Lifestyle Macierzyństwo

Czego na temat macierzyństwa może nauczyć nas Kate Middleton?

Pani Mądrala
Pani Mądrala
19 kwietnia 2018
1 z 1

Czego na temat macierzyństwa może nauczyć nas Kate Middleton?

Fot. iStock/GraceHenley

Chroni prywatność swoich dzieci

Najprawdopodobniej zdjęć jej dzieci jest w sieci mniej niż zdjęć dzieci niektórych z nas. Chociaż Kate i William ciągle pokazują się publicznie, nie umieszczają na Fejsie żenując zdjęć swoich dzieci na nocniku i nie opisują „śmiesznych historyjek” na forum.

Potrafi postawić na swoim

Wiele rzeczy nie wypada jej robić, a mimo to robi je. Księżna udowodniła, że ​​ma zdolności fotograficzne dzięki wydaniu zdjęć Charlotte z pierwszego dnia szkoły – zdjęć, które sama zrobiła. To nie pierwszy raz. To ona zrobiła także pierwsze oficjalne portrety Charlotte. A przecież mogła (a zapewne nawet powinna) wynająć fotografa.

Dba o swój związek

W całym tym natłoku obowiązków potrafi znaleźć czas, by spędzić kilka chwil z mężem. I robi to w normalny sposób, jak większość z nas. A to mecz koszykówki, a to wyjście do kina.

Potrafi postawić się rodzinie męża

Kate już wielokrotnie pokazała, że przede wszystkim jest matką, a dopiero później księżną. Po porodzie zrezygnowała z szofera i wraz z mężem opuściła szpital. On prowadził. A przecież wszystko powinno odbyć się z wielką pompą i zgodnie z protokołem. Co więcej, Kate dba też o swoje kontakty z rodzicami. Często to z nimi spędza różne święta i ważne uroczystości. Wie, kiedy postawić się rodzinie męża.

Ufa swojej matce

Co robi, gdy ma problem wychowawczy? Dzwoni do swojej matki. Zaufanie do własnej rodzicielki jest tym, czego większości z nas-matek brakuje. Wolimy rady ekspertów i koleżanek.

Potrafi ochrzanić, gdy trzeba 

Pamiętacie to słynne zdjęcie ze ślubu jej siostry Pippy? Kate miała wówczas pod opieką gromadkę dzieci, które dawałby jej nieźle popalić. Paparazzi udało się uchwycić, jak je strofuje.

Jak widać, można się jednak czegoś nauczyć od takiej księżnej. Nadal jednak zapraszam do siebie. Chętnie pokażę kawałek „życia” 😉

PoprzedniNastępny
Lifestyle Macierzyństwo

Chcesz, żeby twoje dziecko sprzątało z przyjemnością? Ha! Znamy kilka sposobów

Pani Mądrala
Pani Mądrala
24 kwietnia 2018
1 z 1

Chcesz, żeby twoje dziecko sprzątało z przyjemnością? Ha! Znamy kilka sposobów

Fot. iStock/PeopleImages

Co jeszcze się u mnie sprawdziło? Bardzo prosta zasada – można wyjąć inne/kolejne zabawki, jeśli najpierw schowa się te stare. Dzięki temu na podłodze nie znajdują się wszystkie jednocześnie i nie trzeba później tracić godziny na ich sprzątanie. Zawsze też w naszym domu chowa się wszystko przed myciem. Rytuał jest niezmienny – kończymy zabawę, sprzątamy, myjemy się, a później bajka, audiobook lub po prostu spanie. To naprawdę cudowne, gdy nie potykasz się w nocy o zabawki i nie stajesz na klockach.

Jeśli moje rady nie wystarczą, mam jeszcze kilka znalezionych. Podobno warto kupić dzieciom oddzielne, dostosowane do wieku akcesoria do sprzątania, typu zmiotka, zabawkowy odkurzacz. Nawet jeśli na początku będzie to tylko „na niby”, nawyk uda się wyrobić.

Można również nagradzać dzieci, np. „Jeśli zrobisz X, to później będziesz mógł lub my wspólnie zrobimy Y”. Te, które lubią się chwalić na pewno będą zadowolono z tablicy osiągnięć. Można powiesić coś takiego na ścianie i przyczepiać różne chmurki, słoneczka czy inne gwiazdki, gdy dziecko wykona zadanie. Najlepiej, gdyby samo przydzielało sobie „punkty”.

Jak już wszystko zawiedzie, olej. Nie umrzecie od tego bałaganu. Jutro też jest dzień.

Źródło: PureWow

PoprzedniNastępny
Lifestyle Macierzyństwo

Obudziłaś się rano z pryszczem na brodzie? Użyj tego

Pani Mądrala
Pani Mądrala
16 kwietnia 2018
1 z 1

Obudziłaś się rano z pryszczem na brodzie? Użyj tego

Fot. iStock / vadimguzhva

Czosnek uznawany jest za naturalny antybiotyk, który wykazuje silne działanie antybakteryjne. Zawiera bardzo dużo siarki, która pomaga wysuszyć nieestetyczne zmiany skórne, zmniejszyć obrzęk i zaczerwienienie. Kiedy na twojej twarzy pojawi się pryszcz, zamiast go wyciskać, nałóż w to miejsce rozgnieciony ząbek czosnku i zostaw tak na pięć minut. Możesz zakleić miejsce plasterkiem, żeby wszystko lepiej się trzymało. Rozgnieciony czosnek pomoże też walczyć z bliznami, ponieważ złuszcza naskórek, umożliwiając skórze szybszą regenerację.

To jednak nie wszystko, co potrafi. Jeśli twoje włosy zaczęły wypadać, maseczka na skórę głowy z czosnkiem poprawi krążenie w tym rejonie. Dzięki temu włosy będą lepiej rosły, mieszki włosowe staną się silniejsze, a skóra głowy stanie się wolna od łupieżu. Potrzebujesz dwóch łyżek soku z czosnku oraz po jednej łyżce olejku rycynowego, jogurtu i miodu. Wszystko wymieszaj i nanieś na skórę głowy na około pół godziny.

Czosnek ma takie inne nietypowe zastosowania. Kiedy zauważysz na szkle drobne pęknięcie, przetknij ząbek czosnku i delikatnie go zgnieć, by puścił sok. Następnie pocieraj nim pęknięte miejsce. Pomoże je skleić.

Rozgnieciony czosnek można stosować także w miejscach zajętych grzybicą (np. stopy), ponieważ wykazuje silne działanie przeciwgrzybicze. To popularne warzywo pomaga też uporać się z infekcją ucha. Niektórzy wkładają cały, nacięty ząbek czosnku i czekają aż puści sok. Inni zacierają ucho sokiem z czosnku. Dzięki właściwościom antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym szybko daje ukojenie.

Nasze babcie wkładały też czosnek pod poduszkę. Po co? By zapewniał lepszy sen. Związki siarki, które zawiera, działają uspokajająco i ułatwiają zasypianie.

Na podstawie: portal.abczdrowie.pl/Kfiatki

PoprzedniNastępny