Lifestyle

4 boginie kobiecości – Matka, Hetera, Amazonka i Pośredniczka. Która jest tobie najbliższa?

Redakcja
Redakcja
23 lipca 2018
3 z 4

Matka

Fot. iStock/PeopleImages

Strzeże domowego ogniska, koncentruje się na rodzinie, dzieciach. Bywa zaborcza i zaczyna żyć życiem bliskich. Jest skłonna do największych poświęceń, by rodzina była bezpieczna i szczęśliwa, nie odmawia nigdy udzielenia pomocy. Zapomina tym samym o własnych potrzebach i pragnieniach. Do szczęścia brakuje jej wypuszczenia dzieci spod swoich skrzydeł, zagarnięcia dla siebie chwil egoistycznej przyjemności.

Aby otworzyć się na własne potrzeby, powinna dopuścić do głosy kobietę — Amazonkę świadomą swoich potrzeb i marzeń. Wtedy wyjdzie z ram Matki i zauważy w swoim partnerze nie tylko ojca dzieci i żywiciela rodziny, ale żywego, interesującego człowieka.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Czy to on zabił swoją żonę? Przypatrz się obrazkowi i rozwiąż zagadkę

Redakcja
Redakcja
23 lipca 2018
Fot. Screen/Facebook/7-Second Riddles
 

Pora na detektywistyczne łamigłówki. Potraficie rozwiązać zagadkę tego morderstwa? Spójrzcie na rysunek, a potem przeczytajcie co tu się wydarzyło. Czy ten mężczyzna jest niewinny?

Mąż powiedział policji, że kiedy wrócił do domu, zobaczył, że jego żona nie żyje. Znalazła jego broń i popełniła samobójstwo. Policja wiedziała, że mężczyzna kłamie. Czy wiesz, dlaczego? Przypatrz się uważnie obrazkowi. Nie podglądaj odpowiedzi!

 

Rozwiązanie zagadki

Mężczyzna kłamie – świadczy o tym pusta kabura na broń


Lifestyle

Dziecko nie poczeka, czyli modelka karmiąca na wybiegu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama https://www.instagram.com/p/BlUBDlHFI8R/?taken-by=si_swimsuit>si_swimsuit

Ta decyzja podzieliła internautów. Podczas pokazu Miami Swim Week modelka Mara Martin wyszła na wybieg z dzieckiem przy piersi. Pięciomiesięczna córeczka Mary wystąpiła w samej pieluszce przyozdobionej materiałem podobnym do kostiumu, który prezentowała jej mama, co sugeruje, że to „wyjście” było krokiem zamierzonym wcześniej i przemyślanym.

Choć karmienie piersią jest czymś naturalnym, nasze społeczeństwo wciąż czuje się zgorszone widokiem matek karmiących swoje dzieci w miejscach publicznych. Mara Martin postanowiła odważnie zamanifestowała matczyne prawo do tego, by odpowiednio zadbać o potrzeby swojego dziecka.  Choć większość komentarzy pod zdjęciami modelki na Instagramie wyraża podziw i wsparcie, zdarzają się również wpisy negatywnie oceniające zachowanie Mary.

A wy co myślicie? Przesada czy odważna i potrzebna manifestacja nszych praw?


Zobacz także

Życie jest słodko-kwaśne jak wiśnia, ale ciasto z wiśni rozpływa się w ustach! Prosty i pyszny przepis

Dziś najbardziej brakuje nam uścisku ręki, poklepiania po plecach. Gdy wszystko się skończy, będziemy już innymi ludźmi

Tyran, przywódca, słoń w składzie porcelany. 6 znaków zodiaku o najsilniejszej osobowości