Lifestyle

17 zastosowań olejku z drzewa herbacianego. Sprawdź, czym może cię zaskoczyć

Redakcja
Redakcja
20 marca 2018
1 z 1

17 zastosowań olejku z drzewa herbacianego

Fot. iStock/webphotographeer

10. Rany

Po oczyszczeniu włóż ranę do wody z kilkoma kroplami olejku, bądź spryskaj uszkodzoną skórę roztworem z atomizera. Jeśli skóra reaguje bez bólu lub pieczenia, spróbuj nanieść go na ranę bez rozcieńczania w wodzie.

11. Męczący kaszel

Kilka kropel olejku wlej do naczynia z wodą. Ogrzej, a następnie pochyl się nad naczyniem i wdychaj ciepłe, ale nie gorące opary, okrywając głowę i naczynie ręcznikiem, by para wodna nie uchodziła. Możesz również wmasować roztwór 1 łyżeczki oleju bazowego z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego klatkę piersiową.

12. Reumatyzm

Masowanie bolących miejsc 2-3 razy dziennie maścią z 20 kropli olejku herbacianego w łyżeczce oleju kokosowego, pozwala zmniejszyć przykre dolegliwości.

13. Usuwanie pleśni

Do dwóch szklanek wody dodaj 2 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego. Przelej do atomizera, wstrząśnij i spryskaj spleśniałe miejsca. Pozostaw jak najdłużej, następnie za pomocą wody z mydłem, zmyj pozostałości pleśni i wytrzyj do sucha. Tym samym antybakteryjnym, antygrzybicznym i przeciwwirusowym roztworem dobrze czyścisz łazienkę, toaletę czy kuchnię.

14. Pozbycie się szkodników

Owady nie lubią charakterystycznego zapachu olejku z drzewa herbacianego. W miejscach, w których lubią się pojawiać np. mrówki, warto skropić niewielką ilość olejku. Można także profilaktycznie skropić wewnątrz szafki, aby owady się w nich nie zagnieździły.

15. Odkażanie powietrza przy infekcji wirusowej

Podczas infekcji wirusowej można oczyszczać powietrze przy pomocy wody i kilku/kilkunastu kropel olejku, który ma działanie przeciwwirusowe. Przelewając wodę do spryskiwacza, można odświeżyć powietrze, szczególnie gdy nie można zbyt często wietrzyć.

16. Odkażanie prania

Olejek z drzewa herbacianego można dodać do płukania, szczególnie dziecięcych ubranek i wielorazowych pieluszek, które wymagają dokładnego prania, a niekiedy i odkażania.

17. Relaks mięśni

Kilka kropli olejku dodana do gorącej kąpieli zrelaksuje i rozluźni spięte mięśnie po długim dniu lub wysiłku fizycznym.

Nie można podawać olejku dzieciom poniżej 6 roku życia, kobietom w ciąży, karmiącym oraz osobom, u których wystąpiły jakiekolwiek reakcje uczuleniowe po zastosowaniu innych olejków eterycznych. W formie nierozcieńczonej bezpośrednio na skórę może być stosowany 1–2 dni. Przez dłuższy czas, nawet do 6 miesięcy można go aplikować w stężeniach 1–10%. Reakcje alergiczne u ludzi występują dosyć rzadko, może pojawić się najczęściej np. kontaktowe zapalenie skóry.

źródło: rytmynatury.pl, bonavita.pl

PoprzedniNastępny
Lifestyle

A ty wychowałbyś dziecko homo sapiens? Ta uliczna sonda pokazuje wstrząsająco – śmieszny poziom naszej (nie) wiedzy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 marca 2018
Fot. Screen/YouTube/Brzoza TV
 

„Wychowałabyś dziecko, gdyby urodziło się homo sapiens? A może zdecydowałabyś się je usunąć?” –  z takimi pytaniami zwrócił się do Warszawiaków vloger z kanału Brzoza Tv. I serio, chyba sam zdziwił się tym, co usłyszał. Bo na 17 ankietowanych osób, jedynie dwie zorientowały się, że pytanie jest podchwytliwe. Dla znacznej większości z nich „homo sapiens” to nic innego jak poważna wada rozwojowa płodu…

Odpowiedzi, które padły są naprawdę wzruszające. Jedna z pań przyznała rozbrajająco: „Zatrzymałabym je (dziecko) i opiekowałabym się nim, bo to by było moje dziecko, nadal”. Pamiętajcie, każde dziecko trzeba kochać. Nawet homo sapiens. Obejrzyjcie koniecznie 😉

P.S. Zapominalskim przypominamy 🙂 Człowiek rozumny (Homo sapiens) – gatunek ssaka z rodziny człowiekowatych (Hominidae), jedyny występujący współcześnie przedstawiciel rodzaju Homo. Występuje na wszystkich kontynentach.


Lifestyle

Wolisz róże czy bzy? Sprawdź, co mówi o tobie twój ulubiony kwiat

Redakcja
Redakcja
20 marca 2018
1 z 8

Róża

Fot. Pixabay / castleguard / CC0 Public Domain

Ten zjawiskowy, pięknie pachnący kwiat najbardziej podoba się osobom otwartym na świat i ludzi, ciekawym nowym znajomościom. Podróże i przygody są cudownym wyzwaniem, które dodają wiatru w skrzydła. Czerwone  róże chętnie wybierają również romantyczki, które cenią piękne wspomnienia.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

O sile dotyku. 7 powodów, by jak najczęściej się przytulać

12 filmów o pokonywaniu siebie, które musisz zobaczyć

12 filmów o pokonywaniu siebie, które musisz zobaczyć

Wszyscy kłamią

Wszyscy kłamią… Dlaczego?!