Lifestyle

3 typy narcyzów, których możesz spotkać podczas randki. Nie polecamy!

Redakcja
Redakcja
5 stycznia 2018
1 z 3

Narcyz - ekshibicjonista

Fot. iStock/GCShutter

Narcyz – ekshibicjonista kocha być w centrum uwagi. Uwielbia dominować w rozmowie, opowiadać historie i udzielać porad. Ponieważ jest bardzo pewny siebie, oczekuje od kobiety specjalnego traktowania. Uważa, że jest wyjątkowy, doskonały, wie wszystko i zawsze ma rację. Oczekuje także, że wszyscy wokół nich zgodzą się z ego punktem widzenia. Nie grzeszy wyrozumiałością i cierpliwością, szybko się denerwuje i jest gotowy walczyć o rzeczy, których większość ludzi nawet nie zauważa. Zazwyczaj nie zwraca uwagi na reakcje innych osób. Narcyz-ekshibicjonista jest tak zaślepiony sobą, więc zakłada, że wszyscy się z nim zgadzają.

Jeśli jednak zdecydujesz się na randkę z narcyzem, nie zapomnij o stałym wyrażaniu podziwu dla niego. W innym przypadku spotkanie się nie uda.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

13 głęboko intymnych rzeczy, które warto praktykować w związku, poza seksem

Redakcja
Redakcja
5 stycznia 2018
Fot. iStock/Pekic
 

Każda relacja tworząca się między parą, w mniejszym lub większym stopniu opiera się na intymności. Nie polega ona jedynie na byciu ze sobą  w łóżku, bo przejawów głębokiej, intymnej więzi jest znacznie więcej. Czułe gesty, słowa, wypracowane rytuały pełnią ważną rolę i pozwalają stale zabiegać o uczucia. Ignorowanie ich mocy prowadzi do rozluźnienia więzi i uniemożliwia budowanie pełnego dobrych uczuć związku. 

Intymność tworzy się nie tylko w sypialni. Warto o tym pamiętać, tworząc związek oparty na wzajemnym zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa i oczywiście miłości.

13 głęboko intymnych rzeczy, które warto praktykować w związku

1. Przytulajcie się

Przytulanie wyzwala dobre emocje, buduje piękną bliskość bez większego wysiłku. Tym bardziej, jeśli partnerzy nie mają dla siebie zbyt wiele czasu w ciągu dnia, przytulanie jest rzeczą, która powinna przychodzić spontanicznie. I kobiety i mężczyźni kochają czuć bicie serca, oddech i zapach bliskiej osoby. Przytulanie otwiera na wzajemną łagodność i spokój.

2. Prowadźcie ważne rozmowy

Rozbieganie się do swoich czynności powoduje niedostatek czasu na ważne rozmowy. Partnerzy zaczynają mówić o rzeczach mało istotnych, koncentrować się jedynie na bieżących sprawach. Znajdźcie dla siebie chwilę, choćby przed zaśnięciem, by pomówić o czymś więcej, niż co zrobić jutro na obiad i czy rachunek za prąd jest już opłacony.

3. Zaoferuj coś partnerowi

Wbrew pozorom, współuczestnictwo w codziennych sprawach bywa bardzo seksowne. Czas spędzony na wspólnym gotowaniu, nawet jeśli jedna osoba gotuje, a druga towarzyszy jako ekspert od smaku, niesie dobry nastrój i relaksuje. Przy okazji staje się doskonałym wstępem do innych, jeszcze bardziej przyjemnych rzeczy. Ofiarowanie pomocy i zaangażowania pokazuje wzajemną troskę.

4. Zróbcie coś niekonwencjonalnego

Zróbcie coś innego niż zazwyczaj. Postawcie na spontaniczność, nie zawsze musicie zachowywać się na tyle lat, ile macie. Szaleństwo jak za dawnych, dobrych lat cudownie rozluźni i nastraja.

5. Zróbcie coś po raz pierwszy

Zdecydujcie się na coś, czego do tej pory nie próbowaliście. Chodzi o to, by po raz kolejny poczuć dreszczyk niepewności, czegoś nowego. To przeżywanie pierwszego razu poza łóżkiem i sferą erotyki. Każde nowe doświadczenie dokłada cegiełkę do waszej intymności.

6. Dzielcie łóżko

Nie tylko na czas seksu, ale po prostu śpijcie ze sobą. Taka obecność, bliskość ciał i oddechów buduje bliskość, pozwala poznawać się lepiej, skłania ku przytulaniu, śmiechu, zachęca do rozmów i uspokaja po całym dniu. Warto spędzać ze sobą taki czas, nawet gdy tylko będziecie leżeć i patrzeć sobie w oczy.

7. Rozmawiajcie o fantazjach

Powiedzcie sobie, co chodzi wam po głowach, czego chcielibyście spróbować, a do tej pory jakoś się nie składało. Pamiętajcie, że sam fakt rozmowy nie obliguje od razu do spełnienia próśb i fantazji, ale odkrywa partnera i pozwala poznać się lepiej.

