Lifestyle

Kamienie mocy dla każdego znaku zodiaku. Co jest twoim amuletem?

Redakcja
Redakcja
30 grudnia 2018
2 z 12

Byk (20.04 – 22.05)

Fot. iStock/VitaSerendipity

Idealnym kamieniem dla osoby spod znaku Byka jest agat. Agat wspiera kontakt z Naturą i ułatwia czerpanie z jej dobra. Pomaga w jasnym myśleniu, przywraca harmonię i gwarantuje udane kontakty międzyludzkie. Wspiera zdrowie psychiczne, uspokaja i koi nerwy.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Dlaczego on odwraca się do ciebie plecami po seksie? Pięć powodów, dla których to robi

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
30 grudnia 2018
Fot. iStock / praetorianphoto
 

Kobiety i mężczyźni zazwyczaj nieco inaczej podchodzą do tematu seksu. Co prawda, nie istnieją tu sztywne reguły, ale wydaje się, że kobiety, aby pójść do łóżka, oczekują pewnego zaangażowania od mężczyzny. Ci z kolei miewają większą tendencję do szybkich i krótkich znajomości, których początek i koniec ma miejsce w łóżku.

Dopóki opcja krótkotrwałej, „jednorazowej” znajomości odpowiada i kobiecie i mężczyźnie, nie ma o czym rozmyślać. W końcu oboje się zgadzają na przygodną znajomość i nie rozpaczają, gdy następnego dnia ślad po drugiej osobie znika. Jednak nie dla każdej kobiety seks z facetem jest niezobowiązującą zabawą. Wiele z nas traktuje ten krok jak swego rodzaju deklarację bliskości i oczekują dalszego ciągu. Tymczasem życie bywa okrutne i po namiętnym spotkaniu, facet po prostu znika. Dlaczego tak się dzieje?

5 powodów, dla których mężczyzna po seksie traci zainteresowanie kobietą

1. Bo chce wyłącznie seksu

No cóż, tak już niektórzy z nich mają, że interesuje ich przede wszystkim przyjemność, bez szczególnego starania o kobietę. Im łatwiej, ty lepiej. Tacy faceci traktują piękną płeć wyłącznie jako środek co celu. Są w stanie obiecać wiele, aby dostać to, na czym im zależy. Następnie znikają bez żadnej refleksji, z przeświadczeniem, że nie ma tematu. W końcu dla nich seks to tylko niezobowiązująca przyjemność.

2. Złapał już króliczka

Inni faceci są niesamowicie nakręceni na starania o kobietę dopóty, dopóki ona im się opiera. To tacy „myśliwi”, dla których najwyższą wartością jest pościg za rzeczonym „króliczkiem”. Tak długo, jak kobieta ucieka, narasta motywacja, by starać się, uwodzić, pokazać z jak najlepszej strony. Gdy kobieta ulegnie urokowi, adorator traci zainteresowanie. Po prostu — skreśla ją z listy zdobyczy i jak gdyby nigdy nic, szuka innego celu.

3. Boi się zaangażowania

Najczęściej kobiety idąc do łóżka, mają nadzieję na kontynuację znajomości. Niektóre jednak narzucają temu zbyt szybkie tempo, wyznając facetowi miłość podczas pierwszego intymnego spotkania. To może być po prostu zbyt intensywne po np. kilkudniowej znajomości i mężczyźnie może zapalić się czerwona lampka. A w obawie przed propozycją ślubu i urodzenia dzieci na kolejnej randce, facet będzie wolał czmychnąć. Nie jest to zbyt honorowe, ale się zdarza.

4. Poczuł, że nie sprostał

Nie każdy facet to typowy macho, gotowy do seksualnych maratonów. Bywają i tacy, którzy wiele sobie obiecują, ale ostatecznie niewiele mogą partnerce zaoferować. A gdy nie sprostają wymaganiom kobiety (a przecież kobiety mają swoje fantazje, fetysze), wolą uciec, by nie mierzyć się z poczuciem wstydu, obawy czy beznadziei.

5. Zniechęciło go zachowanie kobiety

Czasem i wina leży po kobiecej stronie. Odrzucające dla facetów są pewne nawyki lub zachowania, których po prostu nie akceptują. I o ile jednemu facetowi owłosione łono czy nieogolone nogi nie zrobią większej różnicy, inny może się po prostu tego brzydzić. Poza tym mężczyzn odrzuca od kontynuowania znajomości brak higieny u kobiety (zdarzają się przypadki brudnej bielizny czy nieświeżego oddechu), egoistyczne podejście do seksu lub zupełny brak jej zaangażowania w łóżku.

