Lifestyle

6 wskazówek, które pozwolą uniknąć tycia z wiekiem

Redakcja
Redakcja
7 marca 2018
1 z 1

6 wskazówek, które pozwolą uniknąć tycia z wiekiem

Fot. iStock/svetikd

4. Jedz mądrze

Jedz mniej, ale częściej i zdrowiej, aby odeprzeć głód, utrzymać stabilny poziom cukru we krwi i rozruszać metabolizmu. Obowiązkowo jedz śniadania, bez których spada zdolność organizmu do spalania tłuszczu, ponieważ stara się on oszczędzać energię. Brak śniadania  gwarantuje większy głód i sięganie po niezdrowe przekąski. 

5. Znajdź czas na relaks

Utrzymuj swój umysł w sprawności, czytaj książki, rozwiązuj krzyżówki, znajdź czas na relaks. Stres negatywnie wpływa na działanie przemiany materii. Głównym winowajcą jest kortyzol — hormon stresu, którego poziom zbyt wysoko rośnie, hamuje zdolność organizmu do spalania tłuszczu.

6. Nie zapominaj o piciu wody

To banał, ale nie należy o nim zapominać. Picie odpowiedniej ilości wody pozwala organizmowi działać na najwyższych obrotach, co przekłada się również na metabolizm.  Niedobór wody zaburza te procesy, mamy mniej energii, czujemy się gorzej, co powoduje wolniejsze spalanie tkanki tłuszczowej. Popijaj więc wodę np. z cytryną na zdrowie, bez pośpiechu i małymi łykami przez cały dzień.

źródło: krokdozdrowia.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Facet z odzysku jest atrakcyjniejszy? Sprawdź, jaki „przebieg związkowy” u mężczyzny kręci kobiety najbardziej

Redakcja
Redakcja
7 marca 2018
Fot. iStock/Tempura
 

W dzisiejszych czasach coraz później zawieramy związki małżeńskie, dając sobie czas na wyszalenie się, poznanie życia, ale i sprawdzenie, czy wybrany przez nas partner jest tym wymarzonym. Prościej niż dawniej przychodzą nam rozstania, a gdy nadarzy się taka okazji, to i powroty. Trudno znaleźć osobę w wieku ponad nastoletnim, która nie miałaby za sobą przynajmniej jednego związku.

Mogłoby się wydawać, że lepiej mieć „nieprzechodzonego” partnera, który nie zdobywał doświadczeń z tabunem innych kobiet przed nami. A jednak nawet mężczyźni z pewnym „przebiegiem” związkowym są przez kobiety bardziej pożądani. Skąd to wiemy?

Kopiowanie wyborów

Natura wymyśliła to w ten sposób, że pewne samice wybierają samców, którzy mieli już wcześniejsze partnerki. Nazywa się to kopiowaniem wyboru partnera, czyli dobieraniem go na podstawie obserwacji jego poprzednich związków. U ludzi również tak się dzieje, co pokazało badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Queensland w Australii. Polegało ono na ocenie zdjęcia  przedstawiającego mężczyzn w towarzystwie jednej, dwóch lub pięciu kobiet oraz mężczyzn bez towarzystwa, przez grupę 123 studentek.  Ilość kobiet oznaczała liczbę związków przebytych w ciągu ostatnich czterech lat.

Najatrakcyjniejsi okazali się mężczyźni, którzy wcześniej związani byli z jedną lub dwiema kobietami. Najmniej atrakcyjni okazali się ci z pięcioma wcześniejszymi partnerkami. Zapewne wpłynęło na to skojarzenie, że duża ilość partnerek wiąże się z problemami z wiernością, a kobiety jednak cenią sobie lojalność partnera. Okazało się także, że starsze panie wybierały panów z mniejszą ilością partnerek, a młodsze z większą. Najpewniej wynika to z faktu, że starsze kobiety mają już pewną pulę doświadczeń i świadomie szukają stabilizacji życiowej. Co ciekawe, z badania wynika również, że im ładniejsze byłe partnerki, tym atrakcyjniejszy dla kobiet jest mężczyzna.

We wszystkim wskazany jest umiar i rozsądek. Natura naturą, ale najważniejsze przy dobieraniu się w pary są uczucia, aby zbudować szczęśliwy i długotrwały związek.


 

źródło: czlowiek.info

 


Lifestyle

14 potężnych cech, które czynią cię idealnym przywódcą

Redakcja
Redakcja
7 marca 2018
1 z 1

14 potężnych cech, które czynią cię idealnym przywódcą

Fot. iStock/Petar Chernaev

8. Odpowiedzialność

To kolejna cecha doskonałego lidera. Kiedy pojawiają się porażki, przywódca natychmiast wkracza i bierze na siebie odpowiedzialność . Stara się rozwiązać problem szybko i sprawnie, a jeśli to niemożliwe, bierze biorą pełną odpowiedzialność za to, co się stało. Nie chowa się za plecami pracowników.

9. Umiejętność rozdzielania zadań

Lider bez problemu przydziela określony czas na wykonanie zadania i eliminuje wszelkie nieistotne prace. Przywódcy zawsze szukają sposobów na zwiększenie koncentracji swojego zespołu, eliminując rzeczy, które mogą wpływać na rozproszenie uwagi.

10. Dążenie do wiedzy 

Uczymy się przez całe życie. A urodzeni przywódcy czerpią naukę z różnorodnych doświadczeń. Liderzy wiedzą, że muszą nieustannie aktualizować swoje umiejętności i wiedzę, by odnieść sukces. Wiedza pozwala minimalizować ryzyko i podejmować pewne decyzje.

11. Empatia

Przywódcy, którzy rozumieją odczucia swoich współpracowników, wiedzą, kiedy pochwalić i kiedy dyskutować o problemach, znacznie lepiej motywują ich do pracy. Liderzy bez krzty empatii są postrzegani jako zimni i bezwzględni oraz niegodni zaufania.

12. Charyzma

Łatwiej jest stawiać na swoim mając „to coś” w sobie, pewną naturalną iskrę, która rozpali chęci do działania w zespole. Umiejętność przekonywania do siebie sprawia, że łatwiej jest pozyskać sojuszników i pozostawić dobre wrażenie w świadomości innych ludzi.

13. Umiejętność budowania zespołu

Zgromadzenie wokół siebie ludzi chętnych do współdziałania nie gwarantuje jeszcze skuteczności w osiągnięciu celu. Ważne jest odpowiednie podejście do nich. Nie chodzi o to, by traktować ich niczym dyktator, nie przyjmując słowa krytyki bądź sprzeciwu. Tu istotna jest umiejętność zainspirowania i zmotywowania zespołu, przy jednoczesnym zachowaniu pozytywnej atmosfery pomiędzy jego członkami.

14. Nieszablonowe podejście do problemów

Kreatywność jest cechą wysoce pożądaną u osób, które przewodzą zespołowi. Nieszablonowe podejście do różnych problemów, umiejętność dostrzegania innych odcieni pomiędzy przysłowiową czernią a bielą. Lider nie tylko musi być kreatywny, ale musi także wspierać kreatywność i innowacyjność w całym zespole.

źródło: www.lifehack.org

PoprzedniNastępny

Zobacz także

40 rzeczy, których się nauczyłam przez 40 lat mojego życia

5 zdań chronicznych kłamców – uważaj, jeśli je usłyszysz

5 błędów, które niszczą rodzinne relacje