Lifestyle

Dlaczego wciąż nie możesz znaleźć miłości? Twój znak zodiaku wyjaśnia zagadkę

Redakcja
Redakcja
26 lutego 2018
1 z 12

Baran (21.03 – 19.04)

Fot. iStock/TatianaDavidova

Jesteś osobą upartą i bardzo konsekwentną, doskonale wiesz, co zrobić, żeby osiągnąć swój cel. Jesteś pewna siły swojego charakteru, niestety za twoją pewnością siebie idzie czasem buta i stawianie się wyżej od innych osób. A to może od ciebie odstraszać potencjalnych partnerów. Nikt nie chce czuć się gorszą połową, wiec z tego powodu faceci wolą trzymać się z daleka. Schowaj czasem swoją dumę do kieszeni i doceń osoby, które masz wokół siebie. Dobra aura sprzyja dobrym emocjom i zakochaniu.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

6 błędów powodujących, że warzywa, które jesz, są mniej wartościowe

Redakcja
Redakcja
26 lutego 2018
Fot. iStock/Anchiy
 

Warzywa w diecie to podstawa zdrowego jadłospisu. Pełne smaku, a przede wszystkim witamin, minerałów i błonnika, pomagają dbać o szczupłą sylwetkę i urodę. Jako naród, który kocha ciężkie zupy i zawiesiste, tradycyjne sosy, uczymy się włączać większą ilość produktów roślinnych do diety. Efekty są coraz lepsze, ale nadal popełniamy błędy, przez które warzywa na naszych talerzach są mniej wartościowe.

6 błędów powodujących, że warzywa, które jesz, są mniej wartościowe

1. Smażenie na nieodpowiednim tłuszczu

Warzywa z patelni są smaczne i chrupkie, ale jeśli łapiesz za pierwszy lepszy tłuszcz do smażenia (np. olej winogronowy), możesz nie tylko zepsuć smak, ale do potrawy przenikną szkodliwe substancje ze smażenia. Wiele tłuszczów nie nadaje się do smażenia w wysokich temperaturach, najlepsza będzie oliwa z oliwek lub masło klarowane, które nie spali się podczas obróbki termicznej.

2. Zbyt długie gotowanie

Gotowanie warzyw sprawa, że w większości stają się one łatwiej strawne tak jak np. marchew czy brokuły. Ale jeśli zbyt długo gotujesz warzywa, nie kontrolując upływu czasu, pozwalasz wygotowywać się cennych witaminom. Aby ograniczyć straty, gotuj tyle, ile potrzeba, by zmiękły, a nie rozgotowały się i w mniejszej ilości wody.

3. Obieranie ze skórek

Jeśli nie musisz, nie obieraj ze skórek warzyw, wiele z nich jest jadalnych, wystarczy dobrze je umyć i sparzyć. W skórce i tuż pod nią znajduje się najwięcej cennych dla zdrowia substancji. Możesz gotować je w skórce i zdjąć ją dopiero po wyciągnięciu z garnka, wtedy mniej miąższu wyrzucisz.

4. Podawanie warzyw ze zbyt dużą ilością tłuszczu

Warzywa dobrze jest podawać z tłuszczem, ponieważ zawierają wiele witamin, które są w nim rozpuszczalne. Ale warto robić to z głową, by np. sałatka nie ociekała tłustym dressingiem, który dostarczy zbyt wielu kalorii.

5. Kupowanie na zaś

Kupowanie większych ilości ma sens, jeśli warzywa od razu zostaną zjedzone lub zamrożone. Trzymanie w lodówce większych ilości warzyw dla samej zasady mija się z celem. Zwiędnięte, stare warzywa i owoce mają znacznie mniejszą wartość odżywczą i o wiele gorszy smak i wygląd.

6. Zbyt drobne krojenie

Rozdrabnianie warzyw działa na ich niekorzyść. Rozgniatanie włókien warzyw sprawia, że znacznie więcej witamin ucieka. Im mniejsze kawałki, tym większa „otwarta” powierzchnia, w których warzywa stykają się z wodą i tracą cenne właściwości.

źródło: portal.abczdrowie.plwww.hellozdrowie.pl


Lifestyle

Dlaczego twój partner nie może się do ciebie zbliżyć

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 lutego 2018
1 z 1

Dlaczego twój partner nie może się do ciebie zbliżyć

6. Wciąż prowadzisz gry

Nie wzbudzaj na siłę zazdrości partnera. Nie ukrywaj przed nim swojej miłości, nie graj, żeby coś uzyskać. Są to bardzo niedojrzałe i poniżające sposoby wypróbowania czyjejś lojalności.

7. Wprowadzasz negatywną energię do swojego związku

Jeśli ciągle jesteś negatywnie nastawiony, to także nieświadomie zamykasz się na swojego partnera. Poza tym nie sprawiasz, że czuje się bezpiecznie i komfortowo będąc przy tobie.

8. Nie akceptujesz przeprosin partnera

Musisz pamiętać, że twój partner jest tylko człowiekiem. Od czasu do czasu popełniają błędy, zupełnie tak, jak ty. Jeśli przeprasza zaakceptuj to, nie ma potrzeby w kółko tego roztrząsać. Nie odrzucaj go.

9. Myślisz, że twój partner powinien zawsze dostosowywać się do ciebie

Poczucie, że naszej drugiej połowy nie interesują nasze potrzeby, pragnienia, cele i marzenia znacznie oddala od siebie partnerów w związku, w którym powinniśmy przecież oboje być tak samo ważni.


Na podstawie: relrules.com

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Tyjesz bez widocznej przyczyny? Być może brakuje ci jednego składnika odżywczego

6 finansowych rozmów, przez które musi przejść każdy związek

Pierwsza pomoc psychologiczna. Jak zareagować, gdy widzisz kogoś w złym stanie psychicznym