Lifestyle

Łysi mężczyźni najbardziej pociągają kobiety! Potwierdzają to naukowcy

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Fot. Facebook /Janson Statham
 

Jeszcze nie tak dawno objawy męskiego łysienia były jedynie przedmiotem bezlitosnych żartów i przytyków. Od niedawna jednak coś w tym względzie się zmieniło. Otóż okazuje się, że to właśnie panowie z ogoloną głową są dla nas – kobiet, najbardziej pociągający.

Naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii poprosili grupę studentów o ocenę zdjęć mężczyzn pod względem postrzegania ich  atrakcyjności, pewności siebie i dominacji. Łysi panowie wygrali we wszystkich trzech kategoriach. Okazało się, że ogolona głowa jest dla nas symbolem dominacji i siły, a nawet najbardziej gęste i zadbane włosy u mężczyzny nie są w stanie wygrać z … ich brakiem.

 

W ostatnim czasie mężczyźni coraz częściej świadomie decydują się na obcięcie się na tak zwane „zero”. Jak mówią naukowcy, jest to pewna forma niewerbalnego zachowania. Tacy faceci wydają się bardziej interesujący i trudniejsi do zdobycia dla kobiet.

W przeprowadzony badaniu stwierdzono również, że łysych mężczyzn postrzega się jako tych, którzy lepiej radzą sobie w różnego rodzaju negocjacjach, są pewni tego co robią i mówią.  Nim jednak namówicie swoich facetów do ogolenia głowy, pamiętajcie, że jest jeden minus – bez włosów wyglądają średnio o cztery lata starzej. Ale jeśli chodzi o seksapil – z pewnością go mają.

 

I co wy na to drogie panie? Faktycznie łysi panowie zdają się być atrakcyjniejsi?


źródło: Intependent

 


Lifestyle

9 składników odżywczych, których niedobory mogą powodować zaburzenia nastroju

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
3 z 9

Witamina B12

Fot. Pixabay / Taken / CC0 Public Domain

Witamina B12 jest konieczna dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Fińscy badacze ustalili, że wysoki poziom witaminy B12 w krwioobiegu wiązał się z bardziej pomyślnymi wynikami wśród osób leczonych z powodu depresji. W badaniu wzięło udział 115 pacjentów ambulatoryjnych, którzy pozostawali pod opieką psychiatrów i terapeutów.

Dobrymi źródłami witaminy B12 są: wątroba wołowa, krewetki, małże, ryby, drób, jaja oraz produkty mleczne.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

„Nie byłeś ze mną, nie będziesz z żadną”. Chęć zemsty może przynieść satysfakcję?

Masz problemy z zaśnięciem? Ta metoda pomoże ci uporać się z bezsennością

Ukrainki. Co myślą o Polakach, u których pracują?