Lifestyle

Łysi mężczyźni najbardziej pociągają kobiety! Potwierdzają to naukowcy

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Fot. Facebook /Janson Statham
 

Jeszcze nie tak dawno objawy męskiego łysienia były jedynie przedmiotem bezlitosnych żartów i przytyków. Od niedawna jednak coś w tym względzie się zmieniło. Otóż okazuje się, że to właśnie panowie z ogoloną głową są dla nas – kobiet, najbardziej pociągający.

Naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii poprosili grupę studentów o ocenę zdjęć mężczyzn pod względem postrzegania ich  atrakcyjności, pewności siebie i dominacji. Łysi panowie wygrali we wszystkich trzech kategoriach. Okazało się, że ogolona głowa jest dla nas symbolem dominacji i siły, a nawet najbardziej gęste i zadbane włosy u mężczyzny nie są w stanie wygrać z … ich brakiem.

 

W ostatnim czasie mężczyźni coraz częściej świadomie decydują się na obcięcie się na tak zwane „zero”. Jak mówią naukowcy, jest to pewna forma niewerbalnego zachowania. Tacy faceci wydają się bardziej interesujący i trudniejsi do zdobycia dla kobiet.

W przeprowadzony badaniu stwierdzono również, że łysych mężczyzn postrzega się jako tych, którzy lepiej radzą sobie w różnego rodzaju negocjacjach, są pewni tego co robią i mówią.  Nim jednak namówicie swoich facetów do ogolenia głowy, pamiętajcie, że jest jeden minus – bez włosów wyglądają średnio o cztery lata starzej. Ale jeśli chodzi o seksapil – z pewnością go mają.

 

I co wy na to drogie panie? Faktycznie łysi panowie zdają się być atrakcyjniejsi?


źródło: Intependent

 


Lifestyle

Zaburzenia nastroju – 9 składników odżywczych, które mogą go powodować

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
3 z 9

Witamina B12

Fot. Pixabay / Taken / CC0 Public Domain

Witamina B12 jest konieczna dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Fińscy badacze ustalili, że wysoki poziom witaminy B12 w krwioobiegu wiązał się z bardziej pomyślnymi wynikami wśród osób leczonych z powodu depresji. W badaniu wzięło udział 115 pacjentów ambulatoryjnych, którzy pozostawali pod opieką psychiatrów i terapeutów.

Dobrymi źródłami witaminy B12 są: wątroba wołowa, krewetki, małże, ryby, drób, jaja oraz produkty mleczne.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Magdalena Różczka wspiera nową kampanię UNICEF Polska

On uratował jej życie, ona odwdzięczyła się tym samym. Niezwykła przyjaźń taksówkarza i jego psa

9-letnia córeczka Izabeli z Pszczyny napisała do niej list: „Mamusiu, nie mogę uwierzyć, że umarłaś”