Lifestyle

3 znaki zodiaku, o których wiadomo, że są wysoce inteligentne

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2018
1 z 3

Skorpion

Fot. iStock / Artemisia1508

Osoby spod tego tajemniczego i pełnego temperamentu znaku zodiaku są również niezwykle inteligentne. Wiąże się to z umiejętnością przewidywania, bystrym osądem sytuacji i przebiegłością, która sprawia, że trudno jest podejść Skorpiona. Osoby spod tego znaku są również bardzo pamiętliwe, skupiają się na szczegółach, których nikt inny nie zauważa. Doskonale rozumieją otaczający ich świat i potrafią korzystać z jego dobrodziejstw. mają wyjątkową intuicję, więc są zawsze świadomi tego, ile są warci, jakie są ich mocne i słabe strony.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

6 objawów raka jamy ustnej, które mogą być mylące

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2018
1 z 1

6 objawów raka jamy ustnej, które mogą być mylące

Fot. iStock/yacobchuk

3. Niewyjaśnione luzy w zębach lub niegojące się rany po ich usunięciu

Najczęściej winę zrzuca się na problemy stomatologiczne, jednak gdy towarzyszy temu szczękościsk, nadmierna produkcja śliny, przykry zapach z ust, jest to wysoce niepokojące i wymaga konsultacji lekarskiej.

4. Drętwienie lub dziwne uczucie na wardze lub języku

Zmiany na języku czy wargach są traktowane bardzo pobłażliwie i budzą żadnych podejrzeń. Przyczyna może być błaha, taka jak niedobór witaminy B 12 lub minerałów, ale mogą to być również zaburzenia neurologiczne i właśnie nowotwór.

5. Białe lub czerwone plamy na wyściółce jamy ustnej lub języka

Pierwsze objawy mogą przypominać zwykłe zakażenie błony śluzowej, które są ignorowane lub leczone nieskutecznie preparatami dostępnymi w aptece.

6. Zmiany w mowie

Takie jak seplenienie, zniekształcona mowa, to oznaka zaawansowania choroby, rozrostu i ucisku guza na tkanki.

Każdą zmianę w jamie ustnej, która towarzyszy dłużej niż dwa tygodnie, należy skonsultować ze specjalistą.

źródło:  www.womanandhome.comonkologia.mp.pl, www.medonet.pl

PoprzedniNastępny
Lifestyle

10 sygnałów, że on przejmuje nad tobą kontrolę w związku

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2018
1 z 1

10 sygnałów, że on przejmuje nad tobą kontrolę w związku

Fot. iStock / MangoStar_Studio

6. Ma wysokie oczekiwania

Partner najprawdopodobniej nie będzie w stanie uznać, że jesteś wystarczająco dobra dla niego. Bez względu na to, jak się starasz, zawsze będzie coś na co będzie próbował wpłynąć w twoim zachowaniu lub wyglądzie.

7. Jest ekstremalnie zazdrosny

Zaborczy partner bardzo często jest również partnerem bardzo zazdrosnym, który nie potrafi na spokojnie przyjąć zainteresowania innych osób tobą. Okazuje nieuzasadnioną zazdrość nawet o zwykłych znajomych, kolegów z pracy, o rodzinę. Partner wścieka się i awanturuje na samą myśl, że możesz spędzać czas z kimś innym, zamiast z nim.

8. Domaga się dostępu do twoich kont

Partner chciałby mieć kontrolę nad wszystkim co wychodzi od ciebie do świata zewnętrznego. Sprawdza twoją aktywność na portalach społecznościowych, zagląda do maila, co wynika z braku podstawowego zaufania.

9. Podejmuje próby zmian

Osoba bardzo zaborcza może sugerować, co mogłabyś w sobie zmienić, jak wyglądać, jak się zachowywać, czym się zajmować, aby dopasować cię idealnie do wyobrażeń. Nawet jeśli starasz się, aby zadowolić partnera, on i tak będzie nie czuł się usatysfakcjonowany.

10. Chce wiedzieć wszystko

Dopytuje się,  co będziesz dzisiaj robiła, z kim, kiedy wrócisz, ale nie po to, by zapewnić ci bezpieczeństwo, ale by móc szpiegować twoje poczynania, kiedy jesteś poza jego kontrolą.

Życie z zaborczym partnerem nie należy do szczególnie łatwych. Gdy funkcjonowanie w takim związku staje się uciążliwe, lepiej jest odpuścić i zrobić miejsce na taki związek, w którym druga osoba będzie ci ufać i nie będzie próbowała kontrolować każdego twojego ruchu.

źródło:  www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Uśmierza ból głowy, ale pomaga też usunąć plamy z ubrań. Nietypowe zastosowania paracetamolu

Dni wolne od pracy 2021 - kalendarz

Dni wolne od pracy 2021 – kalendarz. Kiedy warto planować wypoczynek?

Czy znasz długość życia tych zwierząt? Wiesz, że są na Ziemi takie organizmy, które żyją… wiecznie?