Lifestyle

Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
22 lipca 2018
1 z 1

Jaki typ biustonosza będzie najlepszy dla twoich piersi?

Fot. iStock / Ha2rig

Małe piersi

Dobry biustonosz dla małego biustu nie musi go sztucznie wypychać. Idealnie sprawdzi się stanik typu „plunge” – ma blisko osadzone fiszbiny i ładnie wyeksponuje nawet małe piersi, wypchnie je do przodu.

Typ „half cup” również sprawi, że piersi będą wyglądały na pełniejsze.

Słynne „push-upy” – uważajcie na nie, choć kuszą szybki powiększeniem piersi, ich noszenie na stałe jest wielkim błędem. Ciągłe wypychanie wkładkami może spowodować zdeformowanie ładnego biustu.  Wkładki, silikony i poduszki, mogą mocno spłaszczać biust.

Małe piersi pięknie wyglądają w stanikach typu „bralette” – naturalność bez fiszbin.

Duże piersi

Tu najlepiej sprawdzą się biustonosze typu „full cup” – czyli z pełną miską, która obejmuje całą pierś. Spokojnie dziś nie oznacza to wcale babcinych „namiotów”. Przy dużym biuście łatwo o ucieczkę piersi i tworzenie tzw. bułek. Stanik musi być dobrze dopasowany i nie może mieć za małej miski, pierś nie może się z niej wylewać!

Dobrze dopasowana balkonetka, również sprawdzi się u pań z obfitym biustem. Balkonetka to miseczka obejmująca 3/4 piersi. Pamiętajcie, że im mniej obejmuje stanik tym lepiej przyjrzyjcie się jego dopasowaniu, o wiele łatwiej o ucieczkę z balkonetki niż pełnej miski, trzeba sprawdzić w przymierzalni, czy piersi dobrze się układają.

Podobnie będzie w przypadku dobrze dopasowanego stanika „plunge” – nie jest zakazany jeśli utrzyma biust na swoim miejscu.

Szeroko rozstawione piersi

Wybieraj biustonosze z niżej zakończonymi fiszbinami, które zagarną biust spod pach w kierunku do środka. Sprawdzą się „plunge” i „push-upy”.

Blisko osadzone piersi

Jeśli twoje piersi są blisko osadzone, wybieraj biustonosze z dość zbliżonymi na mostu miskami. Stanik musi współgrać z twoim ciałem. Fiszbiny powinny być umiejscowione z przodu, żeby nie wbijały się w piersi

Pełne i okrągłe piersi

Są stworzone do balkonetek, pięknie prezentują się niepełnych miskach. Oczywiście takie idealne piersi ładnie wyglądają praktycznie we wszystkich biustonoszach. Ich posiadaczki  mogą sobie pozwolić na staniki bez fiszbin.

Asymetryczne piersi

Nie denerwuj się naprawdę sporo kobiet boryka się z asymetrią piersi w bardzo rożnym stopniu. Wybieraj biustonosze z usztywnioną miską i wyjmowanymi wkładkami. Pamiętaj stanik musisz dopasować do większej piersi i ewentualnie uzupełnić go dodatkową wkładką.

Fot. iStock

Fot. iStock

Na podstawie: poradnikzdrowie.plmybra.plstanikomania.plkobieta.pl

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Herbatki na promienną cerę

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
22 lipca 2018
1 z 1

Herbatki na promienną cerę | Strona 2

Fot. iStock

Rumianek

Moja przyjaciółka uwielbia rumianek, no może przesadziłam z tym uwielbieniem, ale zna tak przeciwne i zaskakujące zastosowania herbatki z rumianku, że można się (o ironio) zarumienić. generalnie, okazuje się, że pospolity rumianek jest dobry na wszystko.

A jak pomaga utrzymać piękną skórę?

Najczęstszym zastosowaniem herbaty z rumianku w zabiegach upiększających, jest łaźnia parowa z jego naparu i służy do zmiękczania skóry i otwierania porów s przed zabiegiem usuwania zaskórników w salonie kosmetycznym.

Ale jego inne zastosowania są również świetne:

  • Pomaga leczyć wysypkę.
  • Łagodzi suchość skóry.
  • Pomaga łagodzić stany trądzikowe.
  • Herbata ta jest jednym z najbardziej doskonałych produktów dla wrażliwej skóry.
  • Jest to również świetny sposób na zmniejszenie porannego zaczerwienienia skóry.

Rooibos

Przyznam, że nie umiem się do niej przekonać, bo bardzo mi nie smakuje, ale to jeszcze nie powód, by o niej zapomnieć. Oto Rooibos, znana również jako czerwona herbata. Co potrafi?

Jest wolna od kofeiny, więc możesz ją spokojnie wypić wieczorem.

Zawarte w niej związki chemiczne – aspalathin i notofagina mają właściwości przeciwzapalne.

Wybierz swoją ulubioną herbatę i dodaj ją do  codziennego planu posiłków, a wkrótce będziesz cieszyć się promienną skórą.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Czy introwertycy i ekstrawertycy wydają pieniądze inaczej. W której sytuacji ty jesteś?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
22 lipca 2018
Fot. iStock/GeorgeRudy

Ekstrawertycy i introwertycy postrzegają świat inaczej. Wiadomo, że ci pierwsi najczęściej są przebojowi, bardzo otwarci na innych, nie boją się nowych wyzwań, podchodzą z radością do życia i otaczających ich rzeczy. Introwertycy natomiast postrzegani są jako osoby zamknięte w sobie, nieufne i podchodzące do innych bardzo ostrożnie. Przypisuje się im również nadmierną wrażliwość i tendencję do zamykania się w swej skorupie.

Te dwie osobowości podchodzą do wielu rzeczy inaczej, co wynika z ich charakteru. Czy jest to zauważalne także w materii zarządzania finansami?

Kto wydaje więcej pieniędzy?

Naukowcy zajęli się zbadaniem prawdziwości tezy, zgodnie z którą introwertycy wydają pieniądze zupełnie inaczej niż ekstrawertycy. W pewnym badaniu przez ponad rok analizowano 1000 transakcji od 718 klientów w międzynarodowym banku. Okazało się, że niezamożne osoby wydawały różne sumy w zależności od poziomu ekstrawersji.

Niezamożni ekstrawertycy wydawali znacznie więcej pieniędzy na przedmioty luksusowe w porównaniu do introwertyków o niskich dochodach, natomiast bogaci ekstrawertycy wydawali mniej więcej tyle samo pieniędzy, co introwertycy o wyższych dochodach. Naukowcy stwierdzili, że zależnie od osobowości różnice w wydatkach zmniejszyły się wraz ze wzrostem dochodów.

Dlaczego niezamożni introwertycy wydają najmniej pieniędzy? Być może przyczyną jest to, że spędzają oni więcej czasu samotnie lub w środowisku, które nie zachęca ich do konsumpcji produktów i usług.

Po drugiej stronie barykady znaleźli się ekstrawertycy o niskich dochodach, którzy wydają więcej na rzeczy luksusowe, ponieważ rekompensują sobie ten sposób niskie dochody, podbijając w ten swój niski status społeczny.


 

źródło:  introvertdear.comheyintrovert.com


Zobacz także

Moją pierwszą miłością był mój sąsiad

5 typów „trudnych” osób. Jak sobie z nimi poradzić?

Jesteś psem, szczurem, a może świnią? Sprawdź, co mówi o tobie chiński horoskop