Lifestyle Zdrowie

6 prostych metod, jak nie przytyć podczas rzucania palenia

Redakcja
Redakcja
8 stycznia 2018
3 z 6

Nagradzaj się mądrze

Fot. iStock

Ustal sobie zdrową nagrodę za wytrwałość. Nie powinno to być coś do jedzenia, ale np. wyjście z przyjaciółką lub zakup czegoś, co poprawia humor. To powinno być zarówno nagrodą, jak i motywacją do dalszych starań.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Zdrowie

5 niewinnych rzeczy, które mogą cię łączyć z psychopatami

Redakcja
Redakcja
8 stycznia 2018
Fot. iStock/brown54486
 

Czasem lepiej nie wiedzieć o pewnych rzeczach. Na przykład o tym, że pewne nasze przyzwyczajenia, cechy i zachowania mogą zbliżać nas do psychopatów! Może to i brzmi dziwnie, ale badacze analizowali cechy ludzi z różnymi zaburzeniami i opisali najczęściej pojawiające się zachowania. To nie oznacza oczywiście, że każda pojawiająca się cecha, zbliża do niebezpiecznych zaburzeń.

Ale z ciekawości warto poczytać, bo psychopaci to nie jedynie osoby o wysokiej inteligencji, braku współczucia lub poczucia winy, a także bardzo impulsywnych. Bardzo często na zewnątrz są nie do rozpoznania, wyglądając niepozornie, zwyczajnie. W dodatku w każdej z tych osób można znaleźć normalne cechy, które pojawiają się u reszty społeczeństwa. Jesteście ciekawi?

5 niewinnych rzeczy, które mogą cię łączyć z psychopatami

1. Psychopaci lubią gorzkie smaki 

Lubisz niesłodzoną, gorzką kawę lub piwo? Oni też. Pokazało to badanie przeprowadzone na 500 ochotnikach. Prowadzący zapytali o ich preferencje dotyczące różnych smaków potraw. Następnie odpowiadali oni na pytania mające ocenić poziom ich agresji. Wynik? Osoby lubiące gorzkie smaki wykazywali pewne niepokojące cechy.

2. Lubią robić sobie zdjęcia

Selfie to nie tylko domena zakochanych w sobie kobiet, ale i psychopatów. Badania przeprowadzone przez Jesse Fox i Margaret C. Rooney na 800 mężczyznach pokazują, że ci lubiący wrzucać swoje poprawiane filtrami selfie do mediów społecznościowych, wykazują psychopatyczne cechy.

3. Psychopata nie „zaraża się” ziewaniem

Nie ziewasz, gdy inni ziewają? Niedobrze. Zaraźliwe ziewanie jest silnie powiązane z empatią. Badania przeprowadzone na 135 osobach pokazały, że psychopaci pozostają niewzruszeni emocjonalnie i o wiele rzadziej ziewają.

4. Listopad miesiącem urodzin psychopatów

Wg statystyk najwięcej psychopatów rodzi się w listopadzie. Strzelec oraz skorpion to znaki zodiaku, które mają największe problemy z osobowością.

5. Psychopata jest szefem

Prezesi firm podobnie jak psychopaci, przejawiają pewne wspólne cechy: są uroczy, egocentryczni, przekonujący, pozbawieni empatii i ukierunkowani na bezwzględne osiągnięcie celu. Statystyki wskazują, że odsetek psychopatów wśród prezesów firm jest 4-krotnie wyższy, niż gdzie indziej.


 

źródło: uwielbiamwiedze.plwww.sciencedirect.com


Lifestyle Zdrowie

Co warto jeść w 2018 roku? Za tym owocem niewiele osób przepada

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
8 stycznia 2018
Fot. iStock/filadendron

Rozpoczęcie nowego roku zawsze wiąże się z pewnymi zmianami. Dla jednych kluczowymi, dla innych tylko kosmetycznymi. Tak jak i zmieniamy nasze codzienne życie, tak zmieniają się również pewne trendy. Wiemy już, co w tym roku będzie modne w branży wellness. A co będziemy jeść w 2018 roku? Dobra wiadomość dla osób, które zdążyły się rozczarować skutecznością wszelkich diet cud. Wszystko wskazuje na to, że odchodzą do lamusa. Ważne jednak, żeby odżywiać się zdrowo i to powinno być kluczem do sukcesu.

Ryby

Jak podkreślała dietetyka Anna Radowicka na antenie stacji TVN Meteo, nie możemy rezygnować z tłuszczów, ale powinniśmy włączyć do diety więcej ryb – to właśnie one zapewnią nam odpowiednią porcję tłuszczy nienasyconych. To właśnie one zmniejszają ryzyko zawału.

Witamina D

W okresie jesienno-zimowym właściwie każdy z nas powinien ją suplementować. Witamina D reguluje m.in. gospodarkę wapniowo-fosforową, wzmacnia kości i pozytywnie wpływa na ciśnienie krwi. Odpowiednią dawkę powinien ustalić lekarz, jednak przyjmuje się, że zdrowy, dorosły człowiek powinien dostarczać swojemu organizmowi od 800 do 2000 jednostek tej witaminy dziennie.

Jagoda kamczacka

Jest odpowiednikiem borówki amerykańskiej. Choć z powodzeniem można ją hodować w Polsce, niewielu z nas korzysta z jej dobroczynnych właściwości. A szkoda, ponieważ jest cennym źródłem witaminy C i przeciwutleniaczy. Ponadto zawiera niewiele kalorii.

Aktywność fizyczna

Nie od dziś wiadomo, że zdrowa dieta w połączeniu aktywnością fizyczną korzystnie wpływa nie tylko na utrzymanie odpowiedniej masy ciała, ale także na zdrowie i ogólne samopoczucie. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i w 2018 roku ten trend przybierze na sile.


 

Źródło: TVN Meteo


Zobacz także

„Wiesz, czas może nieodpowiedni, ale chcę być z tobą uczciwy. Bo ja mam dwoje dzieci, no i żonę jakby też mam”

15 rzeczy, o których musisz wiedzieć, mówiąc „przepraszam”

Zazdrość. Zatracamy się, nie próbujemy niczego zmienić... nie w sobie

Zazdrość. Zatracamy się, nie próbujemy niczego zmienić… nie w sobie