Lifestyle Uroda

5 zaskakujących sposobów na wykorzystanie kostek lodu, by wyglądać lepiej! Najlepsze triki

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
4 marca 2018
1 z 1

5 zaskakujących sposobów na wykorzystanie kostek lodu, by wyglądać lepiej!

Fot. iStock / ValuaVitaly

5 zaskakujących sposobów na wykorzystanie kostek lodu, by wyglądać lepiej!

#4 Zmniejszanie obrzęków

Wystarczy, że uronisz kilka łez, a już po chwili twoje oczy wyglądają jak szparki? A może zawsze po przebudzeniu skóra wokół oczu jest nabrzmiała, sina albo spuchnięta na całej twarzy? Kostki lodu znów przychodzą na ratunek.

I uwierzcie mi, robią robotę! Wystarczy zrobić sobie z nich kompres na twarz lub okolice oczu. Niska temperatura jest najlepszym lekarstwem na obrzęki – nie bez powodu przecież obkładamy lodem np. spuchniętą, zwichniętą kostkę.

#5 Dodawanie skórze blasku

Choć lubujemy się w gorących kąpielach, dodawanie skórze blasku i świetlistości odbywa się w zgoła odmiennych warunkach. Chłód sprawi, że będzie bardziej jędrna, zwarta i promienna. Owszem, spłukanie twarzy zimną wodą również przynosi dobre efekty, ale nie czarujmy się, jeśli chcemy szybkiego efektu, trzeba jeszcze bardziej obniżyć temperaturę 😉 .

Kostki lodu to najlepszy, najtańszy i jeden z najbardziej skutecznych kosmetyków szybkiego ratunku. Pokochajcie je!


Na podstawie: makeup-mania.net

PoprzedniNastępny
Lifestyle Uroda

6 rzeczy, które spowalniają twój metabolizm

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
4 marca 2018
1 z 1

6 rzeczy, które spowalniają twój metabolizm

Fot. iStock / SolStock

6 rzeczy, które spowalniają twój metabolizm

#4 Brak snu

Niedostatek snu jest dla organizmu tak samo kryzysowym sygnałem, jak rygorystyczna dieta. Metabolizm zwalnia z powodu chronicznego niewyspania.

#5 Za dużo tłuszczów trans

Zbyt wysoka zawartość tłuszczów trans w diecie wpływa na obniżenie metabolizmu tkanki tłuszczowej oraz  zmniejsza wrażliwość tkanek na insulinę. Powoduje to utrzymywanie wysokiego poziomu insuliny we krwi – i w konsekwencji znów odkładanie tłuszczyku.

Tłuszcze trans lubią się ukrywać, szczególnie w półproduktach i gotowym jedzeniu. Postaw na zdrowe i dobre jakościowo oleje roślinne.

#6 Za mało aktywności fizycznej

Niska aktywność fizyczna, siedząca praca i zmiłowanie do wieczorów na kanapie pod kocykiem to ostatnia cegiełka do obniżenia przemiany materii.

Poruszaj się nieco! A będzie naprawdę lepiej.


Na podstawie: hellozdrowie.pl

PoprzedniNastępny
Lifestyle Uroda

„Co z tego, że odeszłam, skoro wciąż go kocham?”. Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
4 marca 2018
1 z 1

"Co z tego, że odeszłam, skoro wciąż go kocham?". Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Fot. iStock/kitzcorner

Nie myśl o nim

Nie zastanawiaj się, co robi i jak się czuje. A przede wszystkim odepchnij od siebie jak najdalej wizje, wywołujące zazdrość. Nie możesz się zadręczać, czy aby przypadkiem on już kogoś sobie nie znalazł. Takie myśli będą się kłębiły w twojej głowie, ale im szybciej zaczniesz go traktować obojętnie, tym lepiej. Postaraj się, żeby wszelkie przedmioty, przywołujące wspomnienia zniknęły z zasięgu twojego wzroku.

Znajdź sobie zajęcie

To zdecydowanie ułatwi ci odcięcie się od tych wszystkich myśli. Może to dobry moment, żeby wziąć jakieś dodatkowe zlecenie? Albo zapisać się na jakiś kurs lub wykupić karnet na siłowni. Zobaczysz, szybko pojawią się efekty. Najgorsze co możesz zrobić, to usiąść na kanapie, otworzyć wino i zalewać się łzami, analizując każdą minutę waszego życia i popadać w rozpacz, co będzie dalej.

Nie rezygnuj z seksu…

…a właściwie z orgazmów. Pewnie tęsknisz za jego ciałem, dotykiem, zapachem. Seks na ogół jest dobry, nawet jeśli partner nie nadawał się do związku. Może ci go teraz brakować. Możesz zastanawiać się, czy nie pójść z nim do łóżka tak po prostu… To najgorsze, co możesz zrobić. Zamiast tego sama zadbaj o swoją przyjemność. To ważne, żebyś potrafiła dać upust swoim emocjom. A wszystkie wiemy, że orgazm to koktajl hormonów szczęścia.

Wyjdź do ludzi

Zacznij robić rzeczy o których zawsze marzyłaś, ale z różnych powodów nie mogłaś się w nich realizować. Wyjdź do ludzi, odśwież stare znajomości, poznawaj nowe osoby. Otwórz się na świat, a nim się obejrzysz, spotka cię coś dobrego.


 

Na podstawie: Love Panky

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Moja nagość jest oswojona. Czy kiedyś przestaniemy się wstydzić?

Nowy Rok i nowe standardy opieki okołoporodowej Czego mogą spodziewać się przyszłe mamy?

„Mam 28 lat i bez kieliszka wina nie zasnę. Nic się nie dzieje, przecież piję jak każdy. Nie jestem pijaczką”