źródło: themindsjournal.com 


Lifestyle

Jak faceci rujnują swoje życie miłosne? Bardzo łatwo

Redakcja
Redakcja
30 grudnia 2018
Fot. iStock/MyDaPhoto

„Spraw, aby poczuła, że ​​dla ciebie jest piękna i mów o swoich uczuciach”. Recepta na udany związek wydaje się prosta, jeśli wierzyć sklepowym podręcznikom. Niestety, w praktyce, w prawdziwym życiu już tak pięknie nie jest. Komunikacja dusz, magiczne połączenie to nie kwestia przypadku, lecz ciężkiej pracy.  Jeśli tego nie ma, wszystko w końcu  „jakoś się rozpada”. O to zadziwiająco łatwo. Wiecie w jaki sposób faceci najczęściej psują swoje związki? Rzućcie okiem na poniższą listę… 

Jak faceci rujnują swoje życie miłosne

Niedocenianie znaczenia małych gestów

To, co naprawdę uszczęśliwia kobietę to nie wielkie, próżne gesty „od wielkiego dzwonu”, ale drobnostki. Możesz ją uszczęśliwić, drogi mężczyzno, robiąc dla niej naprawdę proste rzeczy. To właśnie proste gesty miłości sprawiają, że czuje się kochana codziennie. Rzadkie, ale spektakularne „dowody” uczucia częściej mają za zadanie coś ukryć niż pokazać twoje zaangażowanie.

Brak kontroli nad gniewem

Zazwyczaj, kiedy mężczyźni mają ciężki okres w życiu, myślą, że nie angażując swojej połówki w swoje problemy, nie mówiąc o nich, robią im przysługę. To bardzo mylące i niemądre zachowanie. Zamykając się w sobie, ukrywając gorycz i gniew, które tak naprawdę są trucizną, wyrządzamy najbliższym ogromną krzywdę. Gniew naszego partnera, tłumiony na siłę, odbije się prędzej czy później na nim. Kobiety wiedzą, kiedy ich mężczyzna jest zaniepokojony i nie czują się komfortowo z jego „tajemnicami”. Chcą pomóc, być częścią życia osoby, którą kochają.

Brak odpowiedzialności za swoje czyny

Romans, uzależnienie od alkoholu, życiowa nieporadność… One nie biorą się znikąd. Winisz ją za swoje błędy zamiast samemu brać za nie odpowiedzialność? Mówisz sobie „nie kocham jej, dlatego mogę mieć romans”. Usprawiedliwiasz przemoc, podłe, nielojalne zachowanie, bo wydaje ci się, że masz do niego prawo, a tak naprawdę jedynie odsuwasz do siebie to, co niewygodne – dojrzałość. Drogi mężczyzno, jeśli naprawdę chcesz być facetem, przestań obwiniać innych za swoje błędy. Jesteś odpowiedzialny za konsekwencje, które przynoszą twoje działania. Pierwszym krokiem do przyjęcia tej odpowiedzialności jest akceptacja. A jeśli twoja żona naprawdę czyni twoje życie piekłem, to bądź mężczyzną i powiedz jej to. Bądź otwarty. Jeśli cię kocha, zrozumie. Podejmij działania, zmień coś. Przestań uciekać.

Związek z kimś, kto do nas nie pasuje lub nie jest gotowy na małżeństwo

Nigdy nie spiesz się do małżeństwa. Małżeństwo to długoterminowe zobowiązanie, a nie chwilowy zawrót głowy. Z małżeństwa nie można się „wypisać”. Jeśli nie zgadzacie się ze sobą teraz, po ślubie nie będzie lepiej. Jeśli ona była „dziwna” i kontrolująca przed ślubem, kiedy nałożycie obrączki niewiele się zmieni. Kobiety również bywają niedojrzałe, niegotowe na poważne związki. Jeśli zwiążesz się z niewłaściwą osobą, jedynym rezultatem końcowym będzie porażka. Bądź realistą.

Osądzanie i próby „naprawienia” ukochanej osoby

To, że twoja partnerka dzieli się z tobą swoim problemem, nie oznacza, że chce byś udzielał jej natychmiast praktycznych porad i – co gorsza – osądzał jej decyzje, zachowanie, lęki i obawy. Bycie obok, umiejętność słuchania to największe wsparcie, jakiego można udzielić ukochanej osobie.

Jeśli mężczyzna jest natarczywy i zmusza partnerkę do podejmowania decyzji, które jemu wydają się słuszne, sprawi, że ona poczuje się mniej niezależna i niepewna siebie. Poczuje, że ktoś zabiera jej wolność.

Nikt z nas nie jest idealny. Nie staraj się „naprawiać” osoby, którą kochasz. Pokaż jej raczej, że akceptujesz ją, bez względu na wszystko. Chodzi o to, aby bezwarunkowo kochać inną osobę.


Na podstawie: relrules.com


Zobacz także

13 rodzajów psychicznych i emocjonalnych manipulacji. Jak rozpoznać manipulatora

„On by się tak nigdy nie zachował…”. Jak nauczyć syna szacunku do kobiet?

Jak często wykonujesz demakijaż włosów? Zaskoczona? Akcja „Raz, dwa, trzy… piękne włosy”. Tydzień I – Demakijaż włosów