Lifestyle Związek

12 rzeczy, których uczysz się, próbując kochać kogoś, kto ma toksyczną osobowość

Redakcja
Redakcja
28 maja 2018
1 z 1

Oto prawdy, które dostrzeżesz, próbując kochać toksyczną osobę

Fot. iStock/Marjan_Apostolovic

6. Nie można rezygnować z siebie, aby utrzymać partnera w pionie

W przypadku partnera z toksycznym charakterem trzeba mieć świadomość, że jego działania będą służyły nie temu abyście wspólnie byli szczęśliwi, tylko żeby on dostał to, czego pragnie. Najczęściej taka ofiara pozostaje bez odpowiedzi a inwestycja czasu i emocji, która nie przynosi rezultatu, to próżna praca, która za każdym razem stanowi powrót do punktu wyjścia.

8. Trzeba dojrzeć do tego, by odejść

Toksyczny związek można kontynuować i pracować nad nim, gdy obie strony starają się go naprawić. Ale jeśli dwoje ludzi nie angażuje się w ten sam sposób, na końcu niszczą się wzajemnie. Trzeba dojrzeć do tego, by odejść, gdy nie ma już nadziei.

9. Związek z toksyczną osobą nie pozwala na równowagę sił

Ty ofiarowujesz wszystko, a dostajesz w zamian minimum i dopiero po czasie dociera do ciebie, że ta osoba nie zasłużyła na twoje poświęcenie. On kocha bardziej siebie samego niż ciebie i nie dąży do znalezienia równowagi.  Trudno żyć pod tyranią czy emocjonalnym wyzyskiem.

10. Stajesz się polem do ćwiczeń manipulacji

Toksyczny partner potrzebuję kogoś nie do samej miłości, ale do kontrolowania, manipulowania. Wiele osób w ten sposób szuka potwierdzenia, że bez względu na to, co się dzieje, ktoś będzie go kochał. Czasem bywasz tylko pionkiem w grze, w której zasady ciągle się zmianiają.

11. Wierzyłaś w was bardziej, niż on

Nie chciałaś dostrzec prawdy, nie widziałaś manipulacji, kłamstw, wierząc w waszą wspólną piękną przyszłość. On obiecywał,że pewnego dnia wszystko się zmieni, czego chciałaś bardziej, niż czegokolwiek  innego. Nic z tych  rzeczy jednak się nie wydarzyło.

12. Wdzięczność w toksycznym związku nie istnieje

Jest taka teoria, która mówi, że jeżeli ktoś daje zbyt wiele  z siebie,  inne osoby przyjmują to jako oczywistość i chcą więcej. Tak samo jest w związkach z toksycznymi osobami — zbyt wielkie ustępstwa, rezygnacja ze swoich marzeń sprawia, że druga osoba zagarnia to wszystko dla siebie, nie mówiąc nawet „dziękuję”.

źródło:  themindsjournal.com

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle Związek

4 znaki zodiaku, które zawsze zachowują pokerową twarz

Redakcja
Redakcja
28 maja 2018
1 z 4

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Panna może być troszkę nieśmiała i wycofana. Bywa krytyczna wobec siebie i innych, więc sama niechętnie uzewnętrznia swoje emocje. To znak zodiaku, który jest bardzo praktyczny i analityczny, więc stara się tak kierować swoimi reakcjami rozsądnie, by niczego nie stracić.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Związek

6 przyczyn pojawiania się bolesnych skurczów łydek

Redakcja
Redakcja
28 maja 2018
Fot. iStock/PRImageFactory

Czy jest ktoś, kto choćby raz w życiu nie odczuł bolesnych skurczów łydek? To dość częsta przypadłość, która w sposób bardzo nieprzyjemny może przerwać naszą aktywność. Szczególnie dokucza, gdy jesteśmy w ruchu, ale lubi się pojawiać także w ciągu nocy, wyrywając nas boleśnie ze snu.

O ile ta przykra dolegliwość pojawia się raz na jakiś czas, nie ma powodów do niepokoju. Ale regularnie pojawiające się skurcze, mogą być spowodowane przez choroby, takie jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, żylaki czy też zespół niespokojnych nóg. Skurcze łydek mogą także wynikać z kilku bardziej błahych powodów.

6 przyczyn pojawiania się częstych skurczów łydek

1. Odwodnienie

Dokucza nam szczególnie w gorące dni, gdy nie uzupełniamy na bieżąco potrzebnych płynów. Niewystarczająca ilość wody w organizmie sprawia, że tracimy wraz z potem elektrolity, które utrzymują prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Brak nawodnienia powoduje częste skurcze.

2. Niskie temperatury

Osoby szczególnie wrażliwe na obniżenie temperatury mogą cierpieć z powodu bolesnych skurczów łydek. Zimno może powodować sztywnienie mięśni i stać się przyczyną problemów.

3. Przyjmowanie tej samej pozycji

Jeżeli przez wiele godzin w pracy siedzisz lub stoisz, Ta sama pozycja ciała może powodować skurcze mięśni. Ratunkiem może być zmiana pozycji i nawet delikatny ruch, rozciąganie mięśni. Długotrwałe noszenie szpilek jest ogromnym przeciążeniem dla stóp, łydek i kręgosłupa, więc również może powodować skurcze.

4. Brak rozciągania podczas ćwiczeń

Brak rozciągania przed i po ćwiczeniach może wpływać negatywnie na sprawność fizyczną. Nierozciągnięte mięśnie są narażone na kontuzje i bolesne skurcze.

5. Zbyt duża ilość kawy

Wypijanie dużej ilości kawy, alkoholu i napojów energetycznych powoduje wypłukiwanie elektrolitów. Ich niedobory prowadzą do skurczu mięśni w łydkach.

6. Przyjmowanie leków

W przypadku przyjmowania leków przeczyszczających czy diuretyków, które powodują zwiększoną utratę wody i elektrolitów z organizmu, jako efekt uboczny mogą pojawiać się skurcze łydek

Jeśli środki zapobiegawcze, takie jak przyjmowanie preparatu z diosminą, wypijanie odpowiedniej ilości płynów, zbilansowana dieta, rezygnacja z używek, a także zmiany pozycji, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, należy skonsultować się z lekarzem.

źródło: www.powerofpositivity.comwylecz.to


Zobacz także

Dźwięki, które doprowadzają do szału. Naukowcy ocenili, co działa nam na nerwy najbardziej

Siedem wiarygodnych sygnałów, że ON cię lubi. Bardziej niż innych (inne?)

Mężczyzno, daj mi proszę zamiast kwiatka… Nie chcę tego wszystkiego jedynie dziś. Chcę tego zawsze

Mężczyzno, daj mi proszę zamiast kwiatka… Nie chcę tego wszystkiego jedynie dziś. Chcę tego zawsze