Lifestyle

5 sygnałów, które wskazują, że wywierasz na siebie zbyt dużą presję

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
9 maja 2018
1 z 1

5 sygnałów, że wywierasz na siebie zbyt dużą presję

Fot. iStock/praetorianphoto

4. Masz nierealistyczne oczekiwania względem siebie

Wydaje ci się, że musisz być we wszystkim „naj”, nie dopuszczając myśli, że przecież wszyscy od czasu do czasu zawodzimy. Im więcej wymagasz od siebie, tym mocniej  boli rozczarowanie. Nie spodziewaj się, że wszystko w twoim życiu będzie idealne, i zapamiętaj, że każda porażka to kolejna, cenna lekcja od życia, która powinna skłonić do rachunku sumienia.

5. Ciągle chcesz więcej

Wiele osób, które stosują wobec ciebie nadmierny nacisk, przeskakuje z jednego wyzwania na kolejne. Zamiast odczuwać szczęście i satysfakcję z tego, co już się udało, ty czujesz się zaniepokojona, odczuwasz pustkę. Zbyt wielką wagę przykładasz do swoich osiągnięć i zapominasz, że życie to nie jest wyścig po kolejne trofeum.

Czasem warto zatrzymać się na moment, aby spojrzeć z dystansu i zrozumieć, skąd tak silna presja. Odnalezienie źródła problemu pozwala zmienić wiele rzeczy na lepsze.

źródło:  www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Dwa, banalnie proste, domowe sposoby na lśniące włosy

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
9 maja 2018
1 z 2

Przepis na wodę ryżową

Fot. iStock/Bedrin-Alexander
  1. Ugotuj ryż, ale dodaj odrobinę więcej wody.
  2. Po ugotowaniu odcedź wodę do miseczki i ostudź. Oto twoja woda ryżowa.
  3.  Umyj tak jak zawsze  włosy, spłucz szampon, przelej wodę ryżową na włosy i pozwól jej zadziałać przez przez 2-3 minuty.
  4. Na koniec płucz i ciesz się fantastycznym efektem.
PoprzedniNastępny
Lifestyle

6 grzechów, które sprawiają, że cierpisz z powodu suchej skóry

Redakcja
Redakcja
9 maja 2018
Fot. iStock/Voyagerix

Te z nas, które mają suchą skórę dobrze wiedzą, że czasem jest z nią kłopot. Bywa, że swędzi, czasem się łuszczy, może być częściej zaczerwieniona i podrażniona. Próby nawilżania kosmetykami działają tylko przez jakiś czas i problem powraca jak bumerang. 

Najczęściej troska o suchą skórę ogranicza się do stosowania dedykowanych jej kosmetyków. Tymczasem na kondycję skóry wpływają także rzeczy, na które mamy wpływ.

6 grzechów, które sprawiają, że masz suchą skórę

1. Zbyt mało wody

Nawilżanie skóry to nie tylko wklepywanie w nią różnych kremów i maści, ale przede wszystkim nawadnianie od wewnątrz. Osoby, które wypijają niedostateczną ilość płynów — tych rzeczonych minimum dwóch litrów, najczęściej mają problemy z przesuszającą się skórą.

2. Złe tłuszcze w diecie

Spożywanie w dużych ilościach tłuszczów niskiej jakości, takich jak wieprzowina, wysoko przetworzone wędliny, może szkodzić skórze. O wiele zdrowsze są kwasy omega 3, pochodzące z tłustych ryb morskich i olejów roślinnych.

3. Używki

Alkohol, tytoń, a także zamiłowanie do słodyczy to bardzo szkodliwe dla skóry przyzwyczajenia. Produkty szkodliwe, przetworzone, pełne cukru lub sodu, bogate w konserwanty, negatywnie wpływają na zdrowie skóry i poziom jej nawilżenia.

4. Zbyt długi kontakt z wodą

Wylegiwanie się w wannie, szczególnie w gorącej kąpieli, niszczy warstwę lipidową skóry. To powoduje nasilenie problemów z przesuszeniem i łuszczenie się skóry. O wiele lepszy jest szybki prysznic, w niezbyt wysokiej temperaturze.

5. Brak witamin

Nie zawsze nasza dieta obfituje w potrzebne witaminy, które potrzebne są skórze do utrzymania dobrej kondycji i prawidłowego poziomu nawilżenia. Szczególną uwagę warto zwrócić na witaminę A, której i niedobór i nadmiar szkodzą, powodując złuszczanie się, świąd, pękanie.

6. Stosowanie nadmiaru płynów i proszków do prania

Stosowanie zbyt dużej ilości silnie piorących proszków podczas prania i niedostatecznie płukanie z ich resztek tkanin powoduje podrażnienia skóry. Problem może nasilać zamiłowanie do używania zbyt dużej ilości płynu do płukania, który może powodować alergię, podrażnienia i przesuszenie skóry.

źródło:  portal.abczdrowie.pl


Zobacz także

HERSTORIA* pani Moniki. Siła kobiet mieszka w kobietach z sąsiedztwa

7 oznak zaburzeń hormonalnych, które powinnaś znać

7 oznak zaburzeń hormonalnych, które powinnaś znać

Oni wiedzą, jak stworzyć udany związek. Za co uwielbiamy Anię i Grześka Bardowskich z „Rolnik szuka żony”