Lifestyle

Emocje wiążą się z twoim ciałem. 5 przykładów połączeń organów i uczuć

Redakcja
Redakcja
23 marca 2018
5 z 5

Strach

Fot. iStock/PeopleImages

Z  odczuwaniem strachu i niepokoju powiązane są nerki, odpowiedzialne za oczyszczanie krwi z toksyn i produktów przemiany materii, oraz pęcherz moczowy, wydalający mocz i toksyny.

Nieprawidłowości w tych organach powodują uczucie niepewności, strach i złe samopoczucie.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

8 najgorszych porad dietetycznych. Jak najszybciej zapomnij o nich!

Redakcja
Redakcja
23 marca 2018
5 z 8

Rezygnacja z owoców ze względu na obecny w nich cukier

Fot. iStock / anandaBGD

Wyrzucanie owoców ze względu na obecny w nich cukier nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Owoce co prawda zawierają cukier, ale dostarczają również ważnego dla procesów trawiennych i szczupłej sylwetki błonnika, witaminy, minerały oraz składniki odżywcze. Garść owoców jest zdecydowanie lepsza od podjadanych z powodu restrykcyjnych zasad słodyczy. Owoce takie jak jabłka, gruszki i inne, są potrzebne organizmowi, aby wspierać proces  utraty wagi.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Psychologowie mówią, że to drzewo, które przyciągnie twoje oko, zdradzi dominującą cechę twojej osobowości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 marca 2018
Fot. Facebook /Perky's Beautiful World

Nie od dziś wiadomo, że my, ludzie, mamy silny związek z naturą, ze zwierzętami i roślinami. Psychologia czerpie z tej relacji. Spójrz na rysunek przestawiający drzewa j i wybierz to, które sprawia, że masz ochotę odpocząć w jego cieniu. Potem przeczytaj interpretację.

Intepretacja

Jeśli wybrałeś:

1. Jesteś romantyczny

I jesteś optymistą, który wierzy w interakcję ze światem, miłość i bratnie dusze.  Czasami bywasz tak zaślepiony tą miłością, że pozwalasz się wykorzystywać.

2. Jesteś kreatywny

Twórca. Jednak nie musi to oznaczać, że masz zdolności plastyczne czy jesteś muzykalny. Być może wykorzystujesz swoją kreatywność w innych dziedzinach, takich jak nauka czy przedsiębiorczość. Jesteś w stanie wymyślić unikalne rozwiązania problemów, z którymi inni by sobie nie poradzili.

3. Jesteś opiekuńczy

Wspierasz innych, często im „matkujesz”.  Zazwyczaj masz bardzo dobre relacje z dziećmi lub zwierzętami. Opiekowanie się innymi przychodzi ci naturalnie. Dla najbliższych jesteś psychologiem, pielęgniarką, powiernikiem i opiekunem.

4. Jesteś uczciwy

Nie boisz się mówić tego, co naprawdę myślisz. Nie bawisz się w gierki i mówisz prawdę nawet wtedy, kiedy nie chcesz być wysłuchany. Twoje zachowanie bywa odbierane jako aroganckie, chociaż nie jest to twoją intencją.

5. Jesteś pełen energii

Jesteś dość gadatliwy i towarzyski i czerpiesz przyjemność z wielu różnych działań. Zazwyczaj nigdy nie pozostajesz bezczynny. Wolisz być aktywny, niezależnie od tego, czy wykonujesz jakąś aktywność fizyczną, czy szukasz bardziej mentalnej stymulacji.

6. Jesteś kapryśny

Patrzysz na świat z podziwem i zdumieniem, trochę jak dziecko. Ale bywasz bardzo kapryśny i naiwny, zbyt ufny, co odbija się negatywnie na twoim własnym dobru.

7. Jesteś niezawodny

Można na ciebie liczyć. Pilnujesz swoich zobowiązań, a nawet często robisz więcej niż się od ciebie oczekuje.  Twoje przyjaźnie są trwałe i silne. Warto mieć cię wśród najbliższych osób.

8. Jesteś wyjątkowy

Wyróżniasz się w tłumie. Nie podążasz za trendami, nie poddajesz się presji otoczenia. Zamiast tego żyjesz według własnych reguł, niezależnie od tego, co myślą inni. Jesteś autentyczny.

9. Jesteś cierpliwy

Zdajesz sobie sprawę z tego, że wszystko ma swój czas i miejsce, dlatego też podchodzisz do trudnych sytuacji ze spokojem i opanowaniem. Trudno cię „złamać”, konsekwentnie podążasz wyznaczoną przez siebie ścieżką.


Na podstawie: mysticalraven.com

 


Zobacz także

Kilka wskazówek na ten dzień. Jak zatrzymać słońce?

Nie ćwicz zbyt dużo, bo nabawisz się depresji. Sport to zdrowie, ale tylko uprawiany rozsądnie

Czy jesteśmy dumne z tego, co nam dała natura, czy jak wszystko w sobie poddajemy ocenie?