Go to content

9 typów kształtu ust. Czy wiesz, o czym mówią twoje?

Oczy i usta nadają twarzy charakter, a wiele osób zwraca na nie szczególną uwagę, bo one zdradzają informacje niewerbalne, które przekazujemy światu. Usta to bardzo erotyczny element kobiecej twarzy, stąd chętnie i często podkreślamy je szminkami lub błyszczykami. Przyciągając uwagę kolorem i kształtem, dajemy wyraźny i zamierzony sygnał o atrakcyjności.

Kształt i kolor ust są indywidualną cechą i trudno znaleźć dwie identycznie wykrojone wargi. Poprzez makijażowe sztuczki można oszukać obserwatora powiększając, modelując lub nawet pomniejszając usta tak, by pasowały do twarzy. Zarówno te skromne, o wąskim kształcie, jak i te pełne, bardzo wyraziste są wyjątkowe. I można z nich wyczytać ciekawe informacje, świadczące o pewnych cechach charakteru, które przypisuje się osobom o konkretnym typie ust.


 

źródło: krokdozdrowia.com 

Fot. iStock

1/9 Pełne, duże usta

O posiadaczkach tego typu ust mówi się, że wykazują silny instynkt opiekuńczy nie tylko w stosunku do najbliższych, ale również do zwierząt. Odczuwają silną potrzebę chronienia słabszych i potrzebujących, chętnie i odważnie udzielają pomocy. Są dobrymi i odpowiedzialnymi ludźmi, przede wszystkim myślą o innych. Bywają także perfekcjonistkami, utalentowanymi i zdeterminowanymi na osiągnięcie sukcesu.

Fot. iStock

2/9 Pełniejsza górna warga

Posiadaczki tego typu ust cechują się najczęściej magnetyzmem, urokiem osobistym i wrodzoną radością, która przyciąga do nich inne osoby. Zauważalna charyzma sprawia, że nie cierpią one z powodu samotności, a tendencja do emocjonalnego podchodzenia do innych przysparza im wielbicieli.

Fot. iStock

3/9 Wąskie usta

Kobiety posiadające niewielkie, wąskie usta cechują się indywidualizmem i zamiłowaniem do samotności. Nie uciekają one od towarzystwa, ale lubią pobyć sam na sam ze sobą i zebrać myśli w spokoju. Najważniejsze dla nich są czyny, a nie obietnice i puste słowa, wykazują się wyjątkową intuicją i wrażliwością.

Fot. iStock

4/9 Równe usta o zwykłym rozmiarze

Kobiety posiadające „normalne” usta określane są jako osoby zrównoważone, mające zdrowe podejście do życia. Wrodzona rozwaga ułatwia rozwiązywanie problemów i wychodzenie obronną ręką z tarapatów. Umiejętność poszanowania innych oraz empatia i łatwość porozumiewania się, przysparzają im sympatię otoczenia.

Fot. iStock

5/9 Płaska górna warga

Kobiety posiadające ten kształt ust uważane są za osoby odpowiedzialne i przewidywalne. Pewność siebie i umiejętność kalkulacji sprawiają, że bliscy posiadaczki takich ust mogą zawsze liczyć na jej wsparcie.

Fot. iStock

6/9 Górna warga z zaznaczeniem litery V

Kobiety o ustach zaznaczonych w ten sposób cechują się wysokim poziomem kreatywności, która niejednokrotnie zaskakuje. Mają one świetną pamięć wzrokową, co szczególnie zjednuje im sympatię u innych. Dla nich nie ma problemu, z którego nie można wybrnąć czy planu, którego nie można zmodyfikować. Osoby z takimi ustami to urodzeni artyści, którzy dają upust energii i pomysłowości.

Fot. iStock

7/9 Delikatne wygięcie górnej wargi

Posiadaczki tak wyciętych ust cechują się wysokim poziomem empatii i otwartością na potrzeby innych osób. W sprawy, na których im zależy angażują się bardzo i robią wiele, by dopiąć swego, szczególnie gdy chodzi o udzielenie pomocy innym. Są one wyrozumiałe, wrażliwe i życzliwe w stosunku do drugich, więc cieszą się szczerą sympatią otoczenia.

Fot. iStock

8/9 Wąska górna warga

Posiadaczki niewydatnej górnej wargi cechują się doskonałymi zdolnościami organizacyjnymi i są świetnymi liderkami w grupie. To profesjonalistki, które wiedzą co i w jaki sposób chcą osiągnąć. Te kobiety potrafią przekonać każdego do swojego pomysłu i wręcz zarażają niewyczerpalną energią do działania.

Małe (wąskie), ale jędrne usta

9/9 Małe, ale jędrne usta

Kobiety posiadające usta niewielkie, za to jędrne, cechują się zdolnością dopasowania się do różnych sytuacji. W towarzystwie mężczyzn są kokieteryjne i czasem za bardzo skupiają się na własnej przyjemności i interesie. Mimo to mają oddanych przyjaciół, bo w imię wyższych wartości, są gotowe poświęcić wiele, by chronić dobro innych. Nigdy nie odmawiają udzielenia pomocy, ale same sobie nie pozwolą zadać krzywdy.