Lifestyle

9 zachowań, które pozwolą ci lepiej ułożyć relacje z innymi ludźmi

Redakcja
Redakcja
7 maja 2018
1 z 1

9 pozytywnych rzeczy, które pozwolą ci lepiej ułożyć relacje z innymi ludźmi

fot. istock / miodrag ignjatovic

5. Przebacz

Przebaczanie jest nie zawsze łatwym procesem, ale życie z nienawiścią lub pogardą jest większym problemem. Przebaczenie pozwala otwierać serce i umysł, a to ułatwia wyjście do innych i życie bez żalu.

6. Dbaj o swoich przyjaciół

Przejmując się relacją z otoczeniem nie zawsze pamiętamy o tych, którzy są przy nas najbliżej. Co gorsze, traktujemy jak przyjaciół osoby, które na to zdecydowanie nie zasługują. Rozpoznanie i docenienie prawdziwej przyjaźni jest łatwiejsze wraz z upływem czasu i dojrzewaniem. Bądź lojalna względem tych osób, które są dla ciebie bardzo ważne niezależnie od okoliczności. To wielki dar móc polegać na kimś i to zawsze wraca z korzyścią dla ciebie.

7. Utrzymuj kontakt

Może być tak, że po czasie intensywnego kontaktu z daną osobą więzi się rozluźniają. Jeśli ciebie to również spotkało, pielęgnuj znajomości, nie zaszywaj się w samotni. Doceń prawdziwą obecność, podejmij próbę pozostania w kontakcie z osobami, które są dla ciebie ważne.

8. Dotrzymuj obietnice

Nie rzucaj słów na wiatr, nie rób rzeczy, które są do ciebie niepodobne. Obietnice powinny być zawsze traktowane poważnie, więc nie łam danego słowa, niezależnie, czy dajesz je przyjaciółce, czy jest to obietnica złożona starszej sąsiadce.

9. Daruj sobie tych, którzy odeszli

Osoby, które zrezygnowały z bycia w twoim życiu najwyraźniej nie są warte, aby w nim być. Nie rozpaczaj po tych, którzy na własne życzenie odeszli i zwróć uwagę na tych, którzy przy tobie trwają, gdy ktoś odchodzi z twojego życia jego rola po prostu dla ciebie się już skończyła.

źródło: www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

„Sorry Kochanie, ja po prostu znam go lepiej”. Przyjaciółka mojego chłopaka zatruwa mi życie i nie wiem jak to przerwać

Listy do redakcji
Listy do redakcji
7 maja 2018
1 z 1

Przyjaciółka mojego faceta

Dzieje się ze mną coś niedobrego. Mam poczucie winy, że swoją zazdrością niszczę nasz związek, chociaż to ona ewidentnie przekracza granice. Mam poczucie żalu w stosunku do Michała, za to, że jej na to pozwala.

Poszłam do psychologa. Słuchał, ja wylewałam z siebie całą złość na nią. Zrozumiałam, że muszę jasno mówić Michałowi o swoich obawach, że muszę uświadomić mu, jak to wygląda z mojej strony. Więc próbowałam rozmawiać z NIM. Mówiłam, że nie czuję się komfortowo, że potrzebuję więcej intymności więcej „sam na sam” tylko z nim, że nie chcę omawiania naszych wspólnych spraw we trójkę. Że czuje się zagrożona wiedząc, jak wiele czasu spędzają razem, kiedy Michał wraca wieczorem do domu i mówi „A wiesz, byłem dziś na kawie z Kaśką”.

„Mam ci nie mówić, że się widujemy? – spytał zaniepokojony, jak zwykle nic nie rozumiejąc. Chciałam wykrzyczeć, że nie, że powinien ją odsunąć dalej, postawić granice, zamiast tego, popłakałam się tłumacząc, że jestem zazdrosna. Przytulił mnie, po raz kolejny tłumacząc, że nie mam najmniejszego powodu, bo to ja jestem kobietą jego życia, że to mnie kocha.

