Lifestyle

5 najbardziej kłótliwych osobowości. Z którymi już miałaś do czynienia?

Redakcja
Redakcja
2 marca 2018
1 z 1

5 najbardziej kłótliwych osobowości. Z którymi już miałaś do czynienia?

Fot. iStock/PeopleImages

3. Osobowość narcystyczna 

Narcyz słusznie kojarzy się z umiłowaniem własnej osoby, stawianiem się na pierwszym miejscu w każdej sytuacji. Tego rodzaju osobowość charakteryzuje się ocenianiem własnej osoby zgodnie z zawyżonymi kryteriami, a innych osób zgodnie z zaniżonymi. Są kłótliwi, szczególnie gdy odpowiadają na krytykę i obojętność innych ludzi w stosunku do siebie. Brakuje im empatii, poniżają bliskie osoby jednocześnie oczekując od nich uwielbienia i atencji. Rozdmuchane, gniewne reakcje są wpisane w ich  charakter. Wg specjalistów za zachowaniem narcyzów może kryć się kruche poczucie własnej wartości oraz głęboko zakorzeniony lęk przed porażką.

4. Osobowość histrioniczna

Osoby z tym zaburzeniem nie przepuszczą żadnej okazji, aby zwrócić na siebie uwagę innych. To mistrzowie dramatu, którzy w teatralny sposób okazują swoje emocje, często wybuchając, prowokując kłótnie. Na pierwszy rzut oka są czarujące, ciepłe i towarzyskie, ale można zauważyć, że ich zachowanie jest reżyserowane, nieprawdziwe.

5. Osobowość paranoiczna

Taką osobę można określić mianem nadwrażliwej, z tendencjami do podejmowania prób udowodnienia wszystkim wokół, że celowo źle traktują daną osobę. Bardzo często są to osoby kłótliwe, stale spięte, bez poczucia humoru. Obwiniają innych za wszelkie porażki i nie chcą brać za nie na siebie odpowiedzialności.

Życie z osobami prezentującymi podobne zachowania nie należy do łatwych. Czasem lepiej jest odpuścić znajomość, niż próbować wpływać na postawę osoby wiecznie wykłócającej się o wszystko.

źródło: charaktery.euwww.badaniapsychologiczne.net

PoprzedniNastępny
Lifestyle

8 najlepszych olejków dla różnych typów włosów. Który pokochają twoje włosy?

Redakcja
Redakcja
2 marca 2018
1 z 1

8 olejków do różnych typów włosów

Fot. iStock/skynesher

6. Olej z baobabu dla pobudzenia wzrostu

Afrykański olej z nasion baobabu to jeszcze nowość na rynku, która cieszy się zainteresowaniem. Olejek bogaty jest w niezbędne kwasy tłuszczowe, zawiera również witaminy A, D, E i F, które odżywiają i regenerują włosy.

7. Olejek marula dla ochrony włosów przed słońcem

Olej marula ma silne właściwości antyoksydacyjne, zawiera kompleks witamin, szczególnie bogaty w witaminę C. Jest idealny dla wszystkich rodzajów włosów, ale szczególnie przydaje się na wakacjach, ponieważ chroni włosy przed wysychaniem na słońcu.

8. Olejek abisyński dla włosów cienkich

Olej abisyński Crambe abyssinica otrzymuje się z nasion rośliny wywodzącej się z wschodniej Afryki i rejonów śródziemnomorskich.  Intensywnie nawilża, ale jest lekki i nie obciąża włosów. Dzięki temu jest świetnym rozwiązaniem dla cienkich,  lub przetłuszczających się włosów, które źle wyglądają po użyciu innych olejków.

źródło: www.cosmopolitan.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Domowe sposoby na przebarwienia skórne

Redakcja
Redakcja
2 marca 2018
1 z 1

Domowe sposoby na przebarwienia skórne

Fot. iStock/Jacob Ammentorp Lund

Domowe sposoby na przebarwienia skórne

Jogurt

Jogurt zawiera kwas mlekowy, który pomaga odnowić skórę, zdezynfekować ją i usunąć plamy pigmentowe. Nałóż jogurt na twarzy, a po 20 minutach zmyj ciepłą wodą.

Kurkuma

Niech cię nie zwiedzie jej pomarańczowy kolor. Naprawdę rozjaśnia skórę! Wymieszaj przyprawę z naturalnym sokiem pomarańczowym, podgrzej i nałóż wacikiem na skórę.

Jagody

Są fioletowe, ale zawierają bardzo dużo witaminy C, która rozjaśnia skórę. Rozgnieć jagody i nałóż je na przebarwione miejsca. Po kilkunastu minutach spłucz.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, pamiętaj, żeby regularnie ją stosować. Podczas kuracji dokładnie obserwuj swoją skórę. Jeśli zauważysz reakcję alergiczną lub pojawią się przebarwienia, zrezygnuj z rozjaśniania domowymi sposobami.

Źródło: Bright Side

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Wiara, przedsiębiorczość, solidarność i relaks – co jest teraz najważniejsze dla kobiet?

Gonisz za kimś, kto wcale nie chce być z tobą. Prędzej czy później zrozumiesz, że to nie ma sensu

Czy życie kobiety sukcesu naprawdę usłane jest różami?