Lifestyle

7 domowych peelingów na wągry

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
10 czerwca 2018
1 z 7

Pomidory

Fot. iStock / Sjo

Peeling enzymatyczny z pomidora

Zaskoczone? Nie zawsze trzeba ścierać i szorować, by efekt był piorunujący. Pomidory są jednym z delikatniejszych wersji domowego peelingu enzymatycznego.

To proste, weź świeżo ukrojony plaster pomidora i natrzyj nim twarz. Pozostaw do wyschnięcia, następnie dokładnie umyj skórę dużą ilością wody.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Jamie Dornan i Dakota Johnson po raz ostatni w kulminacyjnym zakończeniu wyjątkowej trylogii. Nowe oblicze Greya

Redakcja
Redakcja
11 czerwca 2018
Fot. Materiały prasowe
 

NOWE OBLICZE GREYA

DOSTĘPNE JUŻ 11 CZERWCA, 2018 NA 4K ULTRA HD, BLU-RAY™ ORAZ DVD.

Globalna sensacja filmowa zainspirowana bestsellerową trylogią książek EL James powraca wraz z końcowym rozdziałem mrocznej, intrygującej opowieści, która urzekła świat. Zostań w domu, uzupełnij swoją kolekcję i poznaj kulminację tego ogólnoświatowego fenomenu dzięki niesamowitej premierze filmowej, już 11 czerwca, gdy Nowe Oblicze Greya pojawi się w wersji cyfrowej na 4K Ultra HD, Blu-ray oraz DVD.

4 3

Sądząc, że pozostawili za sobą mroczne postacie z przeszłości, nowożeńcy Christian (Jamie Dornan, The Fall,  Anthropoid) i Ana (Dakota Johnson, How to Be Single, Black Mass) w końcu cieszą sie w pełni swoim związkiem i dzielą życie w luksusie. Ale w momencie, gdy Ana wkracza w role – Pani Grey, nowe zagrożenia stają na drodzę ich szczęscia. Za reżyserię filmu odpowiada James Foley (House of Cards). Oprócz Dornana i Johnson, na ekranie zobaczymy m.in. Erica Johnsona, Eloise Mumford, Ritę Orę, Luke’a Grimesa, Maxa Martiniego oraz Marcia Gay Harden.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dwa poprzednie filmy – z 2015 i 2017 roku – stały się międzynarodowym fenomenem, przyciągając do kin tłumy fanów (filmy zarobiły prawie 950 milionów dolarów). Z Dakoty Johnson i Jamiego Dornana uczyniły gwiazdy pierwszej wielkości i najgorętsze nazwiska Hollywood. Przed nami ostatni rozdział tej historii.

TWÓRCY:

Obsada: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson, Rita Ora, Luke Grimes, Victor Rasuk, Jennifer Ehle, Marcia Gay Harden,

Muzyka: Danny Elfman

Kostiumy: Shay Cunliffe

Montaż: Richard Francis-Bruce ACE, Debra Neil-Fisher ACE

Zdjęcia: John Schwartzman ASC

Produkcja: Michael De Luca p.g.a, EL James p.g.a, Dana Brunetti p.g.a, Marcus Viscidi p.g.a

Na podstawie powieści: EL James

Scenariusz: Niall Leonard

Reżyseria: James Foley

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Lifestyle

Myślisz, że jesteś inteligentny? Kilka nieoczywistych cech osób z wysokim IQ – zobacz, czy je posiadasz

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
10 czerwca 2018
1 z 1

Kilka nieoczywistych cech osób z wysokim IQ - zobacz, czy je posiadasz

Fot. iStock / peepo

Niepokój

Wbrew pozorom ludzie inteligentni nie widzą świata jedynie w pozytywnych barwach. Często ulegają rozmyślaniom, analizują sprawy, które ich denerwują, przez co odczuwają dość spory niepokój. Wcale nie kłóci się to z otwartości i elastycznością, ponieważ uważność na rzeczy trudne sprawia, że w efekcie zaczynają myśleć jak wyplątać się z niekomfortowej dla siebie sytuacji.

Poczucie humoru

Inteligencja to zdolność abstrakcyjnego myślenia i humoru, który nie dla każdego będzie zrozumiały. Jeśli w towarzystwie tylko jedna osoba łapie w lot twój nieoczywisty dla innych żart, to znaczy, że znalazłeś pokrewną duszę.

Bałaganiarstwo

Badanie opublikowane w „Psychological Science” przez dr Kathleen Vohs ujawniło, że praca w bałaganie w rzeczywistości napędza kreatywność. Dlatego jeśli ktoś znowu zwróci tobie uwagę, że może powinnaś posprzątać na biurku, odpowiedz, że to to twórczy bałagan, który jest oznaką twojej inteligencji.

W badaniu 48 uczestników zostało poproszonych o podanie nietypowych zastosowań piłeczki pingpongowej. 24 osoby pracujące w czystych pokojach otrzymały znacznie mniej twórczych odpowiedzi niż osoby pracujące w zagraconych pokojach.


źródło: Business Insider

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Galerianka: Nie zawsze trzeba uprawiać cały seks. Można tylko trochę, bo jak coś kosztuje dwie stówki, wystarczy zrobić loda

test Freuda

Krótki test Freuda: Jaki jest twój prawdziwy stosunek do życia?

5 zachowań, które niszczą nam życie. Sprawdź, czy nie jesteś dla siebie toksyczna

5 zachowań, które niszczą nam życie. Sprawdź, czy nie jesteś dla siebie toksyczna