Lifestyle

13 sprawdzonych sposobów na budowanie pewności siebie i wzmocnienie poczucia własnej wartości

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
25 maja 2018
1 z 1

13 sposobów na budowanie pewności siebie i wzmocnienie poczucia własnej wartości

Fot. iStock/gradyreese

7. Myśl o sobie w przyszłości

Wymyśl i spróbuj sobie wyobrazić, jaka będziesz w przyszłości. Niech to będzie dla ciebie fundament dobrych zmian i kierunek, w którym zaczniesz podążać. Pomyśl, jakie masz mocne i słabe strony i zastanów się, co pozwoli tobie stać się lepszą osobą.

8. Bądź wytrwała

U niektórych osób pojawiające się przeszkody zniechęcają tak bardzo, że nawet nie próbują oni ich pokonać. To wynika z braku wiary we własne możliwości, ale gdy tylko postanowisz uprzeć się przy swoim planie, będzie ci o wiele łatwiej dobrnąć do celu. Nie przejmuj się niepowodzeniami, one są wpisane w życie każdego z nas.

9. Nie porównuj

Unikaj porównania swojego życia z życiem innych osób. Nikt nie ma takich samych doświadczeń, jakie ty masz, więc nie możesz mierzyć się miarą innych. Nie zazdrość im wykreowanego na potrzeby innych życia, bo nie wiesz, co kryje się za tą piękną fasadą. Każdy ma swoje demony i każdy musi sobie z nimi radzić.

10. Myśl pozytywnie

Gdy wszystko wokół się wali, naprawdę trudno z uśmiechem podchodzić do życia. W sytuacji niemocy pozytywne myślenie może być ostatnim, co z ciebie wyciśniesz, a jednak gdy zapomnisz o tym, co się nie udało i pomyślisz o przeszkodach, które dotychczas pokonałaś, będzie  ci lżej.

11. Zrób coś dla innych

Poświęć swój czas, energię, uwagę i pomóż tym którzy tego potrzebują.Wolontariat pomaga budować zaufanie do siebie, daje siłę i staje się pozytywną energią, która ma dobre ujście.

12. Podejmij wyzwanie

Wyjdź ze swojej strefy komfortu, nawet jeśli to, co znajduje się poza nią, może cię przerażać. Nie stój w miejscu, bo najpewniej ucieka ci wiele cennych doświadczeń. Nuda, stagnacja sprawia, że czujesz, że utknąłeś w jednym miejscu i twoje poczucie własnej wartości od tego nie wzrośnie. Postaw sobie za cel małe wyzwania, a później zmierzaj do większych.

13. Obserwuj

Obserwuj ludzi, którzy są dla ciebie inspiracją. Ucz się dobrych zachowań, które ułatwiają innym życie. Dobrze jest mieć pozytywne wzorce do naśladowania.

źródło: www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Negatywne emocje powodują choroby i przyspieszają starzenie. Udowodniły to badania

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
25 maja 2018
Fot. iStock/littlehenrabi
 

Mówi się często, że złość piękności szkodzi i jest w tym wiele prawdy. Co więcej, od złości i stałego odczuwania innych negatywnych emocji nie tylko będziemy wyglądali mniej atrakcyjnie, ale wg naukowców, czeka nas krótsze życie. Wszystko to, co odczuwamy, czego doświadczamy, wpływa na funkcjonowanie naszych ciał.

Naukowcy skupili się na tym zagadnieniu, aby zrozumieć, w jaki sposób odczuwanie emocji wpływa na starzenie się komórek ciała.

Telomery i długie życie

Elizabeth H. Blackburn, amerykańska biolog molekularna i laureatka Nagrody Nobla odkryła sposób, w jaki telomery chronią chromosomy, umożliwiając prawidłowy podział komórek. Telomery to struktury DNA zlokalizowane na końcach chromosomów, dla których stanowią ochronę przed uszkodzeniem podczas kopiowania. Podczas każdego podziału komórki telomery ulegają skróceniu, przez co rośnie ryzyko wystąpienia mutacji prowadzących do zmian nowotworowych. Zmiany te wpływają także na proces starzenia, zmniejszenie odporności i zwiększenie podatności na rozwój chorób przewlekłych. Proces ten jest jednak  możliwy do opóźnienia. Wiele może tu zrobić zdrowy styl życia oraz … pozytywne myślenie.

