Lifestyle

Co data urodzenia mówi o twoim życiu seksualnym?

Karolina Krause
Karolina Krause
25 stycznia 2017
Fot. iStock
Następny

Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się, co o naszym życiu seksualnym, mówią gwiazdy? Okazuje się, że bardzo wiele!

Usiądź więc wygodnie i z przymrużeniem oka zobacz, co o twoim seksie może powiedzieć ci twoja data urodzenia.

Ciekawe, ile z tych informacji rzeczywiście znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości:)

Źródło: womansday.com

Lifestyle

8 rzeczy, których swoją córkę nauczy tylko silna matka. Niezbędnik na trudne czasy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 stycznia 2017
Fot. iStock/deimagine
 

Relacje między mamą a córką, bywają skomplikowane, zwłaszcza w momencie, kiedy córka zaczyna dojrzewać i wkraczać w dorosłość. Nić porozumienia, bezwarunkowa miłość i to, co przekaże jej matka swoją własną postawą jest najważniejsze w budowaniu poczucia wartości, samoświadomości  i chęci samostanowienia o sobie (podstawowa kwestia w obecnej sytuacji kobiet). Ten związek jest inny niż wszystkie, kluczowy dla naszego stawania się tym, kim chcemy być.

Oto osiem rzeczy, których  silne matki powinny nauczyć swoje córki:

1. Silna kobieta również potrzebuje wsparcia i potrafi o tym mówić

Nie musisz radzić sobie ze wszystkim sama, a jeśli czujesz, że coś cię przerasta, nie znaczy to, że jesteś do niczego i powinnaś starać się jeszcze mocniej. To, że oczekujesz pomocy od najbliższej osoby, że umiesz o nią poprosić, jest OK. Naucz się, gdzie leżą granice twoich możliwości, nie bądź samowystarczalna za cenę swojego zdrowia.

2. Samoświadomość i rozwój osobisty są kluczem do szczęścia

Nie miłość partnera, bo jeśli nie wiesz, czego pragniesz w związku i nie masz poczucia wartości, będziesz wchodzić w relacje, które nie dadzą ci satysfakcji, lub ustawiać się w relacjach z innymi na pozycji osoby słabszej, gorszej, niepewnej siebie. Nie pieniądze, ani rzeczy materialne, bo jeśli nie umiesz z nich mądrze korzystać, przynoszą ci więcej szkód, niż zadowolenia.

3. To ty kierujesz swoim życiem

Zdarzają się w nim oczywiście sytuacje losowe, na które nie masz wpływu. Ale w większości przypadków, kreujesz swoją rzeczywistość – ona naprawdę jest na wyciągnięcie ręki. W żadnym wypadku nie pozwól innym, decydować za ciebie i twoje ciało. Jeśli trzeba, walcz o swoje prawa, wymagaj szacunku dla twoich wyborów i nie daj sobie wmówić, że inni wiedzą lepiej, co dla ciebie dobre.

4. Patrz do przodu, nie zmienisz przeszłości

Życie masz jedno, nie analizuj bez końca swoich błędów, ucz się wyciągać z nich wnioski na przyszłość, potraktuj je jako inwestycję w samorozwój. Nie miej sobie za złe, jeśli coś przychodzi ci trudniej niż myślałaś. Umiejętność wybaczania (także sobie samej), jest kluczowa jeżeli chcesz osiągnąć spokój duszy. Na każdym etapie swojego życia możesz dokonać zmian, które rozwiążą twoją sytuację.

5. Bądź życzliwą, dobrą osobą, ale nie dawaj się wykorzystywać

Fałszywy altruizm nie zrobi z ciebie dobrego człowieka. Kobiety nie muszą i nie powinny być cierpiętnicami i poświęcać się dla dobra innych, zwłaszcza jeśli nie dostaną w zamian tego samego. Kobiety powinny umieć dbać o swoje szczęście, wtedy każda decyzja, jaką podejmą, będzie tą właściwą.

6. Jesteś wystarczająco dobra, a miłość bezwarunkowa istnieje

Szukaj dobrej miłości, bądź z tymi, którzy potrafią docenić twoją wartość. Jesteś „wystarczająco” dobra, mądra i piękna. Jesteś wartościowym człowiekiem, zasługujesz na szacunek i na szczere, autentyczne uczucie.