8. Dotykajcie się

Mimochodem i jak najczęściej dotykajcie się w ciągu dnia, podtrzymując bliskość. Wieczorami z kolei postawcie na masaż, nieśpieszny, relaksujący, który może stać się miłym wstępem do namiętnej nocy.

9. Tańczcie

Nie jesteście najlepszymi tancerzami? Nic nie szkodzi, przecież nikt nie musi was oglądać, ani oceniać. Stwórzcie listę ulubionych piosenek, takich, które przynoszą piękne wspomnienia. Włączcie muzykę, rozpalcie świece, otwórzcie wino. Tańczcie, śmiejcie się i czerpcie jak najwięcej ze wspólnego czasu.

10. Bawcie się wspólnie

Gry planszowe, wypady do kręgielni czy na bilard — macie ogrom możliwości, by nawet mieszkając z dala od wielkich centrów rozrywki bawić się doskonale. Z jednym wyjątkiem. Jeśli któreś z was kocha konkurencję i ma problem z przegrywaniem, odpuście sobie rywalizację, bo gra zamiast radości, może przynieść odwrotny rezultat.

11. Powierzajcie sobie sekrety

Każdy ma prawo do zachowania dla siebie sekretów, ale nie powinno się trzymać wszystkiego dla siebie. Powierzanie sobie tych drobnych sekretów łączy, wzmacnia poczucie bliskości i wzmacnia wzajemne zaufanie. Cudownie jest mieć takiego powiernika.

12. Podkręcajcie atmosferę od rana

Posłużcie się telefonem, mailem. Korzystajcie z różnych sposobów komunikacji i stopniujcie napięcie przez cały dzień. Intrygujące półsłówka, wysyłane zdjęcia i niedopowiedziane obietnice. Po kilku takich zmysłowych wiadomościach nie będziecie mogli doczekać się wieczora.

13. Dzielcie wspólną pasję

Nie chodzi o to, by spędzać ze sobą każdą chwilę, bo nadmiar wszystkiego szkodzi. Ale spróbujcie zagłębić się ze wspólną pasję, coś, co was będzie kręciło i sprawi przyjemność. Dodatkowy temat do rozmowy i wspólnie spędzany czas oraz plany daje kolejną płaszczyznę do rozmowy. Nawet jeśli wam się nie spodoba to samo, docenicie szczerą chęć zaangażowania.


 

źródło: www.bolde.com


Lifestyle

Naukowcy wyliczyli, ile czasu trzeba leżeć w wannie, żeby schudnąć. Tak, to możliwe!

Redakcja
Redakcja
5 stycznia 2018
Fot. iStock/skynesher

Tak, tak, dobrze czytasz! Naukowcy dwoją się i troją, by ułatwić nam życie i właśnie wyliczyli, ile czasu trzeba leżeć w gorącej kąpieli, by schudnąć. Czy to nie brzmi wspaniale? Koniec z katorżniczymi treningami na siłowni. Wystarczy duża wanna, woda i dobra książka, która wciągnie i umożliwi przyjemne odchudzanie. 

Pamiętasz, ile razy czytałaś, że długie, gorące kąpieli zamiast pomagać, szkodzą zdrowiu i lepszy jest szybki, zimny prysznic? Okazuje się, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Wielbiciele relaksujących kąpieli w wannie właśnie mają asa w rękawie. Jak wynika z badań, przeprowadzonych przez doktora Steve’a Faulknera z Uniwersytetu w Loughborough, taka kąpiel chroni przed cukrzycą typu 2 i pozwala spalić kalorie.

Naukowcy doszli do takich wniosków po przeprowadzeniu eksperymentu z udziałem 14 mężczyzn. Składał się on z dwóch etapów. Ochotnicy musieli najpierw leżeć przez godzinę w wodzie o temperaturze 40 stopni. Kilka dni później mieli natomiast przez godzinę jeździć na rowerze. Oba eksperymenty odbywały się tuż po posiłku. Później sprawdzono, ile kalorii zostało spalonych. 130 to chyba dobry wynik, prawda?

Następnie, 24 godziny od wykonania zadania, mężczyznom mierzono poziom cukru we krwi. Okazało się, że kąpiel w wodzie spowodowała spadek cukru we krwi o 10 proc.

W końcu mamy usprawiedliwienie. Dziś wieczorem obowiązkowo gorąca kąpiel!

Źródło: bbc


Zobacz także

Czego to ludzie nie wymyślą: witaminy na włosy w postaci żelek!

Wyzwanie Radości Życia

Zadbaj o swoją Radość Życia w 2018 r. Dołącz do niezwykłego bezpłatnego Wyzwania!

"Lista Schindlera" od dziś znów w kinach!

„Lista Schindlera” od dziś znów w kinach!