Lifestyle

Jesteś doskonała, taka jaka jesteś.14 życiowych lekcji Bridget Jones

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 września 2016
Fot. Screen YouTube/Universal Pictures UK
 

W czasach perfekcyjnych selfie i filtrów z Instagrama, nawet najmniejsza niedoskonałość może łatwo wpędzić cię w poczucie kompletnej porażki. Niezależnie od życiowych okoliczności, nie warto poddawać się i załamywać rąk. Optymizm i wiara w twoje możliwości uratuje cię z niejednej opresji. Odpowiedzią na wyzwania tego perfekcyjnego, niemożliwego wręcz świata jest filozofia Bridget Jones. Najwyższa pora wcielić ją w życie.

14 życiowych lekcji, których udzieli ci Bridget Jones:

1. Nigdy nie masz za dużo lat, żeby się wstydzić za swoich rodziców

Jeśli mimo, że nie jesteś już nastolatką, zdarza ci się poczuć zażenowanie z powodu zachowania twoich rodziców, nie stresuj się zbytnio z tego powodu – nie jesteś ich matką :).  Z drugiej strony – takie mamy, jak mama Bridget wprowadzają do naszego życia mnóstwo koloru.

2. Proś przyjaciół o pomoc, kiedy jej potrzebujesz

Wszyscy potrzebują pomocnej dłoni od czasu do czasu, każdy z nas ma takie momenty w życiu, kiedy najbardziej niedorzeczne porady sprawiają, że łatwiej spojrzeć na swoje problemy z dystansem. Przyjaciele, nawet najbardziej zwariowani, ale życzliwi, to prawdziwy skarb. Dzięki nim, przetrwasz każdy życiowy sztorm i każde miłosne zawirowanie.

Fot. Screen YouTube/PictureBox Films

Fot. Screen YouTube/PictureBox Films

3. Bądź na bieżąco

Wiedza o wydarzeniach z kilku ostatnich dni pomoże ci zabłysnąć i zrobić dobre wrażenie podczas kulturalnej rozmowy z nowymi znajomymi, albo podczas ważnego spotkania. A jeśli nie zabłyśniesz, to przynajmniej będziesz znała prognozę pogody. Rozmowy o pogodzie bywają zbawienne. I o tym, gdzie znajduje się toaleta, również.

4. Ci, którzy wydają nam się zbyt doskonali, by byli tacy naprawdę, rzadko kiedy są tacy naprawdę

Pewnie każda z nas spotkała w swoim życiu Daniela Cleavera.

5. Nie wierz zbyt mocno w siłę „pierwszego wrażenia”

Bo to jedynie… wrażenie. Nie skreślaj kogoś od razu, tylko dlatego, że podczas waszego pierwszego spotkania ma na sobie ohydny sweter i robi dziwne miny.

6. Wyrzuć wagę

Żyjemy w społeczeństwie, które ją fetyszyzuje. To, ile ważysz nie jest wyznacznikiem  prawdziwego piękna. Naucz się kochać siebie bez względu na to, co mówią cyferki na twojej wadze, a będziesz szczęśliwa.

Fot. Screen YouTube/Universal Pictures UK

Fot. Screen YouTube/Universal Pictures UK

7. Nie musisz być TOP CHEFEM, żeby zrobić wrażenie w kuchni

Wystarczy niebieski sznurek… A poza tym, przecież najważniejsze jest to dla kogo gotujesz, a nie jaki efekt osiągniesz.

8. Rozmawiaj z nieznajomymi

Zwłaszcza podczas imprez, na których czujesz się jak ktoś z zupełnie innej bajki. Szybko okaże się, że nie jesteś w tym odczuciu odosobniona. I że to z tą imprezą jest coś nie tak, a nie z tobą.

9. Nigdy nie jest za późno, aby spełnić swoje marzenia

Nawet kiedy już przeszłaś już kawał drogi w przeciwnym kierunku, nigdy nie jesteś jeszcze zbyt daleko, by spojrzeć wstecz i zawrócić. Jeśli nie jesteś zadowolona z tego, gdzie się znajdujesz, odejdź na bok i spróbuj czegoś nowego. Jeśli aktualni znajomi nie doceniają cię, a twoja długoletnia miłość okazuje się kompletnym dupkiem i niewypałem, nie bój się zacząć wszystkiego od początku.