7. Czasem trzeba odejść

Są sytuacje, związki, relacje, które nie mają już racji bytu, w których czujesz się pokrzywdzona, nieszczęśliwa, które kosztują cię zdrowie, emocje, wewnętrzną energię. Nie bój się ich zakończyć. Lojalność i uczciwość jesteś winna także samej sobie. Nigdy nie ukrywaj, jeśli dzieje ci się krzywda.

8. Przede wszystkim, kochaj siebie

Naucz się kochać siebie. Zaakceptuj swoje niedoskonałości, doceniaj swoje mocne strony. Zrozum, jak wiele jesteś warta. Zasługujesz na dobre, szczęśliwe życie. Ale sama musisz je sobie zbudować. Wtedy wszystko stanie się prostsze, nawet miłość.

 


Lifestyle

Uwaga, toksyczny na horyzoncie! Uciekaj, bo nic innego nie poskutkuje

Anika Zadylak
Anika Zadylak
25 stycznia 2017
Fot. iStock/valentinrussanov

Jesteśmy różni. I nie chodzi tylko o kolor włosów, oczu czy skóry. Ani o to, że mamy inne gusta i orientacje seksualne. Jesteśmy różni, bo nasze charaktery są odmienne. Inaczej postrzegamy te same sprawy, inaczej interpretujemy pewne wydarzenia, mamy odmienne zdania w wielu kwestiach. I nie ma w tym niczego złego, do momentu, gdy szanujemy drugiego człowieka. Nie narzucamy, nie wymagamy na siłę, nie włazimy w cudze życie z buciorami, usiłując je „naprawiać”. Choć nikt, nas o to nie prosił. Niestety jest pewien typ ludzi, których nie określę jedną nazwą, nie zaszufladkuję pod żadnym hasłem. Za to ostrzegę, żebyście po spotkaniu kogoś takiego, zrobili tylko jedno. Nogi za pas i uciekajcie. Lepszego rozwiązania i tak nie znajdziecie.

Spotykasz ich wszędzie. To ci, którzy są dla ciebie mili w pracy, ale tylko do czasu, gdy trzymasz przysłowiowy paluszek prosto. Jeśli tylko cię lekko zachwieje, kiedy leciutko go skrzywisz na inną stronę i to bez pytania, zaczyna się cyrk. Okazuję się bowiem, że już nie do końca jesteś taki fajny, jak jeszcze przed chwilą byłeś. Bo skoro masz inne zdanie albo nie daj Boże, lubisz koleżankę, o której się nasłuchałeś, że masz ją omijać szerokim łukiem, to twój początek końca. Bo jesteś naprawdę w porządku, ale tylko wtedy, gdy pozwalasz sobie wejść na głowę. Gdy przytakujesz, zanadto się nie wychylasz, wysłuchujesz ciągłych żali i pretensji.  I oczywiście, pod żadnym pozorem tego, nie skrytykujesz! Nie możesz za żadne skarby wyrazić swojej opinii. Nawet łagodnie i nawet wtedy, gdy masz absolutną rację, a twoje słowa mogłyby zwyczajnie pomóc. Bo usłyszysz, że jesteś niesprawiedliwy, knujesz za plecami i kompletnie nie rozumiesz rozpaczy, z jaką zmaga się opisywany przeze mnie przypadek. Dodam tylko, że niestety beznadziejny.

Możecie mieć nawet wspólnych znajomych, razem wychodzić, spotykać się i uwielbiać. Niestety, jeśli coś zaczyna zgrzytać, nie możesz się nie mieszać. Bo zostaniesz oskarżony o brak lojalności i powód depresji oraz załamania. Tak, przez ciebie to wszystko, niewdzięczny przyjacielu, który śmiesz wyrażać swoje opinie. Bądź po ludzku, nie mieszaj się w nie swoje konflikty. Zresztą, jeśli nawet jakimś cudem uda ci się wymiksować z danej sprawy, to nigdy nie do końca. Bo będziesz nękany setkami wiadomości, telefonami pełnymi łez i pretensji. Usłyszysz, że bardzo zawiodłeś, że zraniłeś i rozczarowałeś. I oczywiście możesz się zrehabilitować, jeśli tylko przeprosisz. Nie masz za co? Zawsze jest za co, ten typ tak ma, że zawsze coś znajdzie. I nie myśl sobie, że te przeprosiny wystarczą. Trzeba będzie się długo kajać, przyznawać do błędów, których nie popełniłeś, znosić wytykanie i wypominanie. Kara za „krzywy palec” zawsze jest długa. I cholernie uciążliwa.

