Lifestyle

4 fazy księżyca – ich wpływ na zdrowie i urodę

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
1 z 4

Nów

Fot. iStock / Delpixart

Gdy Księżyc pozostaje w nowiu, możemy odczuwać większe niż zazwyczaj zmęczenie, mniejszą energię, której z kolejnymi dniami sukcesywnie będzie przybywać. W tym czasie jesteśmy bardziej odporni na ogólny ból, warto więc zaplanować depilację ciała czy brwi. To również dobry moment na zaplanowanie różnego rodzaju zabiegów medycznych.

Ciało i twarz wymagają większej uwagi, więc nie warto sobie żałować odżywczej pielęgnacji. Warto również przeprowadzić kurację wzmacniającą ciało, aby nabrać wigoru.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

4 typy pokarmów, które wprowadzają cię w zły nastrój. Oraz cztery, które poprawią humor

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
1 z 2

4 typy pokarmów, które wprowadzają cię w zły nastrój

Fot. i Stock / TheCrimsonMonkey

1. Fast food

Po zjedzeniu fast foodu szybko wzrasta poziom cukru we krwi i równie szybko spada. Wysoka zawartość nasyconych tłuszczów oraz sodu wpływa na zatrzymywanie wody w organizmie, zwiększa ciśnienie krwi i tętno. Cierpi na tym nie tylko ciało, ale również psychika.

2. Białe pieczywo i makaron

Chleb z mąki oczyszczonej oraz makaron i łuskany ryż są chętnie spożywane, ale nie zawsze zdrowe. Powodują gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi, przez co organizm pracuje ciężej, by je strawić, powodując brak energii, skłonności do wahań nastroju i problemy z koncentracją.

3. Słodycze

Słodycze tylko z pozoru poprawiają humor. Spożywanie dużej ilości rafinowanego cukru podnosi szybko energię, po czym ona spada, a my czujemy się znużeni. Wahania stężenia glukozy we krwi wpływają negatywnie na układ nerwowy — pojawia się niepokój, depresja, kłopoty z pamięcią i uczeniem się.

4. Przetworzona żywność

Dieta bogata w przetworzone produkty spożywcze (boczek, kiełbasa, szynka, desery, wypieki) wiąże się z wyższym ryzykiem depresji. Badania wykazały, że osoby spożywające więcej przetworzonej żywności, miały mniejszy hipokamp (obszar mózgu kontrolujący pamięć, nastrój i uczenie się) niż ci, którzy mieli dietę bogatą w składniki odżywcze, warzywa i ryby.

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

5 grzechów pielęgnacyjnych, które bardzo szkodzą cerze naczynkowej

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
Fot. istock / nemchinowa

Cerę naczynkową jest bardzo łatwo rozpoznać, to bardzo delikatny i dość kłopotliwy rodzaj cery. Jej posiadaczki skarżą się  na skłonności do występowania popękanych naczynek, zaczerwienienia, swędzenia i pieczenia. Często pojawia się silny rumień, który może pojawić się pod wpływem bardzo silnych emocji i stresu, a także ale także wahań temperatur, ostrego jedzenia, spożywania alkoholu.

Te mało estetyczne zmiany mogą się utrwalać i wtedy na skórze zauważalne stają się pajączki. Problem nasila się zazwyczaj po 30 roku życia.

Pielęgnacja cery naczynkowej nie jest łatwa, a kobiety nieświadomie popełniają błędy, które skutkują pogłębieniem istniejących problemów. Aby obłaskawić cerę naczynkową i pozbyć się uciążliwych czerwonych śladów, należy uważać na kilka rzeczy.

5 grzechów pielęgnacyjnych, które bardzo szkodzą cerze naczynkowej 

1. Stosowanie niewłaściwych kosmetyków

Cera naczynkowa wymaga bardzo delikatnej pielęgnacji. Stosowanie peelingów mechanicznych, kosmetyków z alkoholem w składzie, produktów o wysokim stężeniu kwasów AHA, w sposób dramatyczny podrażnia i tak już wrażliwą skórę. Należy uważać na kosmetyki z witaminą A, które mogą nasilać problem rumienia na twarzy.

2. Brak filtrów przeciwsłonecznych

Cera naczynkowa wymaga pielęgnacji, w której obecnie są filtry przeciwsłoneczne nie tylko podczas wakacji. Promieniowanie UVA powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych i nasilenie problemu. Latem dobrze jest stosować kosmetyki z wysokim filtrem SPF 50, a poza nim przynajmniej SPF 30.

3. Mycie w bardzo ciepłej wodzie

Bardzo wrażliwa i zaczerwieniona cera bardzo źle reaguje na mycie jej w bardzo ciepłej wodzie. Wysoka temperatura otwiera naczynia krwionośne, więc zasila tym samym rumień. Nie wolno również pocierać twarzy ręcznikiem, tylko delikatnie zdjąć nadmiar wilgoci ręcznikami miękkimi lub jednorazowymi.

4. Mycie twarzy wodą kranową

Woda kranowa ma to do siebie, że podrażnia i wysusza skórę, która z natury jest bardzo wrażliwa i nadreaktywna. Najlepiej byłoby sięgać bo płyn micelarny i nim, w sposób delikatny, wykonywać codzienne mycie. Dzięki temu skóra będzie świeża i bez podrażnień.

5. Nieodpowiednia dieta

Cera naczynkowa bardzo często mści się za dietetyczne grzechy. Posiadaczki tego rodzaju cery, które spożywają produkty alergizujące, tłuste, wysokoprzetworzone i piją alkohol, mogą zauważyć pogorszenie stanu skóry.

źródło:  www.kobieta.plwww.claudia.pl


Zobacz także

11 sygnałów, że nie jesteś doceniana w związku

Feministki nie nienawidzą mężczyzn, nie są zaniedbane i tak – nie mają potrzeby szukania męża

4 sygnały, że spotykasz się z gniazdownikiem

4 sygnały, że spotykasz się z gniazdownikiem