Horoskop Lifestyle Magia

Siedem kroków, które tu i teraz pozwolą ci zapanować nad lękiem. Nie pozwól, by niepokój rządził twoim życiem

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
28 sierpnia 2018
Fot. iStock/Sjale
 

Budzisz się rano ze ściśniętym żołądkiem? Czujesz, jak twoje ciało ogarnia niepokój? I chociaż wiesz, że nie masz czym się denerwować, nie potrafisz zapanować nad lękiem, który towarzyszy ci od rana?

To tylko ten poranek. A taki chwil jest w twoim życiu dużo? Kiedy się boisz, kiedy miewasz ataki paniki, kiedy robi ci się niedobrze, pocisz się, a ręce ci drętwieją? I choć nic złego się nie dzieje, to jednak lęk ci towarzyszy, wysysa z ciebie energię, być może od czasu do czasu przejmuje stery nad twoim życiem.

Jest osiem kroków, które warto wykonać, by zapanować nad lękiem natychmiast

Przyznaj, że masz jakąś formę zaburzenia lękowego

Przestań walczyć ze swoim strachem, przyznaj, że masz z tym problem i zaakceptuj ten fakt. To tak naprawdę pierwszy i największy krok do tego, by skopać tyłek lękom. Jeśli udajesz, że wszystko jest w porządku lub próbujesz usprawiedliwić swoje zachowanie, nic się nie zmieni. Uświadomienie sobie, że lęk jest na stałe wpisane w twoje życie, sprawi, że odzyskasz  nad nim kontrolę.

Ruszaj się, zacznij ćwiczyć

Nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromną ilość energii pochłania lęk. Dlatego tak ważne jest zadbanie o aktywność fizyczną, która dostarcza przyjemne dla organizmu endorfiny. Szybki spacer to doskonały sposób na zmniejszenie stresu i lęków. Poruszaj się, oczyścić umysł i skup się na wysiłku.

Ćwicz techniki głębokiego oddychania

Rozumiem, że możesz czuć się głupio, biorąc głębokie wdechy i rozciągając się w pośrodku pokoju każdego ranka, ale szczerze – nie ma nic lepszego. Sprawdziłam na sobie. Gdy poczujesz, że nadchodzi atak paniki, natychmiast skup się na oddechu. Raz, dwa. Wdech, wydech. To naprawdę pomaga utrzymać lęk na dystans.

Reaguj na objawy

Każdy inaczej odczuwa niepokój. Pocisz się? Czerwienisz? Robi ci się słabo? Niedobrze? Może zaczynasz biegać co chwilę do łazienki, bo twój żołądek wywrócił się na drugą stronę? Kiedy jest się świadomym oznak lęku, można cofnąć się o krok i spytać siebie: „Czego się obawiam, jak mogę zapanować nad lękiem?”. I skup się na oddechu. Całą reszta poczeka.

Prowadź dziennik

Siedzisz wieczorem przed komputerem, masz chwilę w pracy – napisz, jak się czujesz, co robiłaś, co cię rozśmieszyło, zdenerwowało. Takie zapiski być może pomogą ci dostrzec jakąś regularność, prawidłowość w odczuwaniu lęku i pozwolą przejąć nad nim kontrolę.

Rozpoznaj ataki paniki

Zamiast wariować, że masz napad paniki – pomyśl, że to naturalna odpowiedź na strach, że z tobą jest wszystko w porządku. Twoje ciało reaguje na strach prawie tak, jakby niedźwiedź gonił cię w ciemnym lesie. Zamiast brać Xanax pozwól swojemu organizmowi zrozumieć, że nie zagraża ci niebezpieczeństwo. Mów do siebie: „Nie goni mnie niedźwiedź, nie goni mnie niedźwiedź. Jestem bezpieczna”. Uwierz – to naprawdę pomaga.

Nie pozwól, aby lęk utrudniał ci codzienne życie

Czy niepokój zatrzymuje cię w domu? Czy sprawia, że nie chcesz spotkać się z przyjaciółmi, zostajesz w domu? Przełam to. Wyjdź, porozmawiaj z kimś, pobaw się, nie pozwól, by lęk przejął nad tobą kontrolę.

Niepokój to bestia, która nas obezwładnia, dlatego potrzeba dużo cierpliwości i miłości do siebie, by ją oswoić. Jeśli włożysz w tę walkę sporo wysiłku, wyjdziesz z niej zwycięsko.


źródło: Yourtango


Horoskop Lifestyle Magia

6 rzeczy, które facet zrobi tylko dla kobiety, którą naprawdę kocha

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
27 sierpnia 2018
Fot. iStock / NiseriN

Dla ciebie zrobi coś, czego wcześniej sam by się po sobie nie spodziewał. To właśnie odróżnia cię od innych kobiet w jego życiu…

Sposób definiowania miłości jest inny w zależności od kultury, płci i osoby. Każdy z nas wyraża swoje uczucia na swój własny, niepowtarzalny sposób. Ale jako istoty ludzkie przejawiamy podobne wzorce miłości. Choć tak bardzo się różnimy, wiele rzeczy w miłości robimy podobnie.

