Lifestyle

4 znaki zodiaku, które według raportów policyjnych, najczęściej popełniają przestępstwa

Redakcja
Redakcja
20 kwietnia 2018
1 z 4

Skorpion

Fot. iStock/TatianaDavidova

Tak, to nie może dziwić. Policyjne statystyki informują, że to właśnie Skorpiony z listopada mają na swoim koncie najwięcej złych uczynków. Skorpion to znak zodiaku, który ma konkretną osobowość. Wykazuje szczególną tendencję do agresji, braku zahamowań, skłonności do posiadania tajemnic i podążania do celu po trupach.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

9 najczęstszych błędów podczas stosowania antykoncepcji, które mogą skutkować ciążą

Redakcja
Redakcja
20 kwietnia 2018
1 z 1

9 najczęstszych błędów podczas stosowania antykoncepcji, które mogą skutkować ciążą

Fot.iStock/tommaso79

6. Stosujesz tabletki antykoncepcyjne i herbatki przeczyszczające

Jeśli zdarza się tobie sięgać po ziołowe herbatki przeczyszczające, musisz uważać, gdy bierzesz tabletki antykoncepcyjne. Środki wzmagające perystaltykę jelit utrudniają wchłanianie się preparatu hormonalnego.

7. Pijesz herbatkę z dziurawca

Dziurawiec zawiera hyperforynę, zwiększającą wydajność wątroby. Przez to leki, w tym pigułki antykoncepcyjne, rozkładają się szybciej i szybciej są usuwane z organizmu. Działanie dziurawca może się utrzymywać jeszcze przez dwa tygodnie po zakończeniu jego przyjmowania.

8. Popijasz tabletki sokiem grejpfrutowym

Sok grejpfrutowy wpływa na metabolizm obecnych w tabletkach antykoncepcyjnych estrogenów. Kiedy organizm otrzyma jednocześnie dawkę estrogenów i barwników z soku grejpfruta, najpierw rozłoży barwniki, co wydłuża czas wchłaniania się tabletki. Najlepiej zachować odstęp co najmniej czterech godzin między przyjęciem pigułki, a wypiciem soku.

8. Nie przygotowujesz skóry pod plaster hormonalny

Należy zwrócić szczególną uwagę na przygotowanie skóry przed przyklejeniem plastra. Błędem jest naklejanie go na skórę owłosioną, zabrudzoną czy też tłustą, mokrą. Najpierw należy dobrze oczyścić i wysuszyć skórę, nie stosować maści czy balsamów, aby plaster trzymał się dobrze i rzeczywiście spełniał swoje działanie. Konieczne jest zmienianie plastra regularnie.

9. Nie sprawdzasz obecności nitek wkładki wewnątrzmacicznej 

Kobiety nie mają świadomości, jak istotne jest regularne sprawdzanie po czasie miesiączki obecności nitek wkładki wewnątrzmacicznej . Trudności z wyczuciem nitek w pochwie mogą wynikać z przemieszczenia lub wypadnięcia wkładki, czyli pojawia się ryzyko zajścia w ciążę. Do wypadnięcia wkładki wewnątrzmacicznej najczęściej dochodzi podczas skurczów macicy w trakcie menstruacji, należy sprawdzać obecność nitek w pochwie po każdej miesiączce.

źródło: www.cosmopolitan.pl, www.domzdrowia.pl

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Skąd wiedzieć, że jesteś okłamywany. Bacznie obserwuj swojego rozmówcę

Redakcja
Redakcja
19 kwietnia 2018
Fot. iStock/eclipse_images

Jeśli wydaje ci się, przeczuwasz, że osoba, z która rozmawiasz mija się z prawdą, zwróć uwagę na kilka sygnałów niewerbalnych, które wskazują, że ktoś próbuje nas oszukać. Oczywiście, im więcej danych oznak zaobserwujesz, tym większe prawdopodobieństwo, że zostałeś oszukany.

1. Częste przełykanie śliny

Jest to nasza reakcja na stres – suchość w gardle powodowana poceniem się całego ciała.

2. Bezwiedne poruszanie szczękami

Niektórzy kłamcy otwierają usta i wysuwają szczęki w tę i z powrotem. Ruch w tył i w przód szczęki stymuluje ślinianki w tylnej części gardła.

3. „Uciekający” wzrok

Nasze oczy wskazują na to, gdzie chce iść ciało. Kłamcy często patrzą w stronę najbliższego wyjścia, uciekając przed uczuciem niepokoju spowodowanego kłamstwem. (Ludzie, którzy patrzą na swoje zegarki czy telefony sygnalizują chęć skrócenia rozmowy).

4. Ułożenie stóp

Kłamcy często kierują swoje stopy w kierunku drzwi, sygnalizując pragnienie fizycznej i emocjonalnej ucieczki od niewygodnej sytuacji.

5. Brak empatycznych gestów

Kłamca rzadko kiedy wczuwa się w twoją sytuację, ponieważ myślami jest zupełnie gdzie indziej.

6. Ruch głową w tył

Ten subtelny gest jest próbą oddalenia się od źródła niepokoju – ciebie.

7. Trzymanie dłoni na szyi w obronnym geście

Ręka ma zasłonić przyspieszony oddech i wystepujący u wielu z nas rumień – oznaki zdenerwowania.

Nie osądzaj bezpodstawnie, pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości co do prawdomówności rozmówcy, zawsze najpierw skonfrontuj jego słowa z faktami, o których ci wiadomo.


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Zobacz także

Wyrzucasz łupiny cebuli? Ja nie. Można je wykorzystać na wiele sposobów

Dlaczego warto się odciąć od toksycznych ludzi i złej energii. Jest co najmniej pięć istotnych powodów

Woda w kosmetykach. Czego o niej nie wiemy?