Lifestyle

Jak będzie wyglądało twoje życie miłosne w 2018 roku? Sprawdź swój chiński znaku zodiaku i przeczytaj

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 listopada 2017
9 z 12

Małpa

W końcu wyleczysz się z toksycznych miłości

W przeszłości podtrzymywałeś na siłę wiele związków, które nie były ani dobre, ani warte twojej energii i emocji. Jednak nie byłeś gotowy, aby naprawdę pozwolić im odejść i uwolnić się. Zasługujesz na szczęście i to właśnie ono przydarzy ci się w tym roku. I będzie dziwnie, tak bardzo przyzwyczaiłeś się do emocjonalnego bólu, że musisz na nowo uczyć się być szczęśliwym.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

List tego dyrektora szkoły podbił serca rodziców. „Pamiętajcie, że jest tu jakiś artysta, który nie musi rozumieć matematyki”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 listopada 2017
Fot. iStock/ArtMarie
 

Tuż przed końcowymi egzaminami, pewien dyrektor szkoły w Singapurze wysłał poniższą wiadomość do wszystkich rodziców i opiekunów uczniów placówki. Ten piękny list przypomina nam, na czym tak właściwie polega wychowanie dzieci i jak możemy pomóc im osiągnąć to, co najważniejsze i najlepsze w życiu…

Niedługo rozpoczną się egzaminy waszych dzieci. Wiem, że wszyscy bardzo pragniecie dobrych wyników.
Ale pamiętajcie, wśród uczniów, którzy będą siedzieć w sali egzaminacyjnej, jest jakiś artysta, który nie musi rozumieć matematyki.

Jest przyszły przedsiębiorca, który nie dba o historię ani literaturę angielską.

Jest muzyk, dla którego symbole chemiczne nie będą miały znaczenia.

Jest sportowiec, dla którego sprawność fizyczna jest ważniejsza niż fizyka.

Jeśli wasze dzieci będą miały bardzo dobre oceny, to świetnie! Ale jeśli nie, nie odbierajcie im wiary w siebie i godności.
Powiedzcie, że to też jest w porządku, to tylko egzamin! W życiu jest wiele ważniejszych spraw.
Powiedzcie im, że bez względu na to, jaki stopień otrzymaja, kochacie je i nie będziecie ich oceniać.

Zróbcie to, a potem obserwujcie, jak wasze dzieci podbijają świat. Jeden egzamin lub niska ocena nie odbiorą im marzeń i talentu. 

I proszę, nie myślcie, że lekarze i inżynierowie są jedynymi szczęśliwymi ludźmi na świecie.

Z ciepłymi pozdrowieniami,
dyrektor

 


Lifestyle

Masz ciągle zimne dłonie i stopy? 9 możliwych przyczyn tego problemu

Redakcja
Redakcja
24 listopada 2017
Fot. iStock/encrier

Zimne dłonie i stopy szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych nikogo nie szokują. Są także osoby, których ten problem dotyczy bez względu na porę roku. Nie traktują one tego jako poważny problem, a jedynie defekt, z którym da się żyć. Mimo że wydaje się to błahostką, warto sprawdzić, co jest przyczyną stale zimnych rąk i nóg.

9 przyczyn zimnych dłoni i stóp

1. Niedokrwistość

Anemia może powodować zimne dłonie i stopy, ponieważ w organizmie jest niewystarczająca ilość czerwonych krwinek, które przenoszą tlen do różnych części ciała. Anemii mogą towarzyszyć objawy takie jak zimna, blada skóra, zmęczenie, ogólne osłabienie, zawroty głowy, wystarczy przeprowadzić zwykłe badanie krwi, które wskaże przyczynę kłopotów.

2. Cukrzyca

U osób cierpiących z powodu cukrzycy poziom cukru we krwi może się bardzo wahać. Wtedy bardzo zimne ręce mogą być oznaką spadku poziomu cukru we krwi. Jeśli odczuwasz także konieczność częstego oddawania moczu, uczucie silnego głodu, pragnienia, zmęczenie, utratę wagi czy zbyt wolne gojenie ran, powinnaś skontaktować się z lekarzem.

3. Choroba Buergera

Choroba Buergera, inaczej zakrzepica, to choroba, w której tętnice i żyły w kończynach mogą zostać zablokowane drobnymi skrzepami krwi. Towarzyszy temu ból i tkliwość w dłoniach czy stopach, palce stają się białe lub bladoniebieskie, bolesne, bardzo długo się nagrzewają.

 4. Toczeń

To niełatwe do diagnozowania schorzenia autoimmunologiczne może wpływać na funkcjonowanie różnych części ciała. Zachorowaniu towarzyszy wysypka na nosie i policzkach, bóle stawów, obrzęki, sztywność oraz zimne palców rąk i stóp, które stają się niebieskie, szczególnie podczas sytuacji stresowej lub niskiej temperatury otoczenia.

5. Choroba Raynauda

Ta choroba to napadowy skurcz tętnic, który charakteryzuje się ona odrętwieniem i odczuwaniem wyjątkowego zimna w dłoniach i stopach, gdy temperatura otoczenia jest bardzo niska lub podczas sytuacji stresowych.

6. Sklerodermia

To rzadkie zaburzenie reumatyczne powodujące napinanie oraz twardnienie skóry i tkanki łącznej. Jednym z objawów jest odrętwienie i uczucie chłodu w palcach rąk i nóg. Niepokoić powinna twarda napięta skóra, a niekiedy zaburzenia pracy serca, płuc i nerek.

7. Problemy z krążeniem krwi

Zimne kończyny mogą wskazywać na problemy kardiologiczne, więc jeśli towarzyszą im także zasłabnięcia, omdlenia, kołatania serca — czas na wizytę u kardiologa.

8. Niskie ciśnienie

Wartości ciśnienia poniżej 90/60 mm Hg i słabsze krążenie krwi mogą skutkować zimnymi kończynami. Warto sprawdzić to u lekarza, ponieważ niedociśnienie może towarzyszyć chorobom układu krążenia.

9. Palenie papierosów

Nikotyna powoduje kurczenie i zwężanie naczyń krwionośnych, więc i tak gorzej ukrwione kończyny dostają mniej tlenu i składników odżywczych.

źródło:  www.wikihow.comzdrowie.gazeta.pl


Zobacz także

Prześwietlamy czekoladowe zające. Czy wysoka cena gwarantuje dobrą jakość? Zdziwisz się!

DESTRUKACJA CZASU JEST DESTRUKCJĄ ŻYCIA. Jak zwolnić? Praktykuj uważność

Matka-singielka „od wszystkiego”. Przebij to… Czy masz tę supermoc?