Próbowałam wszystkiego. Próbowałam się z nią zaprzyjaźnić, na zasadzie – trzymaj wroga blisko. Nie zaiskrzyło – jedynym wspólnym tematem, na którym możemy porozmawiać jest Michał. Ale ta rozmowa bardziej przypomina monolog. I to ona mówi.

Ufam jemu, nie ufam jej. Czekam z niecierpliwością, aż znajdzie sobie faceta.  Ale ona uparcie twierdzi, strzepując pyłek ze swetra Michała, że jest bardzo wymagająca.

Nie, to nie jest obsesja. Chyba, bo sama już nie wiem. Tracę grunt pod nogami, obwiniam się za emocje, które się we mnie pojawiają, zaczynam wątpić w siebie, we własny rozsądek. Pomóżcie, bo nie wiem co robić.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Małe, zdrowe rytuały”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 maja 2018
fot. iStock / Sjale

Cześć! Co dzisiaj zrobiłaś dla swojego zdrowia? Wypiłaś po wstaniu z łóżka szklankę wody z cytryną, a może poszłaś pobiegać? Bez obaw, być może zupełnie inaczej zadbałaś o swoje zdrowie. Każdy z nas codziennie może o zdrowie i kondycję zadbać, i nawet tego nie zauważyć. To może być 10 minut medytacji, naprzemienny zimny i ciepły prysznic, zdrowy koktajl, wypicie o jedną kawę mniej po południu lub spacer po pracy do następnego przystanku autobusowego. To może być uśmiech do nieznajomej osoby albo uzupełnienie niedoborów witamin. Możecie to robić na setki sposobów, jeśli tylko zechcecie. Im więcej małych, zdrowych rytuałów, tym lepiej.

Serdecznie dziękujemy wam za wszystkie komentarze – jesteście cudowne! Wasze ciała z pewnością wam się odwdzięczą za każdy miły gest w ich stronę. A żeby było jeszcze zdrowiej, z przyjemnością ogłaszamy, że fantastyczna, naturalna witamina K2+D3 marki Futurmed, wędruje do…

Laureaci:

 1. Kasia Grzesia
 2. Beata Bratek
 3. Ewa Osieleniec
 4. Żydek Anita
 5. Iwona Maria Umerska
 6. Małgorzata Piotrowicz
 7. Katarzyna Kocjan
 8. Kasia Kozar
 9. Adelina Storczyk
 10. Paulina Czerwińska
 11. Justyna Midura
 12. Olga Zawiślak
 13. Kinga Czerwińska
 14. Emilia Grzonkowska
 15. Marta Grduszak

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: Zestaw naturalnej witaminy K2+D3, (2 x 50 kapsułek)

Fot. Materiały prasowe

Preparat Naturalna Witamina K2 MK-7 + D3, gwarantuje optymalne połączenie dwóch dobroczynnych składników aktywnych. Witaminy K2 MK-7 pochodzącej z natto oraz Witaminy D3 pochodzenia naturalnego.

Naturalne pochodzenie składników, brak konserwantów, bez GMO plasują produkty marki FUTUREMED w czołówce produktów tego typu na świecie.

1 kapsułka zawiera:

100 μg witaminy K2 MK-7 (menachinon 7) z ekstraktu natto (certyfikowane pochodzenie) oraz witaminę D3 (cholecalcyferol) w dawce 25 μg (1000 jednostek), nośnik (oliwa z oliwek), substancja utrzymująca wilgoć (glicerol), żelatyna (składnik kapsułki) (pochodzenia roślinnego)

Łatwa do połknięcia, bezwonna kapsułka żelowa. Nośnik: oliwa z oliwek

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.


Zobacz także

Śmieszne wpadki z telefonem? Komu się nie zdarzyły. Ale ten filmik obejrzyjcie do końca

Wyrzuć ten gniew. 5 technik zarządzania złością, które pomogą ci zachować spokój

Idealny prezent dla partnerki – jak go wybrać?