Lifestyle

9 irytujących uwag, które słyszą ludzie zawierający małżeństwo w młodym wieku

Redakcja
Redakcja
21 kwietnia 2018
1 z 1

9 irytujących uwag, które słyszą ludzie zawierający małżeństwo w młodym wieku

Fot. iStock/aldomurillo

6. Nie skończysz studiów

Znów wraca temat ciąży i obowiązków. Tymczasem w ciążę można zajść nie tylko po ślubie, studia mogą się nie spodobać, a młoda osoba wymyśli sobie inny plan na życie. Z kolei małżonkowie mogą kierować swoją karierą tak jak single, i nic nie stoi ku temu na przeszkodzie.

7. Ja kiedyś popełniłem ten błąd, ty teraz go popełniasz

Sławetne „ostrzegam, bo mnie się nie udało” nie musi mieć pokrycia w rzeczywistości i błędy popełnione przez ojca, nie muszą okazać się tym samym w przypadku córki czy syna. Każdy dostaje szansę kierowania własnymi wyborami i każdy sam poniesie konsekwencję za ewentualną pomyłkę. Nie ma sensu pisać czarnych scenariuszy, nawet, jeśli ktoś ma z tyłu głowy obawę niepowodzenia.

8. Jesteście jeszcze dzieciakami

Komentarze podkreślające wiek i domniemaną niedojrzałość małżeństwa mogą być krzywdzące. Kto powiedział, że rozrywkowy trzydziestolatek, który uwielbia skakać z kwiatka na kwiatek, będzie lepszym kandydatem do zawarcia małżeństwa, niż dziesięć lat młodsza osoba, z ustalonymi życiowymi priorytetami.

9. A co, jak się rozmyślicie?

To akurat nie powinien być problem postronnych osób. Małżeństwo, nawet to, zawierane z wielkiej miłości, można rozwiązać. Nikt oczywiście z takim założeniem nie poślubia drugiej osoby, ale w razie życiowej pomyłki zawsze można odejść. Szczęśliwie zawsze istnieje możliwość naprawienia popełnienia błędów.


 

źródło:  www.huffingtonpost.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Czy można uniknąć zaangażowania się w zły związek?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 kwietnia 2018
Fot. iStock/AntonioGuillem
 

Czy złej miłości, złej relacji da się uniknąć? Czy można przewidzieć, że związek jest dla nas więcej niż niekorzystny i skończy się katastrofą? Gdyby to było możliwe, udałoby się nam oszczędzić wielu niepotrzebnych emocji, łez i uchronić się przed wieloma życiowymi komplikacjami.

Naukowcy uważają, że są cztery mechanizmy interakcji, które pozwalają nam przewidzieć koniec związku. Są to krytyka, pogarda, ofensywność  i  defensywność. Unikanie złych relacji – i budowanie dobrych – polega na umiejętności wyczucia, w którym momencie zaczynamy wciągać się w owe mechanizmy lub stajemy się ich ofiarami. Oprócz tego, nigdy nie należy zapominać o tym, że związek to wymiana satysfakcjonujących obie strony interakcji, spełniających potrzeby obojga partnerów. Jeśli osoba, z którą się spotykasz nakłania cię do zrobienia czegoś dla niej, nie mając ci do zaoferowania nic, taka interakcja nie zajdzie.

Nie jest egoizmem oczekiwanie, że twoje potrzeby zostaną zaspokojone.

Lekkomyślnością jest natomiast „ślepe” poświęcanie się dla nowo poznanego partnera i udowadnianie mu natychmiast, jak wiele jesteśmy w stanie dla niego zrobić. Każda wymiana powinna zostać zrównoważona, niekoniecznie z precyzyjną dokładnością – czasem wystarczy jedynie okazanie wdzięczności za coś, co otrzymaliśmy od partnera.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz zdrowych relacji, unikaj interakcji z osobami, które grożą, obrażają lub w inny sposób manipulują tobą, aby uzyskać coś dla siebie, nie dając w zamian nic wartościowego. Unikaj też traktowania innych w ten sposób. Następnie zbuduj relację, w której zarówno ty, jak i twój partner jesteście sobie w stanie dać coś pozytywnego i zaspokajacie nawzajem swoje potrzeby.


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Lifestyle

Stress off Festiwal już w ten weekend!

Redakcja
Redakcja
20 kwietnia 2018
Fot. iStock / martin-dm

21-22.04.2018 r. odbędzie się w Szczecinie Stress off Festiwal, gdzie w trakcie  24 wykładów i 48 warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z wieloma metodami umożliwiającymi pracę zarówno z ciałem, jak i umysłem.

Celem festiwalu jest między innymi popularyzacja stosowania naturalnych metod wspomagających zdrowie oraz podnoszenie świadomości dbania o szeroko pojęte zdrowie. Impreza ta tworzona jest z myślą o integracji ludzi o podobnych zainteresowaniach, jak również umożliwienie im dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami dotyczących podnoszenia jakości zdrowia w szerokim jego znaczeniu. Działania kierowane są m.in. do różnego rodzaju terapeutów (masażystów, fizjoterapeutów, naturoterapeutów) oraz osób spoza branży medycznej, zainteresowanych stosowaniem terapii niwelującej stres dnia codziennego.

Partnerem medialnym wydarzenia jest nasz portal, a my z ogromną przyjemnością polecamy Wam drogie Panie ten wyjątkowy event.

Warsztaty i wykłady będą się odbywały w szkole podstawowej nr 54, w samym centrum Szczecina.

Strona internetowa wydarzenia: www.stressoff.pl

Facebook: Stress Off Festiwal


Zobacz także

Dlaczego złe małżeństwo jest większą krzywdą niż rozstanie. Zewnętrzny konflikt rodziców to wewnętrzna walka dziecka

HUNT RUN

„Zapomina o świecie, nawet o tym, że on ma żonę. Zresztą on też zapomina”