Go to content

4 powody, dla których MUSIMY w końcu zadbać o siebie. Dołącz do konkursu „Przytul siebie”

Fot. iStock/fotostorm

Jak często myślisz: „Eh, zrobię coś dla siebie”. Ba, nawet nie myślisz, ale zwyczajnie robisz, bo masz to we krwi, bo sprawianie sobie przyjemności jest dla ciebie czymś naturalnym…

Niezbyt rozsądne pytanie, bo wiadomo, że o sobie myślimy bardzo rzadko. Bo my – kobiety, nadal mamy głęboko zakorzenione poczucie, że najpierw musimy zadbać o wygodę i potrzeby wszystkich dookoła, a na końcu ewentualnie pomyśleć o sobie, choć też nie za długo, żeby nie uznano nas za egoistki, co to tylko czubek własnego nosa widzą.

A przecież to właśnie my same powinniśmy być dla siebie najlepsze, traktować siebie z miłością i czułością. Dlaczego jest to tak ważne?

4 powody, dla których MUSIMY w końcu zadbać o siebie

Budujemy poczucie własnej wartości

Nie jest tak, że poczucie własne wartości nabywa się przy urodzeniu. Wręcz przeciwnie, buduje się ją przez całe życie. Jest nam ono potrzebne po to, by nigdy przenigdy nie zapominać o sobie, nie myśleć, ze inni są ważniejsi, a to co ja myślę i czuję nie ma najmniejszego znaczenia. Hej, jesteś tak samo ważna, a nawet ważniejsza, bo jeśli ty nie zadbasz o siebie, to kto to za ciebie zrobi? Dbaj o siebie w szczegółach, małych gestach, a poczujesz się lepiej z samą sobą, uśmiechniesz się do siebie w lustrze i polubisz siebie. I nie ma to nic wspólnego z egoizmem!

Szanujemy siebie – swoje uczucia, wolny czas

Jesteś dla wszystkich? Każdy może do ciebie zadzwonić z prośbą o pomoc? Szef po godzinach pracy dosyła maile z zadaniami? Przyjaciółka podrzuca dzieci na noc, bo idzie na randkę z mężem? A mąż czeka, kiedy zrobisz zakupy i ugotujesz obiad? Czas najwyższy z tym skończyć! Zadbaj o siebie, nie możesz się rozdrabniać, być dla wszystkich i zawsze. Uszanuj swój czas, swoje uczucia – jeśli nie chcesz pomóc, nie zgadzasz się na coś, robisz coś wbrew sobie – powiedz „nie” – twój świat się nie zawali. Obiecuję. Wręcz przeciwnie – jeśli zaczniesz szanować siebie, inni też będą to robić. Naprawdę!

Kierujemy swoim życiem

Kiedy w końcu mówimy „nie”, kiedy skupiamy się na tym, co czujemy, czy postępujemy w zgodzie ze sobą – tym samym odzyskujemy kontrolę nad naszym życiem. Dbając o siebie, skupiając się na własnych potrzebach sprawiamy, że nasze życie zyskuje na wartości, staje się dla nas samych lepsze, odzyskujemy chęci do działania, częściej się śmiejemy i jesteśmy szczęśliwsze.

Zwiększa się nasza samoświadomość

Najpierw boimy się słuchać siebie, obawiamy się, że inni się od nas odwrócą, że nas nie zrozumieją i ocenią w sposób niewłaściwy. A tymczasem, kiedy dbamy o siebie, zaczynamy też myśleć o sobie, skupiamy się na naszych emocjach, na tym, jak na sytuacje, ludzi reaguje nasze ciało. Wsłuchujemy się w siebie, dzięki czemu rozumiemy siebie lepiej. To niezwykła lekcja, dzięki której zaczynamy żyć bardziej świadomie, rozumiemy własne potrzeby i dostrzegamy pragnienia.

Dość już mówienia: „powinniśmy”, „mogłybyśmy” – o siebie MUSIMY zadbać, już czas najwyższy sprawić sobie odrobinę przyjemności, przytulić siebie. Nie wiesz od czego zacząć? Skup się na szczegółach, na drobnych rzeczach, jak poranna ciepła kawa, dobra książka wieczorem, aromatyczna kąpiel. O właśnie! A skoro już o kąpieli mowa – koniecznie powinniście wypróbować kosmetyki Nacomi, a zwłaszcza ich NOWOŚĆ – galaretkę do kąpieli. Ta, której zapach sprawia, że przenosimy  się na plaże Grecji dostarczy nam naprawdę wyjątkowych doświadczeń. Rozpieści nasze zmysły, przyniesie ukojenie i relaks. Zresztą podobnie, jak galaretki w innych zapachach – otulą nas swoją delikatnością. Myśląc o sobie, o dbaniu o siebie w szczegółach warto też wypróbować piankę do kąpieli o zapachu borówek, czy kokosu z bananem, która dzięki kryształkom cukru wygładzi naszą skórę i sprawi, że kąpiel stanie się właśnie tą chwilą w ciągu dnia, w której rozpieszczamy siebie, kiedy skupiamy się na naszych zmysłach, uczuciach, kiedy pozwalamy sobie pomyśleć tylko o sobie.

No tak, tyle, że my możemy sobie pisać, wy czytać, a w praktyce i tak nie wiadomo, jakie przyniesie to rezultaty. Dlatego mamy dla was konkurs.

Konkurs „Przytul siebie”

Zadanie konkursowe: W komentarzu pod tym artykułem napisz nam odpowiedź na pytanie: „A Ty, co zrobiłaś ostatnio tylko dla siebie?”. Pomyśl, jak często dbasz o siebie, co dla siebie robisz, a jeśli nie zdążyłaś, zrób to teraz i napisz nam o tym koniecznie!

Nagrody: Autorki pięciu najciekawszych komentarzy nagrodzimy zestawem kosmetyków firmy Nacomi, których użycie wyzwoli w was endrofiny, pobudzi wasze zmysły i da energię do działania!

Każdy z pięciu zestawów kosmetyków Nacomi składa się z:

Pianki peelingująco-myjąca

unnamed

pianka cocobanan

Galaretki do mycia ciała

unnamed (1)galaretki papaja
Czas trwania konkursu: od 16.08 do 25.08, ogłoszenie wyników do dnia 30.08.2017 na www.ohme.pl.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.