Lifestyle

9 znaków, które mówią, że ktoś myśli o tobie

Redakcja
Redakcja
30 maja 2018
1 z 1

9 znaków, które mówią, że ktoś myśli o tobie

Fot. iStock/pixelfit

5. Gwałtowne kichanie

O ile nie masz kataru albo alergii, ten znak można interpretować jako tęsknotę bliskiej osoby za tobą.

6. Czkawka

Długotrwała czkawka może być sygnałem, że ktoś o tobie mówi, ale niekoniecznie w pozytywnym kontekście. To możesz potraktować jako plotkowanie, czasem złośliwe i obciążone negatywnym przekazem.

7. Uczucie dotyku

Myśli danej osoby mogą być tak silne, że jej obecność może być wręcz namacalna fizycznie. Jest to traktowane jako oddziaływanie telepatyczne i jeżeli to jest ktoś bliski, takie odczucie jest czymś miłym. Natomiast gdy osoba jest obca lub przez nas nielubiana, to może być odrobinę przerażające.

8. Telepatia

Jeśli masz wrażenie, że ktoś podpowiada tobie myśli, posyła dobre emocje, nawiązuje kontakt w bardzo intymny sposób, to właśnie jest telepatia. Oczywiście dotyczy ona wyjątkowo silnej więzi, rozumienia się bez słów. U osób otwartych na taką próbę komunikacji zazwyczaj pojawiła się ona spontanicznie i bardzo naturalnie.

9. Sny

Sny o czyichś czynach i emocjach sugerują, że ta osoba spędza dużo czasu na myśleniu o tobie. Gdy myśli są tak przenikliwe, dotykające wewnętrznych pragnień, życzeń i lęków, oznacza to, że ta osoba musi cię dobrze znać, być bliska sercu. To może iść w stronę dobra, ale może być także zastraszające lub przerażające w zależności od tego, jak sama postrzegasz tą osobę.

źródło:  themindsjournal.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

5 koniecznych zmian, które pozwolą zerwać z nałogową miłością

Redakcja
Redakcja
30 maja 2018
Fot. iStock/praetorianphoto
 

Nie tylko alkohol i narkotyki mogą uzależniać. Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez mężczyzny u swojego boku. Ta swoista, toksyczna relacja, w której kobieta kocha za bardzo, jest zaburzeniem opartym na obsesji na punkcie partnera, presji podporządkowania jemu swojego życia. 

Takie podejście powoduje brak równowagi w związku, a nieumiejętność budowania dobrej relacji, paniczny lęk przed samotnością powoduje, że kobiety boją się zakończyć związek, nawet ten, który nie jest dla nich najlepszy.

Gdy już wydarzy się ostateczne i partner odchodzi, kobiety kochające zbyt mocno albo walczą o „miłość” do upadłego, albo od razu wchodzą w następny związek, nie umiejąc odnaleźć się w rzeczywistości. To bardzo dużo złożona sytuacja, do której trudno jest dać dwie proste rady mające zadziałać na każdą kobietę.

Wiele kobiet czeka długotrwały proces, który pozwala zajrzeć w głąb siebie i dotknąć przyczyny problemu. Psychoterapia to najlepsze rozwiązanie, ale równie ważne jest samodzielne zaangażowanie w wyjście z tego stanu.

5 koniecznych zmian, które pozwolą zerwać z nałogową miłością

1. Ustaw priorytety

Najpierw ty, później partner. Bardzo ważne jest, aby znaleźć czas na normalne życie, które pozwoli oderwać myśli od partnera. Zwykłe czynności, hobby, skupienie się na samej sobie, a nie na ukochanej osobie, pozwoli nabrać odrobiny koniecznego dystansu. Jednak wysiłek podjęty od czasu do czasu, nie da zauważalnych efektów, za to zmiana sposobu myślenia i reagowania, która prowadzona jest systematycznie, wiele może zmienić.

2. Zacznij pomagać sobie

Naucz się radzić ze swoimi uczuciami, pozwól sobie przeżywać emocje. Daj sobie margines zrozumienia, że to, co czujesz jest w porządku. Zaakceptuj emocje, gdy się złościsz — krzycz, gdy czujesz rozczarowanie — możesz płakać. Dąż do tego, by ulgi od natłoku emocji szukać w sobie, a nie w obecności drugiej osoby.

3. Przemyśl swoje związki

Nałogowa miłość może mieć swoje korzenie w dzieciństwie, w relacji z rodzicami lub w pierwszych kontaktach z partnerami. Przemyśl, jak relacje z bliskimi osobami wpłynęły na ciebie, co pamiętasz najbardziej, czego się bałaś. Często obsesyjna miłość jest odpowiedzią na deficyt miłości zaznany we wczesnych latach życia. Kobiety kochają zbyt mocno, tak jakby chciały kochać „na zaś”, by nigdy więcej nie brakowało im tego uczucia.

4. Weź odpowiedzialność za swoją przyszłość

Nie oddawaj swojego życia w ręce innej osoby, nie pozwól, by ktokolwiek tobą kierował. Zapisz się na psychoterapię, wejdź do grupy wsparcia, aby jak najbardziej świadomie zostawić za sobą problemy i zacząć żyć swoim życiem.

5. Naucz się odróżniać zachowania toksyczne od zdrowych 

Być może nie wiesz, jak wygląda zdrowy i szczęśliwy związek. Być może uważasz, że miłość oznacza poświęcenie, cierpienie, składanie siebie w ofierze. A to nie prawda. Jednak dopóki nie zrozumiesz, co jest dla ciebie (a nie dla partnera) dobre, będziesz tkwić w chorym układzie.

źródło: zmianywzyciu.pl


Lifestyle

25 irytujących aspektów bycia w ciąży. Bardzo dobra kampania! Obejrzyjcie

Redakcja
Redakcja
30 maja 2018
Fot. iStock/AleksandarNakic

25 maja w Irlandii odbyło się referendum dotyczące liberalizacji prawa aborcyjnego. Blisko 70% społeczeństwa opowiedziało się za zmianą restrykcyjnych przepisów. Dotychczas Irlandia była jednym z niewielu krajów świata, który prawie całkowicie zakazuje aborcji. Z przeprowadzonych badań wynika, że minimum 3500 Irlandek rocznie przerywało ciążę za granicą. a około 5000 zamawia przez internet środki do aborcji farmakologicznej. 

Rozmowy o aborcji w Irlandii nie mają nic wspólnego z tymi, które toczą się w Polsce. Tam pojawił się szacunek i empatia dla kobiet, dla osób, które decydowały się aborcję z naprawdę przeróżnych powodów, które nie nam oceniać. Jeszcze przed referendum powstał spot „25 irytujących aspektów bycia w ciąży”. Obejrzyjcie koniecznie i dajcie znać, co wy myślicie na ten temat.

 


Zobacz także

Depresja.10 rzeczy, które zrozumieją jedynie osoby cierpiące z jej powodu

Jaka jest wasza miłość? Namiętność, intymność czy zobowiązanie – składniki miłości można zmierzyć

Do czego pasują damskie sneakersy i dlaczego warto kupić takie buty?