Lifestyle

4 fazy księżyca – ich wpływ na zdrowie i urodę

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
3 z 4

Pełnia

Fot. iStock / Delpixart

Pełnia może sprawić, że mimo dopisującej nam energii stajemy się bardziej nerwowi, nie umiemy zapanować nad sobą, mamy problemy z regenerującym snem. Naukowcy z Kliniki Psychiatrii przy Uniwersytecie w Bazylei przebadali grupę 33 wolontariuszy. Okazało się, że w czasie pełni Księżyca organizm pracuje gorzej i niektórzy badani zasypiali o pięć minut później i budzili się 20 minut wcześniej niż poza pełnią.

Z problemem pomaga poradzić sobie medytacja, joga i inne techniki relaksacyjne,  które poprawiają samopoczucie.

Lepiej odłożyć na innych czas zabiegi chirurgiczne, ponieważ podczas pełni zmniejsza się krzepliwość krwi i rany gorzej się goją. Mamy również tendencję do zatrzymywania wody w organizmie i opuchlizn.

Większa ilość hormonów płciowych w organizmie wpływa na zwiększenie libido i lepsze doznania podczas seksu.

Podczas pełni warto jest zafarbować włosy, ponieważ kolor dłużej się utrzyma i będzie bardziej intensywny.

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

5 grzechów pielęgnacyjnych, które bardzo szkodzą cerze naczynkowej

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
Fot. istock / nemchinowa

Cerę naczynkową jest bardzo łatwo rozpoznać, to bardzo delikatny i dość kłopotliwy rodzaj cery. Jej posiadaczki skarżą się  na skłonności do występowania popękanych naczynek, zaczerwienienia, swędzenia i pieczenia. Często pojawia się silny rumień, który może pojawić się pod wpływem bardzo silnych emocji i stresu, a także ale także wahań temperatur, ostrego jedzenia, spożywania alkoholu.

Te mało estetyczne zmiany mogą się utrwalać i wtedy na skórze zauważalne stają się pajączki. Problem nasila się zazwyczaj po 30 roku życia.

Pielęgnacja cery naczynkowej nie jest łatwa, a kobiety nieświadomie popełniają błędy, które skutkują pogłębieniem istniejących problemów. Aby obłaskawić cerę naczynkową i pozbyć się uciążliwych czerwonych śladów, należy uważać na kilka rzeczy.

5 grzechów pielęgnacyjnych, które bardzo szkodzą cerze naczynkowej 

1. Stosowanie niewłaściwych kosmetyków

Cera naczynkowa wymaga bardzo delikatnej pielęgnacji. Stosowanie peelingów mechanicznych, kosmetyków z alkoholem w składzie, produktów o wysokim stężeniu kwasów AHA, w sposób dramatyczny podrażnia i tak już wrażliwą skórę. Należy uważać na kosmetyki z witaminą A, które mogą nasilać problem rumienia na twarzy.

2. Brak filtrów przeciwsłonecznych

Cera naczynkowa wymaga pielęgnacji, w której obecnie są filtry przeciwsłoneczne nie tylko podczas wakacji. Promieniowanie UVA powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych i nasilenie problemu. Latem dobrze jest stosować kosmetyki z wysokim filtrem SPF 50, a poza nim przynajmniej SPF 30.

3. Mycie w bardzo ciepłej wodzie

Bardzo wrażliwa i zaczerwieniona cera bardzo źle reaguje na mycie jej w bardzo ciepłej wodzie. Wysoka temperatura otwiera naczynia krwionośne, więc zasila tym samym rumień. Nie wolno również pocierać twarzy ręcznikiem, tylko delikatnie zdjąć nadmiar wilgoci ręcznikami miękkimi lub jednorazowymi.

4. Mycie twarzy wodą kranową

Woda kranowa ma to do siebie, że podrażnia i wysusza skórę, która z natury jest bardzo wrażliwa i nadreaktywna. Najlepiej byłoby sięgać bo płyn micelarny i nim, w sposób delikatny, wykonywać codzienne mycie. Dzięki temu skóra będzie świeża i bez podrażnień.

5. Nieodpowiednia dieta

Cera naczynkowa bardzo często mści się za dietetyczne grzechy. Posiadaczki tego rodzaju cery, które spożywają produkty alergizujące, tłuste, wysokoprzetworzone i piją alkohol, mogą zauważyć pogorszenie stanu skóry.

źródło:  www.kobieta.plwww.claudia.pl


Zobacz także

„Moją żoną jesteś już tylko w dokumentach, a matką chyba nigdy nie byłaś…”

Malkontentom powiedz: stop! Narzekanie jest dla słabych

Malkontentom powiedz: stop! Narzekanie jest dla słabych

Jakim typem przekąskowicza jesteś? Odkryj, jaka przekąska najbardziej do Ciebie pasuje!