Lifestyle

Droga teściowo, żyj i pozwól żyć innym. Jedziemy przecież na tym samym wózku

Listy do redakcji
Listy do redakcji
24 marca 2018
1 z 1

List do teściowej

Wiesz, jedziemy trochę na tym samym wózku. Obie cierpimy z powodu tej samej osoby. Tylko każda z nas inaczej. Ty cierpisz, bo choć robisz to wszystko dla niego, nigdy nie poczujesz się doceniona i nigdy nie odczujesz jego miłości. Taki już jest. Nie okaże wdzięczności za to, co od Ciebie dostaje. Zaufaj mi, gdybyś teraz się od niego odwróciła, choćby na moment, nie poczułabyś różnicy.

Ja tę jego miłość mam, ale też cierpię. Cierpię, bo kocham mężczyznę, który nie potrafi być w związku prawdziwym partnerem. Cierpię, bo widzę po tych dziesięciu latach związku, że on się już nigdy nie zmieni. Że został wychowany na egoistę, który bierze wszystko, ale oddaje bardzo nieudolnie. Na kogoś, kto jest zazdrosny o własne dziecko.

A jednak – ja mogę odejść. Ty nie. Moja sytuacja może ulec zmianie, mogę dokonać wyboru. Ty nigdy nie zdecydujesz się na to, byc odciąć tę toksyczną zależność.  I współczuję Ci tego, że nie możesz się odwrócić i odejść. Że Twoje życie od lat kręci się wokół Twojego syna, że tak już pozostanie.  Że Twoja relacja z mężem jest przez to niepełna, najeżona pretensjami. Jest tyle rzeczy, które chcę ci powiedzieć, ale powstrzymuję się, bo nie chcę Cię zranić. Chciałabym porozmawiać z Tobą szczerze, uścisnąć Cię, ostrzec, byś przestała sie tak zatracać w swoim bezgranicznym oddaniu synowi. Szkoda, że to się nigdy nie wydarzy. Póki co, żyj i pozwól żyć mi. Daj mi być żoną, nie matką dla twojego syna.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

8 sygnałów, że utknęłaś w związku z emocjonalnym sadystą i musisz się z tego uwolnić

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 marca 2018
1 z 1

Emocjonalny sadysta

Fot. iStock/lechatnoir

6. On nie jest emocjonalnie z tobą związany

Tak naprawdę interesują go jedynie fizyczne przyjemności i korzyści, które może czerpać z waszego związku. Twoje uczucia, odczucia, lęki, niepokoje nie mają dla niego znaczenia. Nie pomoże ci, gdy będziesz przeżywać trudną emocjonalnie sytuację, nie okaże wsparcia, takiego, jakiego byś oczekiwała od swojego partnera.

7. Wysyła ci sprzeczne sygnały

W jednej minucie gra przywiązanie, oddanie i miłość. W następnej minucie staje się niezmiernie zimny i odległy. Nigdy nie poczujesz, że możesz z nim odnaleźć stabilność i konsekwencję. Zamiast tego odczuwasz niepewność, dziwny lęk i niepokój. Nigdy nie wiesz, czy będziesz mogła na niego liczyć. W ten sposób manipuluje twoim uczuciem.

8. Twój instynkt mówi ci, że coś jest nie tak

Naucz się ufać swoim samej sobie. Twoja podświadomość próbuje cię ostrzec, bo czasem dostrzega o wiele więcej niż ty. Po prostu naucz się zwracać uwagę na jakiś wewnętrzny głos, który podpowiada ci, że z nim nigdy nie będziesz cieszyć się dobrym związkiem.

Jeśli uważasz, że w twoim związku występuje co najmniej jeden z tych elementów, poważnie zastanów się nad powodzeniem i przyszłością twojej relacji.


Na podstawie: relrules.com

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Pomóż swojej córce poradzić sobie ze złośliwymi koleżankami. Te kilka rzeczy jest naprawdę ważne!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 marca 2018
1 z 1

Jak pomóc swojej córce?

Pomóż jej znaleźć rozwiązanie

Wysłuchaj, a potem wycofaj się na trochę, by pozwolić jej popracować nad tym problemem samej Jeśli minie kilka dni, a ona nadal wydaje się zaniepokojona, czas wrócić do rozmowy. Powiedz jej, że widzisz, że jest zmartwiona. Zapytaj ją, co może zrobić, żeby poprawić sytuację. Twoim celem jest przekonanie jej, że ma wybór i możliwości i że sama może spośród nich dobrze wybrać.

Sprawdź, skąd bierze się wrogość drugiej strony

Pamiętaj, cokolwiek twoja córka ci mówi, to tylko część historii. W wieku dojrzewania wszyscy jesteśmy bardzo jednostronni. Być może, z jakiegoś powodu, dla „trudnej koleżanki” to twoja córka jest podła.

Zaproponuj manewry taktyczne

Zapytaj swoją córkę, czy może po prostu w jakiś sposób uniknąć konfliktu z koleżanką.  Czy może znaleźć przyjaciół, którzy będą pilnowali, aby nigdy nie była sama z tą osobą? Najbardziej skutecznym sposobem radzenia sobie z takimi sytuacjami jest mieć przyjaciół wokół siebie.


Na podstawie: womansday.com

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Pamiętajcie, że dobro, które dajemy, zawsze do nas wraca. Przyjdź, spotkaj się z nami, a przy okazji zrób coś wyjątkowego!

Jak pożegnać to, co kochasz. Nie myśl, że coś ci zabrano, pomyśl o tym, ile dostałeś

Jedyna słuszna postawa, to małżeństwo i seks dla prokreacji. Przestańmy ślepo ufać szkole, uważajmy na to, czego uczą się nasze dzieci!