Lifestyle

Dokąd iść na pierwszą randkę? Poznaj 3 najlepsze i 5 najgorszych miejsc na pierwsze spotkanie

Redakcja
Redakcja
15 maja 2018
1 z 1

5 lokalizacji, których nie warto wybierać na pierwszą randkę

Fot. iStock/Martin Dimitrov

1. Kino

Spotkanie, które polega na siedzeniu i milczeniu obok kogoś przez dwie godziny w ciemności, nie brzmi specjalnie romantycznie.

2. Zaproszenie na spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną

To najczęściej przerasta potencjalnych partnerów na randkę, bo wąski krąg znajomych czy rodziny związany jest z prywatną sferą życia, do wejścia, w którą nie każdy ma ochotę na pierwszym spotkaniu.

3. Bar

Przy barze najczęściej siedzimy i pijemy alkohol, co może skutkować przykrymi konsekwencjami, nie tylko pod postacią bólu głowy. Może się okazać, że partner po alkoholu stanie się natrętny albo niemiły i wcale nie tak łatwo będzie go spłacić.

4. Dyskoteka

To dobre miejsce na poznanie kogoś, ale niekoniecznie pasujące na pierwszą randkę. Głośna muzyka, ogrom ludzi, brak możliwości na swobodną rozmowę nie pomoże poznać się lepiej. Będziecie bawić się raczej osobno niż razem.

5. Dom

Zaproszenie obcej osoby do domu, który jest prywatną przestrzenią jest ryzykowne z wielu powodów. Twoje cztery ściany mówią bardzo dużo o tobie, więc w ten sposób dość ryzykownie dajesz komuś dostęp do swojej prywatności.

Najlepsze miejsce na pierwszą randkę to lokalizacja, z której będziesz mogła ulotnić się w razie wątpliwości. Natomiast długi romantyczny wieczór przy kolacji będzie dobry, ale na kolejne randki, podczas których nie będziesz zastanawiała się nerwowo,  jak szybko spławić swojego partnera

źródło: www.instyle.de

PoprzedniNastępny
Lifestyle

5 prostych nawyków, które naprawdę wydłużają życie

Redakcja
Redakcja
15 maja 2018
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

Masz ochotę na zdrowie i dobrą formę do później starości? Pewnie każdemu z nas się marzy długie, szczęśliwe życie, jednak szybkie tempo, brak odpoczynku, ciągła pogoń za dobrami materialnymi zdecydowanie nie ułatwiają zadania. Rozmawiając ze starszymi osobami często zadajemy im pytanie, co sprawia, że są w tak dobrej kondycji?

Odpowiedzi bywają zaskakujące, ale w większości przypadków to właśnie śmiesznie proste, ale zdrowe nawyki, pozwalają zachować zdrowie przez długie lata. Nie jest to coś odkrywczego, ale właśnie o takich drobnych rzeczach najczęściej zapominamy.

Udowodnieniem słuszności takiego postępowania zajęli się naukowcy z Harvardu. Badacze ustalili, że dzięki kilku nawykom kobiety mają szansę żyć  nawet 14 lat dłużej, a mężczyźni – o 12. Ponadto wszyscy, którzy stosują te zasady, rzadziej chorują na serce i raka.

5 prostych nawyków, które naprawdę wydłużają życie

1. Odżywiaj się zdrowo

Dobrze zbilansowana dieta to oczywistość, o której najczęściej nie pamiętamy. Należy uderzyć się w pierś, bo najczęściej nie zwracamy uwagi na to, co w siebie wrzucamy — jemy szybko, gotujemy byle jak, albo też kupujemy gotowe produkty, które nie wydłużają nam życia. A do wyboru jest wiele zdrowych diet i stylów dobrego żywienia, jak np. dieta TLC, dieta śródziemnomorska czy skandynawska. Wybór należy do ciebie.

2. 30 minut ruchu

Aktywność fizyczna, a dokładniej przynajmniej pół godziny umiarkowanego wysiłku fizycznego naprawdę pozwala zachować sprawność oraz zdrowie. Niestety gimnastyka raz na jakiś czas nie załatwi tej sprawy, tu ważna jest regularność.

3. Utrzymuj BMI w normie

Dbając o swoją formę i zdrowie nie powinnaś mieć większych problemów aby kontrolować wagę. Nie licząc różnych schorzeń, które wpływają na nadmierny rozrost tkanki tłuszczowej, należy zadbać odpowiednią wagę. Ani nadwaga, ani niedowaga nie pomoże w długim życiu.

