Lifestyle Zdrowie

13 codziennych nawyków, aby być zdrowszym w 1 minutę

Redakcja
Redakcja
20 maja 2018
1 z 1

13 codziennych nawyków, aby być zdrowszym w 1 minutę

Fot. iStock/LightFieldStudios

8. Oddychaj przeponą

Podczas oddychania powinnaś unosić nie tylko klatkę piersiową, ale również brzuch. Właśnie w ten sposób oddychają dzieci i warto brać z tego przykład. Dobrze dotleniony organizm pracuje znacznie wydajniej i jest zdrowszy. Oczywiście warto o tym pamiętać dłużej niż przez rzeczoną minutę każdego dnia.

9. Uaktywnij swój „pozytywny punkt”

Obszar tuż nad oczami, w połowie drogi między brwiami i linią włosów naciskaj palcami przez około minutę. Ćwiczenie to rozluźnia i relaksuje, pozwala na podejmowanie bardziej wyważonych decyzji.

10. Zostaw buty przy drzwiach

To praktyczny sposób na utrzymanie domu w czystości, szczególnie w kontekście zanieczyszczeń zewnętrznych. Zdjęcie butów zapobiega przedostawaniu się brudu, chorobotwórczych drobnoustrojów i potencjalnych alergenów do domu.

11. Zamknij na minutę oczy

Krótkie zamknięcie oczu i oderwanie ich od telewizora czy komputera, pozwala na wytchnienie i  skoncentrowanie się na czymś innym, zmniejszenie zmęczenia. Dobrym pomysłem jest przy okazji rozciąganie, które sprzyja przepływowi krwi.

12. Przytul kogoś lub obejmij siebie

Podczas przytulania drugiej osoby lub dotykania własnego ciała (np. kładąc rękę na piersi), organizm uwalnia hormon oksytocynę.  Oksytocyna przenosi sygnał, że jesteś bezpieczna, co uspakaja i pozwala mózgowi skupić się na pozytywnych odczuciach i utrzymaniu równowagi organizmu.

13. Zaplanuj swoje treningi

Określając z góry, kiedy planujesz wybrać się na trening, zmniejszasz prawdopodobieństwo tego, że się rozmyślisz i zostaniesz w domu, nie robiąc nic. Planowanie jest swego rodzaju zobowiązanie, więc bardzo pomaga przy tendencji do usprawiedliwiania się.

źródło:  www.cosmopolitan.comwww.livescience.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle Zdrowie

6 domowych i skutecznych sposobów na krostki po goleniu

Redakcja
Redakcja
20 maja 2018
Fot. iStock/PeopleImages
 

Golenie zwykłą, jednorazową maszynką, jest najpopularniejszą formą pozbywania się zbędnego owłosienia. Jest to proces szybki, zazwyczaj bezbolesny i tani, w którym nie zniechęca nas konieczność częstego powtarzania i ryzyko zacięcia skóry. Maszynką traktujemy nie tylko nogi czy pachy, ale także delikatną okolicę bikini.

A tam szczególnie golenie może powodować wrastanie włosków i bolesne krostki, które są stale podrażnione przez bieliznę. Ten problem to może być dokuczliwy najmocniej latem, gdy ubieramy bikini np. na plażę. Wrastające włoski i bolesne krostki sprawiają dyskomfort i są naprawdę nieestetyczne. W dodatku ignorowanie tego problemu może prowadzić do powstania stanu zapalnego skóry. Gdy utworzą się krostki po goleniu, warto wypróbować proste domowe sposoby, której niejednej kobiecie przyniosły prawdziwą ulgę i przyspieszyły gojenie skóry.

6 domowych i skutecznych sposobów na krostki po goleniu 

1. Aspiryna

Aspiryna ma właściwości przeciwzapalne i odkażające, a zawarty w niej kwas salicylowy złuszcza górną warstwę skóry i pozwala łatwiej wydostać się na powierzchnię wrastającym włoskom. Zgnieć kilka niepowlekanych tabletek i rozpuścić w małej ilości wody. Nałóż na krostki i pozostaw na 10 minut, następnie spłucz.

2. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek wykazuje działanie antybakteryjne i jest znakomity nie tylko na krostki po goleniu, ale także na innego rodzaju wypryski. Zanurz wacik u mieszance wody i olejku z drzewa herbacianego i przetrzyj tym skórę. Powtórz to rano i wieczorem dla lepszego efektu.

3. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy leczy infekcje i podrażnienia skóry, pomaga przywrócić dobry poziom pH, co przyspiesza gojenie. Ocet rozcieńcz z wodą i przemywaj tym podrażniony obszar.

4. Czarna herbata

Jeżeli pijasz czarną herbatę w saszetkach, nie wyrzucaj fusów i torebki. Schłodzona torebka nałożona na okolice bikini załagodzi zaczerwienienia i stan zapalny, rozjaśni skórę.

5. Maści

Maści ze złuszczającym mocznikiem, leczniczym aloesem czy przeciwzapalnym hydrokortyzonem, dobrze redukują stany zapalne i ułatwiają wrastającym włoskom przebicie się na zewnątrz.

6. Gorący kompres

Gorący kompres (wystarczy zamoczyć wacik kosmetyczny w gorącej wodzie) pomoże otworzyć pory i ułatwi wyciek ropy i oczyszczenie krostki.

źródło:  www.ofeminin.pl


Lifestyle Zdrowie

Każdy kocha po swojemu, inaczej. I każdy przekonany jest, że nie ma innego sposobu. Style kochania

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
20 maja 2018
1 z 1

Style kochania. Każdy kocha po swojemu, inaczej. I każdy przekonany jest, że nie ma innego sposobu

Fot. iStock / Good_Studio

4. Styl maniakalny

Brzmi groźnie? Miewa takie cechy – przede wszystkim, to style pełen zaborczości i zależności od partnera. Takie związki są bardzo burzliwe emocjonalnie, a potrzeba bycia kochanym, sprawia, że związek jest bardzo niestabilny. To, co się w nim dzieje można porównać do nieopanowanej reakcji łańcuchowej.

Kochający maniakalnie zazwyczaj mają trudności z utrzymaniem związku. Większość trudności wynika z ich niepewności.

Ten styl bardzo często rozgaszcza się w życiu osób po rozwodzie i jest to następstwo lęku przed utratą (ponowną) ukochanej osoby. Ten styl świadczy też braku gotowości do tworzenia związku, niedojrzałości partnerskiej.

5. Styl praktyczny

Ktoś, kto kocha  stylu praktycznym, ocenia partnera pod względem  jego „użyteczności”.

Sprawdza, czy ta miłość jest „właściwa”, przydatna, bezpieczna. Czy wyniesie z takie związku to, czego oczekuje lub szuka. Kochający praktycznie oceniają bardzo realistycznie szanse rozwinięcia relacji – zgodność w najważniejszych kwestiach, jak finanse, religia czy poglądy dotyczące dzieci a nawet polityka.

Kochający praktycznie szukają partnera wedle pewnego klucza, niektórych nie opłaca im się kochać. Nie widzą sensu w angażowaniu się w związki potencjalnie trudne.

6. Styl ofiarny

To styl opierający się na miłości bezwarunkowej, altruistycznie – przynajmniej z pozoru. Bardzo często bowiem miłość ofiarna, ma zupełnie inne podłoże. Kochający ofiarnie, szukają kogoś, kim mogłyby się zaopiekować. Dla kogoś mogłyby się poświęcić.

Zazwyczaj jest im to potrzebne, by podbudować własne poczucie wartości. mimo, że z pozoru to one ponoszą „ofiarę”, budują bardzo trudną do zmiany zależność między partnerami – dług wdzięczności. Poczucie spełnienia daje im jedynie, ciężka praca na rzecz partnera, oddanie, ratowanie go z ciągłych opresji. Zdarza się, że to kochanie przypomina nieco uzależnienie.

Bywa, że altruistyczne podłoże jest szczere i wynika z cech partnera – tak, zdarzają się ludzie, którzy autentycznie tak kochają. 🙂


Na podstawie pracy socjologa A.J.Lee z Uniwersytetu w Toronto

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Pomaga tresować psa i czyści paznokcie. Nietypowe zastosowania mydła

Rozwiązanie konkursu: Rodzina to najlepszy prezent, jaki możemy otrzymać!

Jak wybrać najlepszą szczotkę do szczotkowania na sucho?