10. Jeśli kiedykolwiek zjedziesz zbyt szybko po rurze strażackiej w dół, jedyne co możesz zrobić to wspinać się z powrotem do góry

Nawet jeśli masz tyłek jak Brazylia. Wszyscy popełniamy błędy. Prawdziwą sztuką jest nie poddawać się, mimo wszystko.

11. Sukces często przychodzi wtedy, kiedy najmniej się go spodziewasz. Miłość też

Bridget Jones odniosła go jako dziennikarka specjalizująca się w problematyce stosunków międzynarodowych, pamiętasz? Wszyscy mamy jakieś ukryte, mocne strony, wykraczające poza nasze najśmielsze oczekiwania. Idź za głosem serca i miej otwarty umysł.

12. Nie wierz we wszystko co słyszysz i widzisz

W plotkach jest tylko ziarenko prawdy, a twoja wyobraźnia lubi płatać ci figle. Pamiętaj o tym, jeśli chcesz dokonać wyboru w przyjaźni, miłości, pracy i życiu w ogóle. Być może ona wcale nie jest jego kochanką. Istnieje prawdopodobieństwo, że jest jedynie przyjaciółką – lesbijką, zakochaną w tobie od miesięcy.

Fot. Screen YouTube/Universal Pictures UK

Fot. Screen YouTube/Universal Pictures UK

13. Na każdego gdzieś, czeka ktoś

Czy to chodzi o dobrego przyjaciela, czy o życiowego partnera, twoja bratnia dusza jest tam, gdzieś – bliżej lub dalej. Tylko dlatego, że jeszcze nie spotkałaś kogoś wyjątkowego, nie przestawaj wierzyć, że to w końcu nastąpi. A może Mark Darcy jest tuż obok, tylko nie potrafisz go dostrzec?

14. Jesteś idealna taka jaka jesteś

Nie bardziej szczupła, nie wyższa, nie z większym biustem. Taka jaka jesteś. Zasługujesz na bezwarunkową miłość, nie przyjmuj niczego mniej.


Lifestyle

„Zobacz… ZNIKAM”. Zareaguj nim będzie za późno. Ważna kampania społeczna

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
18 września 2016
Mat. prasowe
 

Czy wiecie, że na świecie co roku popełnia samobójstwo około 800 tysięcy ludzi? No tak, nas to nie dotyczy. A może dotyczy, jeśli podamy, że w Polsce w wyniku samobójstwa umiera dwukrotnie więcej ludzi niż w wypadkach samochodowych, z czego pół tysiąca to dzieci i młodzież do 19-tego roku życia?

O samobójstwach się nie mówi, milczy się, gdy nasze nastoletnie dzieci mają próby samobójcze, zakrywa się oczy i usta, udaje, że to taki wybryk na miarę wieku naszych dzieci, że to nic poważnego… Tymczasem dzieci, choćby nie wiem, jak okrutnie to zabrzmiało, odbierają sobie życie. Z różnych powodów – odrzucenia, braku akceptacji rówieśników, hejtowskich ataków i prześladowań w internecie, o których rodzice często nawet nie wiedzą. To wcale nie musi chodzić o młodzieńczą niespełnioną miłość… Dzieci nie chcą żyć, bo ktoś wyśmiewa ich otyłość, status społeczny, bo znęca się nad nimi psychicznie kolega ze szkolnej ławki.

Bądźmy uważni. Rozmawiajmy z naszymi dziećmi, reagujmy, gdy zamykają się w sobie, gdy przestają wychodzić, gdy nie mają kolegów czy koleżanek. Bądźmy blisko nich, żeby pewnego dnia nie zniknęły… Fundacja Zobacz… Jestem zorganizowała Kampanię „Zobacz… ZNIKAM”, która ma uczulić dorosłych na problemy swoich starszych dzieci. Szokujące spoty, na których po dzieciach zostają zabawki, hulajnoga, piłka do koszykówki myślę, że są w stanie przemówić do każdego rodzica, dla którego ważne jest dobro dziecka.

Obejrzyjcie i wy. I podajcie dalej. Nie zamykajmy się na problem samobójstwa wśród dzieci… i nie tylko.

