Lifestyle

Jak dobrze wyczyścić buty? Sposoby na czyszczenie każdego rodzaju obuwia

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
30 sierpnia 2018
3 z 4

Lakierki

Fot. iStock

Piękne, błyszczące i seksowne – pod warunkiem, że nadal lśnią. 🙂 Jak dbać o lakierowane obuwie.

  1. Wyczyści obuwie za pomocą suchej i miękkiej ściereczki lub szmatki.
  2. Jeśli na bucie pojawiły się plamy trudne do starcia, nałóż na szmatkę wazelinę lub wosk do mebli (ten niekoloryzowany!)
  3. Do polerowanie na błysk przyda się zwykła kosmetyczna wazelina.
  4. Do czyszczenia możesz tez użyć octu, pomoże rozprawić się z trudnymi plamami i zabrudzeniami
  5. Zamiast octu możesz użyć czystego alkoholu

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Osiem powodów, dla których relacja z ojcem czyni cię silną kobietą

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 sierpnia 2018
Fot. iStock/martin-dm
 

Relacja między córką a ojcem nie przypomina żadnej innej na Ziemi. Kiedy jesteś wychowywana przez silnego ojca, przygotowuje cię on do życia w wyjątkowy sposób. Wspiera, wierzy w twoje marzenia, akceptuje to, kim jesteś i kim się stajesz, uczy, że jedyną twoją przeszkodą do osiągnięcia szczęścia możesz być ty sama.

Osiem powodów, dla których relacja z ojcem czyni cię silną kobietą

Widzisz na własne oczy, jak silni mężczyźni traktują silne kobiety

Twój ojciec pokazał ci, że należy szanować innych bez względu na ich płeć, status czy sytuację.

Jeśli zostałaś wychowywana przez dobrego ojca, jest między wami wyjątkowa więź, to w naturalny sposób staje się on dla ciebie przykładem.

Wierzysz w siebie, bo najpierw ktoś inny uwierzył w ciebie

Twoja pewność siebie nie jest kokieterią – to po prostu wynik tego, że ktoś dla ciebie ważny pozwalał ci robić to, na co miałaś ochotę. Zamiast skupiać się na rzeczach, do których nie jesteś zdolna, koncentrujesz się na celach, które wiesz, że możesz osiągnąć. Kiedy jesteś wychowywana przez tatę, który wierzy w ciebie, o wiele łatwiej jest ci uwierzyć w siebie.

Jesteś świadkiem, że „silny” nie znaczy zatwardziały

Bycie opiekuńczym i empatycznym nie są dla ciebie równoznaczne z byciem słabym. Prawdziwa siła pochodzi od wielu rzeczy, między innymi od pozwalania sobie na bycie silnym i delikatnym jednocześnie.

Nie boisz się wyzwań, ponieważ one cię inspirują

Wyzwania cię napędzają. Nie wyczerpują ani nie zmuszają do zwinięcia się w kłębek i poddania się. Są raczej powodem, dla którego wstajesz rano. Nauczyłaś się ojca, że należy stawiać czoła życiu i nigdy się tego nie bać.

Nie boisz się stawać w obronie innych i, co najważniejsze – siebie

Silni ludzie są silni dla siebie, ale też dla innych. Wspierają, kibicują, podają rękę, gdy ktoś upadnie. Jeśli wychował cię tata, który był takim człowiekiem, wiesz, że należy stawać w obronie innych, dlatego, że zawsze bronisz siebie.

Potrafisz przebaczać

Ludzie popełniają błędy. Ty sama pewnie masz ich kilka na koncie, ale jeśli twój ojciec zawsze przy tobie był, kochał cię bezwarunkową miłością, dawał rady i wybaczał, wiesz, że siła nie pochodzi od trzymania urazów, jest wynikiem akceptowania innych takimi, jakimi są i stwarzania im przestrzeni do powrotu.

Nie poddajesz się

Silni ojcowie uczą, jak ważne jest, aby nie wycofywać się tylko dlatego, że coś jest trudne. Uczą cię podnosić głowę trzymać prosto ramiona, wrócić i skończyć to, co zaczęłaś.

Taki ojciec to przyjaciel na całe życie. Jest zawsze – możesz do niego zadzwonić, wypłakać się, wygadać. Powiedzieć, że nie masz siły i podzielić się kolejnym sukcesem. Czasami odchodzi zbyt szybko… i pozostawia pustkę, której nikt i nic nie jest w stanie zapełnić. Tobie pozostaje tylko pamiętać, że to kim dzisiaj jesteś w ogromnym stopniu jemu zawdzięczasz. Jesteś dowodem jego istnienia na tym świecie.


źródło: Thought Catalogy


Lifestyle

Pizza na śniadanie? Czemu nie! Jest zdrowsza niż płatki z mlekiem

Redakcja
Redakcja
30 sierpnia 2018
Fot. iStock/fizkes

Wstajesz rano, a w kartonie leży jeszcze niezjedzony kawałek pizzy z wieczora. A może spieszysz się do pracy i w bufecie patrzysz na pachnący kawałek pizzy, a nie na zdrowe sałatki albo jogurt z musli?

Możesz pomyśleć, że nie będziesz z siebie od rana robić śmietnika karmiąc organizm pizzą. Okazuje się jednak, że nie powinieneś mieć wyrzutów sumienia.

Pizza ma białko. Ma węglowodany. Może nawet mieć warzywa. Gorący kawałek pizzy może uchodzić za w pełni zrównoważone śniadanie. Co więcej, to lepszy wybór niż płatki na śniadanie. Dlaczego? Bo płatki to kiepski produkt pod względem odżywczym. Rzadko kiedy występuje w nich białko, zdrowe tłuszcze, za to cukru jest cała masa.

I uwaga – nie jest to opinia wyssana z palca. Amerykańska dietetyk Chelsey Amer tłumaczy, że przeciętny kawałek pizzy i miseczka płatków zbożowych z mlekiem mają bardzo podobną ilość kalorii. Oczywiście przyznaje, że pizza nie należy do zdrowej żywności i na pewno nie jest to najbardziej pożywna opcja zwłaszcza, jeśli chodzi o śniadanie. Jednak w porównaniu z przygotowaną na szybko miską płatków pełnych cukry, pizza jest bardziej zrównoważonym posiłkiem.

Kawałek pizzy zawiera więcej tłuszczu i dużo mniej cukru niż większość zbóż, dzięki temu ograniczysz ilość białego zabójcy naszego zdrowia.

I co wy na to? Okazuje się, że zjedzenie kawałka pizzy na śniadanie – od czasu do czasu, nie jest niczym złym. A na pewno lepszym niż płatki z mlekiem. Tylko jak powiedzieć to dzieciom?


źródło: The Daily Meal


Zobacz także

Co nas wkurza?

Dobre rady, których stara panna ma już po dziurki w nosie

Do kobiety, która w tramwaju nazwała mnie złą matką: nic o mnie nie wiesz, nie masz pojęcia, jak daleko prawdy jesteś

10 sygnałów mówiących o tym, że w związku dajesz z siebie zbyt wiele