To grupa ludzi, którym nie można zarzucić zbyt wiele. W zasadzie, na pierwszy rzut oka, to nawet nic. Są przecież mili, przyjaźnie nastawieni, uczynni. Potrafią wesprzeć, dodać otuchy, stworzyć pozory dobrego kumpla. Ba! Oni są nawet bardzo mądrzy. Wygłaszają wzniosłe teorie, tablice na Facebooku mają pełną wszelakich życiowych mądrości. Karmią cię nimi, pokazują, że rozumieją, że wiedzą, że znają temat. Najczęściej niestety sami się do nich nie stosują, za to wymagania mają jak stąd na Alaskę. Kreują się na ludzi, którymi nie są i nigdy nie będą, bo nie pozwala im na to zbyt wybujała duma i egoistyczna miłość, do samych siebie. Każdą inną niż ich opinię, odbierają jako atak. Zrobią aferę stulecia z niczego, rozdmuchają do rangi sprawy państwowej, a potem koncertowo wywiną kota ogonem. Jak? Robiąc z siebie cierpiętnika i ofiarę, a z ciebie zbrodniarza, który złamał im serce. Zszargał nerwy i po stokroć pogwałcił wszelkie zasady. Zwłaszcza te, których oni nawet nie dostrzegają. Usłyszysz, że tyle dostałeś, tyle dla ciebie zrobili, tak cię zawsze bronili i stali murem, a ty się teraz TAK odwdzięczasz. Bo szczerość i pokora, to pojęcia im obce. Ale nie martw się, od ciebie będą tego notorycznie wymagać i żądać.

Czy na taki typ ludzi, jest jakaś rada? Lepiej ich omijać niż się nad tym zastanawiać. Bo choćbyście się starali, nie wiem jak, to sobie z nimi nie poradzicie. Są jak bagno, wciągają i otumaniają. Jak gęsta mgła, w której można się tylko zagubić i zatracić samego siebie. Doprowadzają do szewskiej pasji i nerwowego obłędu. Tylko po to, żeby potem za plecami powiedzieć o nas, że nic nie jesteśmy warci, że potrafimy tylko brać i się wymądrzać. Ani słowa o tym, że sami stwarzają takie sytuacje, swoimi wiecznymi żalami i poczuciem tego, że są pępkiem świata.

Nie próbuj z nimi walczyć ani dyskutować, to typ, gdzie to zawsze jego jest na wierzchu. Gdzie tylko on, może mieć gorszy dzień, a ty zawsze musisz to zrozumieć. Gdzie słowo „przepraszam, zawiniłem” ma działać tylko tak, że to ty masz być tym, który schyla głowę. Nie ma opcji, że wina leży po obu stronach. On nigdy nie jest niczemu winny. Jest zawsze tylko źle odbierany, nieuczciwie krytykowany, krzywdzony i tłamszony. Nierozumiany i zostawiany sam, ze swoim problemem. Najczęściej tym, który sobie ubzdurał, wymyślił i wyolbrzymił. A jeśli kłamie, to tylko dla czyjegoś dobra.  A potem szczerze się dziwi, że tego nie rozumiesz. Masz takich znajomych? Ja już nie. I tobie też to polecam. To w zasadzie jedyne rozwiązanie.

On i tak, nie będzie się tym długo przejmował, bo gdy tylko się zorientuje, że nawiałeś, zrobi to co zwykle. Poszuka kolejnej ofiary.


Zobacz także

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka: sport dał mi pewność siebie i umiejętność radzenia sobie z problemami

Do męża, którego nienawidzi cała Polska. Czego nauczyłeś swoje córki?

Każda perfekcyjna pani domu powinna mieć w domu WD-40