Lifestyle

Czego lepiej nie podgrzewać w mikrofalówce? Ta wiedza może zaoszczędzić sprzątania lub uchronić przed pożarem

Pani Mądrala
Pani Mądrala
13 marca 2018
1 z 1

Czego lepiej nie podgrzewać w mikrofalówce? Ta wiedza może zaoszczędzić sprzątania lub uchronić przed pożarem

Fot. iStock/Maximkostenko

Owoce

Cóż, na taki pomysł bym nie wpadła, żeby podgrzewać owoce w mikrofalówce.  Ale jeśli ktoś rozważa, to lepiej, by odstąpił od tego pomysłu, ponieważ owoce zawierają bardzo dużo wody.

Styropianowe opakowania

Okazuje się, że pod wpływem wysokiej temperatury i długiego czasu podgrzewania (a mowa tu o kilku minutach zaledwie) mogą się stopić! A wtedy nie dość, że mikrofalówka do czyszczenia, to jeszcze trzeba się obejść smakiem…

Metalowe przedmioty

Lepiej uważać także na naczynia z pozłacanymi i posrebrzanymi elementami. W mikrofalówce mogą zacząć iskrzyć, a to grozi pożarem!

Zamknięte naczynia

Wszystko, co zakręcone lub zamknięte (butelki, słoiki, pudełka próżniowe) należy otworzyć przed podgrzaniem w mikrofalówce. Chodzi o ciśnienie, które można drastycznie wzrosnąć w trakcie podgrzewania.

Zimne naczynia

Lepiej nie wkładać do mikrofali szklanej miski, która dopiero co została wyjęta z lodówki. Może rozpaść się na kawałki pod wpływem wysokiej temperatury.

Trochę powiało grozą, prawda?

Źródło: Ładny dom

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Czym kończy się obgryzanie paznokci? Teraz naprawdę przestaniesz to robić…

Pani Mądrala
Pani Mądrala
15 marca 2018
1 z 1

Czym kończy się obgryzanie paznokci? Teraz naprawdę przestaniesz to robić...

Fot. iStock/precinbe

Co jeszcze nam grozi, gdy obgryzamy paznokcie? Bolesne zakażenia. Ileż to razy zmagałam się z obrzękiem wokół paznokcia z powodu zakażenia ranki po nieumiejętnym obgryzaniu skórki. Czasem może też stać się tak, że zarazki i bakterie dostaną się pod paznokieć, powodując tzw. zanokcicę – to nieprzyjemna infekcja, która powoduje silny ból. Może doprowadzić do zniekształcenia paznokcia lub jego stałej deformacji.

Na koniec zostawiłam to, co przeraziło mnie najbardziej. Uszkodzenia zębów! Obgryzanie paznokci może spowodować ścieranie się szkliwa, a nawet wyszczerbienie lub złamanie zęba. Co więcej, może też dojść do zranienia dziąsła, co nie tylko powoduje ból i dyskomfort, ale także sprzyja powstawaniu zakażeń w obrębie jamy ustnej.

Potrzebujesz jeszcze jakichś argumentów?

Na podstawie: portal.abczdrowie.pl

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Co lepiej usunąć z diety, by schudnąć – tłuszcze czy węglowodany? Znamy odpowiedź

Pani Mądrala
Pani Mądrala
9 marca 2018
1 z 1

Co lepiej usunąć z diety, by schudnąć - tłuszcze czy węglowodany? Znamy odpowiedź

Fot. iStock/ereidveto

I wiecie, co wam powiem? Chrzanię już te wszystkie diety i mądre rady o eliminacji jakichś składników. Od dziś zaczynam po prostu zdrowo się odżywiać i więcej ruszać. Będę dalej wcinać swoje ukochane makarony i pizzę, ale zmienię nieco strategię – wszystko będę przygotowywać sama, na bazie zdrowych produktów. I na słodycze (w granicach rozsądku) też będę sobie pozwalać, a co! Byle tylko umiar zachować.

Jednak, stara dobra zasada MŻ (Mniej Żreć) jest jednak najskuteczniejsza i nie ma udziwniać.

Ktoś dołącza do mnie? Żremy mniej od dzisiaj?

Źródło: Business Insider

PoprzedniNastępny