Lifestyle

Emocje wiążą się z twoim ciałem. 5 przykładów połączeń organów i uczuć

Redakcja
Redakcja
23 marca 2018
1 z 5

Radość

Fot. iStock / Milan Stojanovic

Radość i szczęście wg Chińczyków powiązane są z sercem i jelitem cienkim. Wynika to z faktu, że serce reguluje przepływ krwi w całym ciele, a jelito wchłaniania niezbędne do przeżycia składniki odżywcze.

Gdy dotyka nas smutek, trudne chwile, mogą pojawiać się problemy z koncentracją, rozdrażnienie i nerwowość, bezsenność i problemy z rytmem serca.

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

8 najgorszych porad dietetycznych. Jak najszybciej zapomnij o nich!

Redakcja
Redakcja
23 marca 2018
1 z 8

"Cheat day" to dobry sposób na tęsknotę za niezdrowym jedzeniem

Fot. Gratisography/RYAN MCGUIRE / / CC0 Public Domain

„Cheat day”, czyli dzień jedzenia bez wyrzutów sumienia rzeczy niedietetycznych, może prowadzić do zmarnowania rezultatów diety. Zazwyczaj „cheat day” kończy się jedzeniem bez umiaru, skoro dozwolone są wtedy rzeczy niezdrowe. Lepiej iść na małe ustępstwa raz na kilka dni, co może nie jest idealnym rozwiązaniem, za to jest lepsze od jednego dnia opychania się.

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Psychologowie mówią, że to drzewo, które przyciągnie twoje oko, zdradzi dominującą cechę twojej osobowości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 marca 2018
Fot. Facebook /Perky's Beautiful World

Nie od dziś wiadomo, że my, ludzie, mamy silny związek z naturą, ze zwierzętami i roślinami. Psychologia czerpie z tej relacji. Spójrz na rysunek przestawiający drzewa j i wybierz to, które sprawia, że masz ochotę odpocząć w jego cieniu. Potem przeczytaj interpretację.

Intepretacja

Jeśli wybrałeś:

1. Jesteś romantyczny

I jesteś optymistą, który wierzy w interakcję ze światem, miłość i bratnie dusze.  Czasami bywasz tak zaślepiony tą miłością, że pozwalasz się wykorzystywać.

2. Jesteś kreatywny

Twórca. Jednak nie musi to oznaczać, że masz zdolności plastyczne czy jesteś muzykalny. Być może wykorzystujesz swoją kreatywność w innych dziedzinach, takich jak nauka czy przedsiębiorczość. Jesteś w stanie wymyślić unikalne rozwiązania problemów, z którymi inni by sobie nie poradzili.

3. Jesteś opiekuńczy

Wspierasz innych, często im „matkujesz”.  Zazwyczaj masz bardzo dobre relacje z dziećmi lub zwierzętami. Opiekowanie się innymi przychodzi ci naturalnie. Dla najbliższych jesteś psychologiem, pielęgniarką, powiernikiem i opiekunem.

4. Jesteś uczciwy

Nie boisz się mówić tego, co naprawdę myślisz. Nie bawisz się w gierki i mówisz prawdę nawet wtedy, kiedy nie chcesz być wysłuchany. Twoje zachowanie bywa odbierane jako aroganckie, chociaż nie jest to twoją intencją.

5. Jesteś pełen energii

Jesteś dość gadatliwy i towarzyski i czerpiesz przyjemność z wielu różnych działań. Zazwyczaj nigdy nie pozostajesz bezczynny. Wolisz być aktywny, niezależnie od tego, czy wykonujesz jakąś aktywność fizyczną, czy szukasz bardziej mentalnej stymulacji.

6. Jesteś kapryśny

Patrzysz na świat z podziwem i zdumieniem, trochę jak dziecko. Ale bywasz bardzo kapryśny i naiwny, zbyt ufny, co odbija się negatywnie na twoim własnym dobru.

7. Jesteś niezawodny

Można na ciebie liczyć. Pilnujesz swoich zobowiązań, a nawet często robisz więcej niż się od ciebie oczekuje.  Twoje przyjaźnie są trwałe i silne. Warto mieć cię wśród najbliższych osób.

8. Jesteś wyjątkowy

Wyróżniasz się w tłumie. Nie podążasz za trendami, nie poddajesz się presji otoczenia. Zamiast tego żyjesz według własnych reguł, niezależnie od tego, co myślą inni. Jesteś autentyczny.

9. Jesteś cierpliwy

Zdajesz sobie sprawę z tego, że wszystko ma swój czas i miejsce, dlatego też podchodzisz do trudnych sytuacji ze spokojem i opanowaniem. Trudno cię „złamać”, konsekwentnie podążasz wyznaczoną przez siebie ścieżką.


Na podstawie: mysticalraven.com

 


Zobacz także

Jak rozpoznać potwora. 5 cech charakterystycznych dla osoby, która znęca się psychicznie nad innymi

Zrób coś dla siebie – wieczór z gwiazdą. Tydzień drugi, dzień #5

Okazuje się, że można żyć bez kawy. Naprawdę. Akcja #30dnibezkawy