Lifestyle

Łysi mężczyźni najbardziej pociągają kobiety! Potwierdzają to naukowcy

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Fot. Facebook /Janson Statham
 

Jeszcze nie tak dawno objawy męskiego łysienia były jedynie przedmiotem bezlitosnych żartów i przytyków. Od niedawna jednak coś w tym względzie się zmieniło. Otóż okazuje się, że to właśnie panowie z ogoloną głową są dla nas – kobiet, najbardziej pociągający.

Naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii poprosili grupę studentów o ocenę zdjęć mężczyzn pod względem postrzegania ich  atrakcyjności, pewności siebie i dominacji. Łysi panowie wygrali we wszystkich trzech kategoriach. Okazało się, że ogolona głowa jest dla nas symbolem dominacji i siły, a nawet najbardziej gęste i zadbane włosy u mężczyzny nie są w stanie wygrać z … ich brakiem.

 

W ostatnim czasie mężczyźni coraz częściej świadomie decydują się na obcięcie się na tak zwane „zero”. Jak mówią naukowcy, jest to pewna forma niewerbalnego zachowania. Tacy faceci wydają się bardziej interesujący i trudniejsi do zdobycia dla kobiet.

W przeprowadzony badaniu stwierdzono również, że łysych mężczyzn postrzega się jako tych, którzy lepiej radzą sobie w różnego rodzaju negocjacjach, są pewni tego co robią i mówią.  Nim jednak namówicie swoich facetów do ogolenia głowy, pamiętajcie, że jest jeden minus – bez włosów wyglądają średnio o cztery lata starzej. Ale jeśli chodzi o seksapil – z pewnością go mają.

 

I co wy na to drogie panie? Faktycznie łysi panowie zdają się być atrakcyjniejsi?


źródło: Intependent

 


Lifestyle

9 składników odżywczych, których niedobory mogą powodować zaburzenia nastroju

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
2 z 9

Witamina D

Fot. iStock / Warchi

Witamina D odgrywa ogromną rolę w stabilizacji nastroju. Badanie przeprowadzone w Holandii wykazało, że dorośli z objawami depresji mieli niski poziom witaminy D

Organizm wytwarza witaminę D pod wpływem promieni słonecznych oraz przyswaja z ryb morskich, jajek, sera żółtego, mleka, choć te źródła nie są wystarczające i często potrzebna jest suplementacja.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

4 typy pokarmów, które wprowadzają cię w zły nastrój. Oraz cztery, które poprawią humor

Jessica Mercedes nosi najmodniejszą torebkę tego sezonu. Jest piękna, wygodna i pasuje do wszystkiego

Pięć sygnałów ostrzegawczych, których nigdy w związku nie powinniśmy ignorować