Więcej na www.zobaczznikam.pl


Lifestyle

„Marta, poczekaj!”. Akcja „Miłość to spotkania”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
18 września 2016
Akcja "Miłość to spotkania"
Fot. iStock / AzmanL

„Marta, poczekaj!” – usłyszałam wśród ulicznego zgiełku, gdy już prawie skręcałam w ulicę Madalińskiego. Burza kręconych włosów, oczy w kolorze wiosennych liści i ten uśmiech. Ach! Uśmiech, który niczym Ninja powala wszystkie smutki, obawy i bariery. Kolega z angielskiego.

„Poznałem Cię tylko dzięki temu Twojemu płaszczykowi. Widać go chyba ze stacji kosmicznej;)” – zaśmiał się. Miałam na sobie ukochany, pomarańczowy płaszczyk. Postanowiłam sobie kilka lat wcześniej, że tyle w życiu burz, gradobić i trzęsień ziemi, że pokonam je kolorami życia codziennego. Znana jestem więc z czerwonych szminek, butów we wszystkich kolorach tęczy i ubrań w barwach motylich skrzydeł. Taki mój mały znak rozpoznawczy…”Szłam właśnie na obiad…” – zaczęłam, a on tylko kiwnął głową i nie czekając na zaproszenie, powiedział: „Idziemy więc!”. Bezczelny jak zawsze;) Od tamtego dnia jesteśmy nierozłączni. Ja i mój mąż, mój przyjaciel, kumpel i kochanek. Ojciec moich dzieci, życiowa podpora i mistrz w zostawianiu brudnych skarpetek tam, gdzie być nie powinny;)

Marta

linia 2px

Akcja „Miłość to spotkania” ♥

Zadanie konkursowe: Prześlij do nas historię twojego wyjątkowego spotkania z drugim człowiekiem. Spotkania, które na zawsze zapadło w twojej pamięci i wpisuje się w hasło naszej akcji, że miłość to spotkania. To dzięki spotkaniom z drugim człowiekiem odkrywamy najpiękniejsze emocje i uczucia, doświadczamy silnych wzruszeń i wyciągamy lekcję na całe życie.

List przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „Miłość to spotkania”.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyłonimy 10 lauretów naszej akcji, którzy otrzymają następujące nagrody:

Nagrody:

3 x zestaw od marki AVENE

1) zestaw Xera Calm A.D baume, Xera Calm A.D  Olejek + woda termalna

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2) zestaw kosmetyków z linii PhysioLift (emulsja na dzień, balsam na noc oraz preparat pod oczy)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3) zestaw Triacneal Expert, żel Cleanance do mycia, płyn micelarny Cleanane

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

AVENE NOWE LOGO 2016

1 x voucher o wartości 1.000 PLN do zrealizowania na poczet rezerwacji domu wakacyjnego z oferty NOVASOL*

f6e076_ec56b491f4584131a954dfc9ce8e4670

domz basensem głowne

Za najciekawszą i najpiękniej opowiedzianą historię spotkania: 1 x voucher r o wartości 1.000 PLN do zrealizowania na poczet rezerwacji domu wakacyjnego z oferty NOVASOL do końca 2017 roku.

Od marki Gynauxil 3 x zestaw składający się z: Plusssz Kobieta, Witamina D3, Elektrolity, Magnez

Gynauxil

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw PROVAG składający się ze skórzanej kosmetyczki, żelu, emulsji i ręcznika do higieny intymnej

PR_08012016_bwizualizacja_provag_ręcznik

1 x piękna torba O bag viola

logo O bag 2016 (1)

obag viola

Fot. Materiały prasowe

AKCJA ZAKOŃCZYŁA SIĘ. PRZECZYTAJ NADESŁANE LISTY tutaj.

Czas trwania akcji od 15 sierpnia 2016 roku do 15 września 2016 roku.

REGULAMIN AKCJI znajdziecie TUTAJ.


*Voucher o wartości 1.000 PLN do zrealizowania na poczet rezerwacji domu wakacyjnego z oferty NOVASOL do końca 2017 roku.

Szczegóły: Nagroda może zostać zrealizowana w ramach jednej rezerwacji, z terminem wyjazdu, którego koniec przypada najpóźniej na dzień 31.12.2017. Nagroda nie obejmuje nie wliczonych w cenę najmu kosztów dodatkowych oraz dojazdu na miejsce i nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.


Zobacz także

Dlaczego mądrzy ludzie często nie potrafią być szczęśliwi

101 pielęgnacyjnych trików dla pięknej skóry

Nie potrzebuję nakazów ani zakazów. Wstydzę się jednego – że okłamałam mojego męża nie mówiąc mu o aborcji