Lifestyle

9 przedmiotów, które przyciągają pecha i złą energię w twoim domu

Redakcja
Redakcja
7 lutego 2018
1 z 9

Pamiątki po złych ludziach

Fot. iStock/alien185

Same pamiątki przywołują piękne wspomnienia, rozbudzają radość lub tęsknotę. Natomiast rzeczy, które zostały po nielubianych osobach, czy pamiątki po kimś, kto odszedł czyniąc krzywdę, lepiej wyrzucić. One ściągają do domu złą energię, którą „przejęły” od złej osoby.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

To, ile godzin śpisz, ma ogromny wpływ na twoją wagę

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
7 lutego 2018
1 z 1

To, ile godzin śpisz, ma ogromny wpływ na twoją wagę

Fot. iStock/KrisCole

Gdy jesteśmy nie wyspani, bywa nam zimno. To pierwszy powód, dla którego sięgamy po kaloryczne i wysokotłuszczowe produkty. Robimy to jednak także w ramach „nagrody”. Bo przecież należy nam się coś od życia, gdy jesteśmy zmęczeni, prawda? To błędne koło. Pół biedy, gdybyśmy jeszcze wybierali zdrowe przekąski…

Jeśli nie chcesz zmagać się z pokusami i zależy ci na utrzymaniu szczupłej sylwetki, musisz jak najszybciej zmienić swoje przyzwyczajenia!


 

Źródło: Daily Mail

PoprzedniNastępny
Lifestyle

10 nietypowych i wczesnych objawów raka trzustki, których nie wolno ignorować

Redakcja
Redakcja
7 lutego 2018
1 z 1

10 nietypowych i wczesnych objawów raka trzustki, których nie wolno ignorować

Fot. iStock/magicmine

Spadek masy ciała

Utrata apetytu skutkuje szybką utratą masy ciała. Jeżeli w ciągu pół roku zgubiłaś 5 proc. wagi i nie potrafisz podać przyczyny (nie trenowałaś, nie odchudzałaś się), powinnaś wybrać się do lekarza, by dokładnie cię przebadał. Szybkie, bezproblemowe chudnięcie jest objawem wielu nowotworów. W tym oczywiście raka trzustki.

Ból pleców

Gdy guz rośnie, wywiera nacisk nie tylko na inne narządy, ale także na mięśnie grzbietowe. Możesz odczuwać stały, tępy ból pleców, który niekiedy promieniuje w stronę lędźwi. Łatwo pomylić ten objaw ze zwykłym bólem kręgosłupa, wynikającym ze złej pozycji ciała, przetrenowania czy urazu. Jeśli ból jest stały i nie znika, trzeba znaleźć przyczynę.

Zmiana koloru moczu

Ciemny kolor najczęściej świadczy o odwodnieniu organizmu. Może jednak być także pierwszym objawem raka trzustki. Ponieważ nowotwór powoduje wydalanie mniejszej ilości żółci i zwiększa poziom bilirubiny we krwi, mocz staje się brązowy, wyjaśnia American Cancer Society. Jeśli pijesz dużo płynów, a mocz wcale nie staje się jaśniejszy, musisz zrobić szczegółowe badania.

Uporczywe swędzenie

Kiedy bilirubina gromadzi się w skórze, może powodować swędzenie, zanim jeszcze skóra zmieni kolor na żółty. Jeżeli swędzi cię całe ciało, ale nie dostrzegasz u siebie ani objawów alergii (np. pokrzywka), ani śladów ukąszeń owadów, powinnaś wybrać się do lekarza.

Podejrzany stolec

I znów wracamy do tematu bilirubiny, ponieważ to między innymi ona odpowiada za kolor i konsystencję stolca (normalny kolor to brąz). Jeśli zauważysz, że stolec jest szarawy, bardzo jasny lub wyjątkowo „obślizgły” (jakby pokryty tłuszczem), z twoim organizmem dzieje się coś złego. Może to świadczyć nie tylko o problemach z trzustką, ale też z wątrobą.

Bóle brzucha

Łatwo zwalić wszystko na stres, nieodpowiednią dietę, nieregularne wypróżnienia, okres… Pójście do lekarza z bólem brzucha może wydawać się śmieszne, ale naprawdę nie warto się wstydzić. Częste bóle brzucha mogą świadczyć o wielu problemach zdrowotnych, od błahych po bardzo poważne.

Złe samopoczucie

Aby zdiagnozować chorobę we wczesnym stadium, należy zwrócić uwagę na bardzo ogólne objawy, w tym choćby na złe samopoczucie, które utrzymuje się dłużej niż tydzień lub dwa i nie jest związane z oczywistą przyczyną, taką jak np. grypa.


 

Źródło: Women’s Health

PoprzedniNastępny

Zobacz także

„Moja dupa, moja sprawa, skoro ja mogę nadal spać spokojnie i zwyczajnie patrzeć na siebie w lustrze, to w czym problem?”

Żyj i pozwól żyć innym. Nie podcinajmy skrzydeł tym, których kochamy

Sztuka pomagania wcale nie jest trudna. Akademia 5.10.15.: „Waleczni rodzice kontra rzeczywistość”