Lifestyle

4 znaki zodiaku, które zawsze zachowują pokerową twarz

Redakcja
Redakcja
28 maja 2018
1 z 4

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Panna może być troszkę nieśmiała i wycofana. Bywa krytyczna wobec siebie i innych, więc sama niechętnie uzewnętrznia swoje emocje. To znak zodiaku, który jest bardzo praktyczny i analityczny, więc stara się tak kierować swoimi reakcjami rozsądnie, by niczego nie stracić.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Jeśli zdradził raz, zdradzi ponownie – czy to prawda?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 maja 2018
Fot. iStock/Vasyl Dolmatov
 

Jeśli zostałaś oszukana przez partnera, wiesz dobrze jak trudno odbudować nadszarpnięte zaufanie. Znajomi lub bliscy przestrzegają cię zapewne, że ktoś, kto raz zdradził, prawdopodobnie dopuści się zdrady po raz kolejny. Chcesz odejść, ale nie możesz, bo wciąż trzyma cię przy nim uczucie. I nadzieja, że to się nie powtórzy… Co na to nauka?

Nie mamy dobrych wieści.  Badania opublikowane w Archives of Sexual Behavior jasno pokazują, że u osób, które były niewierne w związku występuje trzykrotność szans na niewierność w następnej relacji, w porównaniu do tych osób, które nigdy wcześniej nikogo nie zdradziły. To samo tyczy się lojalności wobec partnerów, którzy zdecydują się z niewiernym ukochanym zostać. Psycholodzy uważają, że jeśli zostaniesz zdradzony raz, prawdopodobieństwo, że zdrada się powtórzy wynosi ok 69%. Trzeba także zaznaczyć, że większość „powtórnych” zdrad wydarza się jako skutek samospęłniajacej się przepowiedni. Osoba zdradzona, nawet jeśli chce, nie jest w stanie do końca zaufać i jest wręcz chorobliwie podejrzliwa, prowokując tym samym nieszczęście (co oczywiście w żaden sposób nie usprawiedliwa zdradzającego, który ma wolną wolę i podejmuje świadome decyzje).

Oczywiście, każdą relację należy traktować indywidualnie i pamiętać, że wszyscy mamy szansę się zmienić. Wspólna terapia, praca nad sobą, dobra wola – wiele par udowodniło, że związek po zdradzie można odbudować i że może być on udany.

Podchodząc jednak do sprawy zdrady czysto statystycznie, należałoby pozbyć się złudzeń i rozpocząć całkiem nowy, żywiowy etap. Jeśli taki „recydywista” od zdrad  złamie ci serce, zatrzęsie całym twoim światem i sprawi, że stracisz wiarę w siebie, a potem zrobi to jesze raz, to za tym drugim razem już się tak łatwo nie podniesiesz.


 

Na podstawie: psychologytoday.com


Lifestyle

12 rzeczy, których uczysz się, próbując kochać kogoś, kto ma toksyczną osobowość

Redakcja
Redakcja
28 maja 2018
1 z 1

Oto prawdy, które dostrzeżesz, próbując kochać toksyczną osobę

Fot. iStock/Marjan_Apostolovic

6. Nie można rezygnować z siebie, aby utrzymać partnera w pionie

W przypadku partnera z toksycznym charakterem trzeba mieć świadomość, że jego działania będą służyły nie temu abyście wspólnie byli szczęśliwi, tylko żeby on dostał to, czego pragnie. Najczęściej taka ofiara pozostaje bez odpowiedzi a inwestycja czasu i emocji, która nie przynosi rezultatu, to próżna praca, która za każdym razem stanowi powrót do punktu wyjścia.

8. Trzeba dojrzeć do tego, by odejść

Toksyczny związek można kontynuować i pracować nad nim, gdy obie strony starają się go naprawić. Ale jeśli dwoje ludzi nie angażuje się w ten sam sposób, na końcu niszczą się wzajemnie. Trzeba dojrzeć do tego, by odejść, gdy nie ma już nadziei.

9. Związek z toksyczną osobą nie pozwala na równowagę sił

Ty ofiarowujesz wszystko, a dostajesz w zamian minimum i dopiero po czasie dociera do ciebie, że ta osoba nie zasłużyła na twoje poświęcenie. On kocha bardziej siebie samego niż ciebie i nie dąży do znalezienia równowagi.  Trudno żyć pod tyranią czy emocjonalnym wyzyskiem.

10. Stajesz się polem do ćwiczeń manipulacji

Toksyczny partner potrzebuję kogoś nie do samej miłości, ale do kontrolowania, manipulowania. Wiele osób w ten sposób szuka potwierdzenia, że bez względu na to, co się dzieje, ktoś będzie go kochał. Czasem bywasz tylko pionkiem w grze, w której zasady ciągle się zmianiają.

11. Wierzyłaś w was bardziej, niż on

Nie chciałaś dostrzec prawdy, nie widziałaś manipulacji, kłamstw, wierząc w waszą wspólną piękną przyszłość. On obiecywał,że pewnego dnia wszystko się zmieni, czego chciałaś bardziej, niż czegokolwiek  innego. Nic z tych  rzeczy jednak się nie wydarzyło.

12. Wdzięczność w toksycznym związku nie istnieje

Jest taka teoria, która mówi, że jeżeli ktoś daje zbyt wiele  z siebie,  inne osoby przyjmują to jako oczywistość i chcą więcej. Tak samo jest w związkach z toksycznymi osobami — zbyt wielkie ustępstwa, rezygnacja ze swoich marzeń sprawia, że druga osoba zagarnia to wszystko dla siebie, nie mówiąc nawet „dziękuję”.

źródło:  themindsjournal.com

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Które znaki zodiaku są najbardziej niezależne – zobacz sama, czy należysz do magicznej piątki

Skóra nie lubi zimy

Decydując się na związek, masz do wyboru dwie drogi. Którą z nich pójdziesz?