Go to content

Jesteś doskonała, taka jaka jesteś.14 życiowych lekcji Bridget Jones

Fot. Screen YouTube/Universal Pictures UK

W czasach perfekcyjnych selfie i filtrów z Instagrama, nawet najmniejsza niedoskonałość może łatwo wpędzić cię w poczucie kompletnej porażki. Niezależnie od życiowych okoliczności, nie warto poddawać się i załamywać rąk. Optymizm i wiara w twoje możliwości uratuje cię z niejednej opresji. Odpowiedzią na wyzwania tego perfekcyjnego, niemożliwego wręcz świata jest filozofia Bridget Jones. Najwyższa pora wcielić ją w życie.

14 życiowych lekcji, których udzieli ci Bridget Jones:

1. Nigdy nie masz za dużo lat, żeby się wstydzić za swoich rodziców

Jeśli mimo, że nie jesteś już nastolatką, zdarza ci się poczuć zażenowanie z powodu zachowania twoich rodziców, nie stresuj się zbytnio z tego powodu – nie jesteś ich matką :).  Z drugiej strony – takie mamy, jak mama Bridget wprowadzają do naszego życia mnóstwo koloru.

2. Proś przyjaciół o pomoc, kiedy jej potrzebujesz

Wszyscy potrzebują pomocnej dłoni od czasu do czasu, każdy z nas ma takie momenty w życiu, kiedy najbardziej niedorzeczne porady sprawiają, że łatwiej spojrzeć na swoje problemy z dystansem. Przyjaciele, nawet najbardziej zwariowani, ale życzliwi, to prawdziwy skarb. Dzięki nim, przetrwasz każdy życiowy sztorm i każde miłosne zawirowanie.

Fot. Screen YouTube/PictureBox Films

Fot. Screen YouTube/PictureBox Films

3. Bądź na bieżąco

Wiedza o wydarzeniach z kilku ostatnich dni pomoże ci zabłysnąć i zrobić dobre wrażenie podczas kulturalnej rozmowy z nowymi znajomymi, albo podczas ważnego spotkania. A jeśli nie zabłyśniesz, to przynajmniej będziesz znała prognozę pogody. Rozmowy o pogodzie bywają zbawienne. I o tym, gdzie znajduje się toaleta, również.

4. Ci, którzy wydają nam się zbyt doskonali, by byli tacy naprawdę, rzadko kiedy są tacy naprawdę

Pewnie każda z nas spotkała w swoim życiu Daniela Cleavera.

5. Nie wierz zbyt mocno w siłę „pierwszego wrażenia”

Bo to jedynie… wrażenie. Nie skreślaj kogoś od razu, tylko dlatego, że podczas waszego pierwszego spotkania ma na sobie ohydny sweter i robi dziwne miny.

6. Wyrzuć wagę

Żyjemy w społeczeństwie, które ją fetyszyzuje. To, ile ważysz nie jest wyznacznikiem  prawdziwego piękna. Naucz się kochać siebie bez względu na to, co mówią cyferki na twojej wadze, a będziesz szczęśliwa.

Fot. Screen YouTube/Universal Pictures UK

Fot. Screen YouTube/Universal Pictures UK

7. Nie musisz być TOP CHEFEM, żeby zrobić wrażenie w kuchni

Wystarczy niebieski sznurek… A poza tym, przecież najważniejsze jest to dla kogo gotujesz, a nie jaki efekt osiągniesz.

8. Rozmawiaj z nieznajomymi

Zwłaszcza podczas imprez, na których czujesz się jak ktoś z zupełnie innej bajki. Szybko okaże się, że nie jesteś w tym odczuciu odosobniona. I że to z tą imprezą jest coś nie tak, a nie z tobą.

9. Nigdy nie jest za późno, aby spełnić swoje marzenia

Nawet kiedy już przeszłaś już kawał drogi w przeciwnym kierunku, nigdy nie jesteś jeszcze zbyt daleko, by spojrzeć wstecz i zawrócić. Jeśli nie jesteś zadowolona z tego, gdzie się znajdujesz, odejdź na bok i spróbuj czegoś nowego. Jeśli aktualni znajomi nie doceniają cię, a twoja długoletnia miłość okazuje się kompletnym dupkiem i niewypałem, nie bój się zacząć wszystkiego od początku.

10. Jeśli kiedykolwiek zjedziesz zbyt szybko po rurze strażackiej w dół, jedyne co możesz zrobić to wspinać się z powrotem do góry

Nawet jeśli masz tyłek jak Brazylia. Wszyscy popełniamy błędy. Prawdziwą sztuką jest nie poddawać się, mimo wszystko.

11. Sukces często przychodzi wtedy, kiedy najmniej się go spodziewasz. Miłość też

Bridget Jones odniosła go jako dziennikarka specjalizująca się w problematyce stosunków międzynarodowych, pamiętasz? Wszyscy mamy jakieś ukryte, mocne strony, wykraczające poza nasze najśmielsze oczekiwania. Idź za głosem serca i miej otwarty umysł.

12. Nie wierz we wszystko co słyszysz i widzisz

W plotkach jest tylko ziarenko prawdy, a twoja wyobraźnia lubi płatać ci figle. Pamiętaj o tym, jeśli chcesz dokonać wyboru w przyjaźni, miłości, pracy i życiu w ogóle. Być może ona wcale nie jest jego kochanką. Istnieje prawdopodobieństwo, że jest jedynie przyjaciółką – lesbijką, zakochaną w tobie od miesięcy.

Fot. Screen YouTube/Universal Pictures UK

Fot. Screen YouTube/Universal Pictures UK

13. Na każdego gdzieś, czeka ktoś

Czy to chodzi o dobrego przyjaciela, czy o życiowego partnera, twoja bratnia dusza jest tam, gdzieś – bliżej lub dalej. Tylko dlatego, że jeszcze nie spotkałaś kogoś wyjątkowego, nie przestawaj wierzyć, że to w końcu nastąpi. A może Mark Darcy jest tuż obok, tylko nie potrafisz go dostrzec?

14. Jesteś idealna taka jaka jesteś

Nie bardziej szczupła, nie wyższa, nie z większym biustem. Taka jaka jesteś. Zasługujesz na bezwarunkową miłość, nie przyjmuj niczego mniej.