Drogie panie, oto sześć rzeczy, które większość mężczyzn robi tylko wtedy, gdy naprawdę kocha:

1. Nie boi się pokazać swojej wrażliwej strony

Chłopaki nie płaczą… Mhm, wszyscy znamy dziesiątki stereotypów na temat okazywania uczuć przez mężczyzn. Choć, jak zawsze istnieją wyjątki od tej reguły, mężczyzna, który jest naprawdę zakochany, nie stroni od okazywania tego swojej wybrance. Prawdziwa miłość nie potrzebuje gierek i podchodów, nie gra na „przetrzymanie” i nie izoluje. Nie chodzi tu tylko o bezpośrednią adorację, ale przede wszystkim o to, czy partner otwiera się przed drugą osobą.

Gdy kochamy, wpuszczamy drugą osobą do swojego życia. Również tej mniej kolorowej i trudnej jego części.

2. Codziennie widzi w tobie piękno

Chociaż nasze społeczeństwo jest zdominowane przez zniekształcone ideały piękna, stawiając na piedestałach twarze zamaskowane tonami makijażu, mężczyzna, który naprawdę kocha kobietę, zobaczy jej piękno w każdej sekundzie każdego dnia.

Nawet jeśli uważasz, że wyglądasz jak potwór z piekieł, nie unikaj swojego partnera. Nie dziw się, że będzie zachwycony twoimi nieułożonymi i rozczochranymi włosami.

To, co często jest dla ciebie problemem, niedoskonałością czy kompleksem – dla niego bywa niezauważalne lub zwyczajnie urocze i piękne. Bo to ty.

3. „Poświęca” coś dla ciebie

Bądźmy szczerzy – egoizm jest osadzony w naszej naturze. Jednak prawdziwa miłość skłania nas do przezwyciężenia tej cechy. Jeśli mężczyzna naprawdę kocha kobietę, poświęci wiele, aby ją uszczęśliwić (ta cecha dotyczy również kobiet). Gdy się zakochujemy, zwyczajnie dla kogoś ważnego jesteśmy w stanie naprawdę wiele zrobić, pokonać własne ograniczenia i przesunąć granice.

Należy oczywiście zachować zdrowy rozsądek, bo na umartwianiu się nie można zbudować szczęśliwej relacji. Ale te wszystkie małe rzeczy, które nagle przestają być ważne, w imię szczęścia i komfortu drugiej osoby, budują naprawdę wiele. Pod warunkiem, ze partner je odwzajemnia.

Każda taka „ofiara”, nieważne jak mała, jest wyrazem miłości. Nie przegap małych rzeczy.

4. Kibicuje ci i jest wspierający

Jeśli mężczyzna naprawdę cię kocha, będzie twoim największym „fanem”. Jak to wytłumaczyć? To bardzo proste i działa we wszystkim miłosnych relacjach – nie tylko tych romantycznych między partnerami. Jeżeli kogoś kochasz, życzysz mu jak najlepiej i każdy jego sukces jest dla ciebie powodem do radości.

Zakochany mężczyzna nie będzie z tobą walczył i rywalizował. Nawet jeśli nie zawsze pochwali i zrozumie każde twoje przedsięwzięcie, będzie wiedział, co jest dla ciebie ważne i zostawi ci odpowiednio dużo przestrzeni do realizowania swoich marzeń i celów. Człowiek, który cię kocha, będzie twoim największym i najbardziej oddanym kibicem.

5. Walczy o twoją miłość

Bez względu na to, jak silna jest miłość, napotyka przeszkody, które będą stanowić wyzwanie dla waszego związku. Ale kiedy mężczyzna cię kocha, będzie o związek walczyć. Być może będzie musiał na chwilę zrobić jeden krok do tyłu, ale pamiętaj, że zawsze wróci. Ponieważ wie, że warto. Jesteś dla niego wyjątkowa, a z tym nic nie jest w stanie wygrać.

6. Zwraca uwagę na małe rzeczy, na których ci zależy

Może to być najdrobniejsza lub nawet najdziwniejsza rzecz, ale jeśli sprawi, że będziesz szczęśliwa, twój facet z chęcią to zrobi. Będzie zwracał uwagę na te wszystkie małe rzeczy, które sprawiają, że się uśmiechasz i z przyjemnością zrobi coś, by twój dzień był miły i udany.

Jak widzicie nie tak bardzo różnimy się w miłości. A miłość, najczęściej ukrywa się w codziennych drobiazgach i wzajemnych szacunku.


Na podstawie: yourtango.com


Zobacz także

Regulamin Akcji „Kocham podróże, kocham swobodę”

Anna Lewandowska: „Rok, który zmienił nasze życie”. Mała Klara ma już rok

Małe dziecko – mały problem, większe… sami wiemy. Akcja „Rodzic wraca do szkoły”