4. Alkohol w umiarkowanych ilościach

Umiarkowane ilości alkoholu, takiego jak czerwone wino, mają pozytywny wpływ na zdrowie. Naukowcy podkreślają, że doskonale działa na serce, trawienie, odmładza i dba o urodę. Jednak to nie może być pół butelki każdego dnia, ale maksymalnie lampka wina dziennie.

5. Odstaw papierosy

Palenie jest niemodne, a przede wszystkim niezdrowe. Nikotyna niszczy zdrowie, fatalnie wpływa na urodę i zdecydowanie skraca życie. Warto podkreślić, że rak płuc spowodowany paleniem jest najczęstszym nowotworem zabijającym kobiety w Polsce. Rzucenie nałogu ratuje życie, bo już dobę po odstawieniu palenia organizm odczuwa pozytywne skutki, a po dłuższym czasie organizm może się w pełni zregenerować

źródło: www.kobieta.pl


Lifestyle

9 rzeczy, których nie warto (zbyt często) robić dla urody

Redakcja
Redakcja
15 maja 2018
1 z 1

9 rzeczy, których nie warto robić dla urody

Fot. iStock/PeopleImages

6. Częste noszenie szpilek

Kochamy szpilki, bo te seksowne buty na wysoki obcasie dodają nam wzrostu, wysmuklają nogi. Wyglądamy w nich nie tylko lepiej, ale i czujemy się lepiej bardziej seksowne. Należy pamiętać o tym, że ustawienie stopy uwięzionej w bucie na bardzo wysokim obcasie nie jest naturalne dla naszych ciał. Bardzo intensywnie pracujemy na stany zapalne ścięgien, przykurcze i skrócenie ścięgna Achillesa. Nie licząc odcisków, wrastających paznokci i problemów z haluksami, szpilki i naprawdę nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Codzienne noszenie szpilek zagraża wystąpieniu zwyrodnień kości i stawów. Gdy upychamy stopy w ciasnych szpilkach, krew przestaje swobodnie krążyć, przy chodzeniu możemy odczuwać bóle i dyskomfort, ze względu na zbyt duże obciążenie śródstopia. Kręgosłup również cierpi, ponieważ fundujemy mu nienaturalne pozy i balans ciałem. Jeżeli ktoś tak bardzo kocha szpilki, powinien wybierać niższy obcas.

7. Ciasne jasny

Kochamy jeansy, bo idealnie podkreślają naszą sylwetkę i uważamy, że im bardziej ciasne, przylegające, tym lepiej dla naszego wyglądu. Jednak opinające ciało dżinsy szkodzą zdrowiu nóg, przyczyniając się do powstawania żylaków i nasilają problemy, które już istnieją w chorobach żył. Silny ucisk zatrzymuje krążenie limfy i powoduje opuchnięcia oraz powstawanie cellulitu. Te z pań, które wbijają się zbyt ciasne spodnie, odczuwają drętwienia nóg i swędzenie skóry, ponieważ materiał uciska nerwy udowe powodując problemy.

8. Wyszczuplająca bielizna

Sięgamy po wyszczuplającą bieliznę najczęściej w przypadku oficjalnych wyjść, kiedy chcemy ukryć kilka kilogramów czy fałdek skóry za dużo. Jednak noszenie takiej bielizny na co dzień sprawia, że uciska ona żołądek i jelita, co spowalnia trawienie, może powodować kolki i zaparcia, wzdęcia. Może pojawić się refluks, ponieważ kwas z żołądka wypychany jest do przełyku. Długotrwały nacisk na pęcherz moczowy może prowadzić do rozluźnienia zwieracza i nietrzymania moczu.

9. Zakładanie nogi na nogę

Taka poza wydaje się elegancka, ale kręgosłup wyjątkowo jej nie lubi.  Gdy zakładamy nogę na nogę, część mięśni w dole pleców jest stale napięta, co prowadzi do przewlekłego bólu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Piękny wygląd nie zawsze jest wart ryzyka.

źródło:  www.hellozdrowie.pl

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Żyć samotnie, a być samotnym to dwie różne sprawy

4 powody, dla których MUSIMY w końcu zadbać o siebie. Dołącz do konkursu „Przytul siebie”

Kiedy mężczyzna czeka na kobietę, która postanowiła zrobić zakupy… Czy u was też tak to wygląda?