Kto będzie żył krócej, a kto dłużej?

Wrogie nastawienie powoduje choroby, więc cynicy, którzy są złośliwi, agresywni czy bardzo egoistyczni, chorują częściej. Agresywne postawy mogą powodować rozwój różnych chorób, co pokazały badania na mężczyznach o takich cechach.  Ci, którzy mają takie nastawienie, mają krótsze telomery leukocytowe od osób przyjaznych. A że leukocyty odpowiadają za ochronę przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, cynicy częściej cierpią na choroby metaboliczne oraz układu krążenia, a także szybciej się starzeją.

Podobne wnioski wyciągnięto z badania na grupie 36 zdrowych kobiet w wieku pomenopauzalnym. Badanie pokazało, że pesymistki mają krótsze telomery od optymistek. Podobny wzorzec określono w stosunku do osób, które cierpią z powodu ruminacji, czyli obsesyjnego analizowania zaistniałych sytuacji. na przyspieszenie tempa starzenia wpływa również blokowanie uczuć, wypieranie pewnych myśli.

Na szczęście odzyskanie kontroli nad swoją świadomością i zmiana myślenia na pozytywne może przynieść dobre efekty.

źródło:  www.hellozdrowie.pl


Lifestyle

Ma 70 lat i jest… w ciąży. Najstarsza matka na świecie urodzi córeczkę

Redakcja
Redakcja
25 maja 2018
Fot. Screen z Twittera/Oh Obregón Hoy

70-latka, która twierdzi, że jest w ciąży to Maria de la Luz z Meksyku. Jeśli to prawda zostanie najstarszą kobietą na świecie, która urodzi dziecko. Dziennikarzom oznajmiła, że jest w szóstym miesiącu ciąży  z ósmym dzieckiem, prawdopodobnie córeczką. Na dowód pokazała zdjęcie z USG. 

Kobieta nie ujawniła żadnych szczegółów dotyczących ciąży albo ewentualnego leczenia, powiedziała natomiast, że po raz pierwszy zaczęła podejrzewać, że jest w ciąży trzy miesiące wcześniej. Bolały ją nogi, wymiotowała i mała zawroty głowy. Lekarze nie mogli uwierzyć gdy okazało się, że 70-latka zostanie mamą.

 

Obecnie najstarszą na świecie kobieta, która urodziła dzieci jest, Bousada de Lara, miała 66 lat i 358 dni, kiedy w 2006 roku została mamą bliźniaków. Bausada oszukała lekarzy co do swojego wieku, kiedy starała się o in vitro. Inna matka – Omkari Panwar z Indii, twierdziła, że rodząc w 2008 roku bliźniaki miała 70 lat 0 tego jednak nie udało się udowodnić.  Podobnie jak nie zdołano zweryfikować wieku kilku innych matek, które twierdziły, że rodząc dzieci były w podobnym wieku.

Czy Maria de la Luiz jest faktycznie w ciąży? Czy ma 70 lat? Trudno dzisiaj ocenić. Jak sama mówi, z ginekologiem jest umówiona na 18 lipca i liczy na poród przez cesarskiego cięcie ze względu na swój wiek.

Czy ta sensacyjna wiadomość okaże się prawdą? Czas pewnie pokaże.


źródło: Daily Mail

 

 


Zobacz także

Poczuj energię jogi - oto 8 korzyści, dla których warto ją ćwiczyć

Nie taka joga straszna, jak ją malują… Nie od razu musisz stać na głowie

Kochaj niedoskonałego. Jak idealizowanie partnera może zniszczyć twój związek

Nadszedł ten czas, kiedy warto wykorzystać przepisy na rozgrzewające herbaty