Lifestyle Związek

5 rzeczy dotyczących twojego związku, które powinnaś zachować w tajemnicy

Redakcja
Redakcja
10 maja 2018
1 z 1

5 rzeczy dotyczących twojego związku, które powinnaś zachować w tajemnicy

Fot. iStock/Jasmina007

4. Opowieści z życia seksualnego

To chyba jeden z najcięższych grzechów. Opowiadanie o możliwościach, umiejętnościach partnera, może skutkować aluzjami i dziwnymi uśmieszkami koleżanek w towarzystwie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że twój partner czuje się bezpiecznie, wszelkie informacje na temat waszych intymnych relacji zachowaj dla siebie. Jeżeli odczuwasz pokusę skargi lub chwalenia się swoim życiem seksualnym, zamiast plotkować o tym z koleżankami, zgłoś się do terapeuty lub seksuseksuologa.

5. Nie informuj o tym, co twój partner myśli naprawdę

Jeżeli twój partner nie przepada specjalnie za twoją najlepszą przyjaciółką, ale ona nie ma tej świadomości, nie musisz tego zmieniać. Gdy nie ma między nimi większego konfliktu, po prostu pozostaw to w spokoju. Dzielenie się prywatnymi opiniami twojego partnera na temat twoich bliskich czy koleżanek, jest niemądre. Potraktuj to jako informacje najwyższego zaufania i pozwól, żeby życie biegło swoim torem.

źródło:  www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle Związek

Microblading. 5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym brwi

Redakcja
Redakcja
10 maja 2018
1 z 1

5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym brwi

Fot. iStock/lyashic

5. Przygotowania do zabiegu

Na trzy tygodnie przed zabiegiem nie wolno farbować ani regulować brwi. Przed wykonaniem makijażu należy wypełnić ankietę, w której udziela się informacji o dolegliwościach i przyjmowanych lekach.

Jak troszczyć się o nowe brwi?

Aby wykonany zabieg przyniósł pożądane efekty, sposób pielęgnacji skóry po wykonaniu makijażu permanentnego, został ściśle określony:

  • nie wolno po zabiegu dotykać, trzeć ani moczyć brwi,
  • po upływie 3 godzin od zabiegu należy stosować maść regenerującą i przyspieszającą gojenie. Aplikację wacikiem kosmetycznym należy powtarzać co kilka godzin,
  • przez pierwsze dni po zabiegu należy zrezygnować z makijażu i zrezygnować z mycia twarzy mydłem,
  • nie wolno zdrapywać tworzących się strupków, by nie zostały blizny.
  • dwa tygodnie po należy zrezygnować z sauny, solarium i basenu,
  • należy zrezygnować z silnych peelingów.

źródło:  www.poradnikzdrowie.plwirtualnaklinika.pl

PoprzedniNastępny
Lifestyle Związek

Jak zatrzymać toksyczne koło stresu, czyli przestań się „nakręcać”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 maja 2018
Fot. iStock/Marjan_Apostolovic

Do kogo zwracasz się o wsparcie, gdy przeżywasz trudny moment? W jaki sposób rozmawiasz o swoich problemach? Oczekujesz jedynie tego, że ktoś cię wysłucha, czy pragniesz konkretnych porad? Jak to się dzieje, że zamiast się uspokoić, „nakręcasz” się jeszcze mocniej? I dlaczego obarczasz innych odpowiedzialnością za swoje trudne emocje, zamiast zacząć sobie z nimi radzić? 

Badania pokazują, jak ważne jest dla nas poczucie społecznej więzi i wsparcia ze strony ludzi z naszego otoczenia. Jednak nie wszystkie formy wsparcia są sobie równe. Czasami granica między pomaganiem a przeszkadzaniem w rozwiązaniu problemu jest bardzo ”cienka”. I błędne koło stresu się zamyka. Co więc robić, by je przerwać? Jak samemu radzić sobie ze stresem?

Praktykuj współczucie, ale nie bądź też dla siebie zbyt pobłażliwy

Często po prostu coraz bardziej świadome przeanalizowanie naszych zachowań i mechanizmów reagowania na stres pomoże nam znaleźć rzeczywiste rozwiązanie.  Zamiast oceniać siebie lub popadać w nadmierny samokrytycyzm, poobserwuj siebie i zobacz jakie sytuacje wywołują w tobie agresję, jakie złość, a jakie poczucie beznadziei. Wspóczucie to zrozumienie.

Przejdź do aktywnego rozwiązywania problemów

Nic tak nie zmniejsza poziomu stresu, jak świadomość, że „wreszcie coś się zaczyna dziać”, że stagnacja ustępuje. Zła wiadomość polega na tym, że nic się samo nie dzieje. To ty musisz wziąć się do roboty, a nie czekać aż ktoś rozwiąże twoje problemy. Podejdź do tego zadaniowo. Zrób listę tego, co realnie możesz teraz zrobić. Zobaczysz, jak stres ustępuje, a „zła adrenalina” zamienia się w motywację.

Wzmocnij swoje inne strategie radzenia sobie ze stresem

Przestań liczyć na to, że ktoś (lub czyjaś obecność) cię uspokoi. Opracuj rutynową procedurę „samodzielnej opieki”. Kiedy zobaczysz, że sam potrafisz opanować stres – czy to głęboko oddychając, czy przypominając sobie w głowie swoje mocne strony i swoje dotychczasowe osiągnięcia – nabierzesz większej pewności siebie. Następnym razem stres już cię tak nie sparaliżuje.


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Zobacz także

6 zawstydzających momentów, które mogą przytrafić się każdemu

Zamiast wybuchnąć, spróbuj oczyścić atmosferę. 7 zasad rozwiązywania konfliktów

Nie daj się jesieni! Jak szybko polepszyć sobie samopoczucie