Lifestyle

Klucze, piloty, zasłony prysznicowe… 16 rzeczy, których nie czyścimy regularnie, a powinniśmy

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
1 z 1

Klucze, piloty, zasłony prysznicowe... 16 rzeczy, których nie czyścimy regularnie, a powinniśmy

Fot. iStock/vadimguzhva

Garaż

W tym pomieszczeniu bardzo trudno zachować czystość. Głównie dlatego, że znajduje się w nim za dużo przedmiotów. Pierwszym krokiem powinno być dokładne przejrzenie tego, co udało się zgromadzić przez lata. Niepotrzebne rzeczy wyrzucamy, potrzebne – zostawiamy. Gdy zrobi się trochę miejsca, łatwiej będzie utrzymać tam porządek.

Pilot

W sumie to nie ma się co dziwić, że niektórzy ludzie trzymają piloty owinięte w folię lub woreczki. Na ich powierzchni szybko gromadzi się brud, ponieważ na ogół dotykamy ich brudnymi paluszkami.

Zasłona prysznicowa

Wystarczy dobrze się jej przyjrzeć, żeby zauważyć plamy z mydła i siedliska grzyba. Obrzydlistwo!

Karty w portfelu

Nieustannie dotykamy ich brudnymi łapami, kładziemy na ladzie, dotykamy nimi do terminali, podajmy sprzedawcom i ekspedientom. Warto raz na jakiś czas przetrzeć je np. mokrymi chusteczkami do okularów.

Klucze

Kładziemy je gdzie popadnie, często nam upadają, nosimy je w kieszeniach w torebkach… Dobrze byłoby regularnie zanurzać je w roztworze z wody i octu. Dzięki temu nie będą rdzewiały, ale też z ich powierzchni znikną zarazki.

Kosz na śmieci

To, że wkładasz do środka worki, nie oznacza, że wnętrze kosza jest czyste. Wystarczy zajrzeć na dno. Jeśli używasz kosza z przykrywką, tym bardziej powinnaś dbać o czystość. Ileż to razy coś się wyleje, ubrudzi…

Klamki

Kiedy ostatni raz przecierałaś klamki, uchwyty od szuflad, włączniki świateł? Ale ile osób ich dotyka? Czy mają czyste ręce? No właśnie…

Wycieraczka

Wystarczy ją nieco przesunąć, żeby zobacz brud, jaki zgromadził się pod nią. Zanim zaczniesz ją trzepać, weź do ręki odkurzacz! To samo dotyczy zwykłych dywanów. Je naprawdę trzeba trzepać…

Małe urządzenia

Te wszystkie tostery, opiekacze, zaparzaczki do herbaty, czajniczki, spieniacze mleka… Wszystko to wymaga regularnego czyszczenia. Nie wystarczy opłukać po użyciu i odstawić gdzieś w kąt, bo przecież używa się tego raz na rok.

Zabawki

Wszystkie dziecięce zabawki i akcesoria trzeba co jakiś czas dokładnie umyć. Nie chodzi tylko o te niemowlęce, które często lądują w ustach naszych pociech. Dzieci dotykają zabawek brudnymi rękami, często lądują one na podłodze. Po co kusić los?

Akcesoria wielokrotnego użytku

Pytanie za 100 punktów – prałaś kiedykolwiek swoje torby na zakupy? Wiesz, ile zarazków każdego dnia w nich przynosisz? Wybieraj torby płócienne i bawełniane, które można normalnie uprać w pralce.

Źródło: Reader’s Digest

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Łysi mężczyźni najbardziej pociągają kobiety! Potwierdzają to naukowcy

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Fot. Facebook /Janson Statham
 

Jeszcze nie tak dawno objawy męskiego łysienia były jedynie przedmiotem bezlitosnych żartów i przytyków. Od niedawna jednak coś w tym względzie się zmieniło. Otóż okazuje się, że to właśnie panowie z ogoloną głową są dla nas – kobiet, najbardziej pociągający.

Naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii poprosili grupę studentów o ocenę zdjęć mężczyzn pod względem postrzegania ich  atrakcyjności, pewności siebie i dominacji. Łysi panowie wygrali we wszystkich trzech kategoriach. Okazało się, że ogolona głowa jest dla nas symbolem dominacji i siły, a nawet najbardziej gęste i zadbane włosy u mężczyzny nie są w stanie wygrać z … ich brakiem.

 

W ostatnim czasie mężczyźni coraz częściej świadomie decydują się na obcięcie się na tak zwane „zero”. Jak mówią naukowcy, jest to pewna forma niewerbalnego zachowania. Tacy faceci wydają się bardziej interesujący i trudniejsi do zdobycia dla kobiet.

W przeprowadzony badaniu stwierdzono również, że łysych mężczyzn postrzega się jako tych, którzy lepiej radzą sobie w różnego rodzaju negocjacjach, są pewni tego co robią i mówią.  Nim jednak namówicie swoich facetów do ogolenia głowy, pamiętajcie, że jest jeden minus – bez włosów wyglądają średnio o cztery lata starzej. Ale jeśli chodzi o seksapil – z pewnością go mają.

 

I co wy na to drogie panie? Faktycznie łysi panowie zdają się być atrakcyjniejsi?


źródło: Intependent

 


Lifestyle

Zaburzenia nastroju – 9 składników odżywczych, które mogą go powodować

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
1 z 9

Kwasy tłuszczowe omega-3

Fot. Pixabay / Meditations / CC0 Public Domain

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne do prawidłowej pracy układu odpornościowego, hormonalnego, płuc, serca, naczyń krwionośnych oraz mózgu. Ich niedobór może wpłynąć na zaburzenia nastroju.

Dobrymi źródłami kwasów omega-3 są łosoś, tuńczyk, siemię lniane, nasiona chia i orzechy włoskie.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Chcesz coś zmienić w swoim życiu, a nie możesz ruszyć z miejsca? Jest kilka rzeczy, które zabijają twoją motywację

Kiedy ludzie cię zawodzą i kiedy ty zawodzisz siebie…

Czy współczesna rodzina jest w kryzysie?

Czy współczesna rodzina jest w kryzysie?