Lifestyle Zdrowie

10 zasad, dzięki którym facet będzie cię pragnął jeszcze bardziej

Redakcja
Redakcja
8 marca 2018
1 z 1

10 zasad, dzięki którym facet będzie cię pragnął jeszcze bardziej

Fot. iStock/g-stockstudio

6. Nie wyjawiaj mu wszystkich tajemnic

Zatrzymaj pewne rzeczy dla siebie i nie wierz w to, że partnerzy muszą sobie wszystko opowiadać. Gdy przestaniesz być dla faceta pewną niewiadomą, może stracić zainteresowanie tobą. Tajemnice kuszą, rozbudzają emocje i ciekawość drugiej osoby, wpływają na nastrój i budują pożądanie.

7. Miej własne zdanie

Bądź zadziorna, drocz się i stawiaj na swoim. Takie „przepychanki” podkręcają atmosferę, bądź kąśliwa i baw się ironią, zobaczysz, że trudno będzie mu przejść obok tego do porządku dziennego. To może się podobać, bo pokazuje, że nie jesteś potulną i zawsze miłą dziewczynką, ale kobietą z ostrym pazurem.

8. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś

Nie podążaj w stronę sztuczności, bo to ostudzi zapał większości facetów. Nie udawaj przed nim kogoś, kim nie jesteś, bo faceci takie zagrania wyczuwają z kilometra. Bądź spontaniczna, bo o wiele bardziej pociąga go naturalność, szczerość i przekonanie, że on przy tobie może czuć się swobodnie. I o to przecież chodzi podczas wspólnie spędzanego czasu.

9. Pozwól sobie na drobny flirt

Wyżej już pisałam co prawda, ze awantury na tle zazdrości nie są dobrze przez faceta widziane, ale teraz skorzystaj z czegoś zupełnie innego. Poflirtuj na jego oczach, gdy nadarzy się okazja. Ale nie w sposób obcesowy, który go urazi. Zaakcentuj raczej fakt, że robisz wrażenie na wielu facetach, aby twój własny wyłapał, że ma przy sobie bardzo, ale to bardzo atrakcyjną kobietę. Taka zazdrość może rozbudzić z nim pożądanie i chęć udowodnienia światu, że ty „należysz” do niego.

10. Pozwól mu mówić

Nie zagaduj go przez cały czas, pozwól mu mówić i pokaż mu, że naprawdę chcesz go lepiej poznać. To sprawi, że szybciej otworzy się na ciebie i doceni chęć takiej bliskości. A to jeden ze składników wzajemnego przyciągania.

Powodzenia!

 

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle Zdrowie

Chlor i pestycydy? Nie zgadniesz, co jeszcze może „siedzieć” w tamponach

Redakcja
Redakcja
8 marca 2018
Fot. iStock/emapoket
 

Wiele kobiet nie wyobraża sobie tzw. trudnych dni bez możliwości skorzystania z tamponów. A niektóre wręcz nie wyobrażają sobie używania podpasek lub kubeczków menstruacyjnych. Tampony dają swobodę, są niezauważalne, a więc pozwalają na dyskrecję i lepsze samopoczucie podczas miesiączki. 

Sięgamy po nie chętnie, ale już z mniejszym entuzjazmem czytamy ulotki dołączone do opakowań. A tam można znaleźć nie tylko informację o zespole wstrząsu toksycznego, który jest najpoważniejszym powikłaniem stosowania tamponów, ale i o składzie, który może niejedną z nas zaskoczyć.

O tym się głośno nie mówi

Poza ryzykiem związanym z wystąpieniem zespołu wstrząsu toksycznego, tampony zagrażają zdrowiu w inny sposób. Zawierają one wiele nieobojętnych dla zdrowia substancji, z czego mało kto zdaje sobie sprawę. Wytwarza się je przede wszystkim z mieszanki bawełny i sztucznego jedwabiu, który produkowany jest z celulozy drzewnej, o brązowym zabarwieniu. By tampony wyglądały lepiej, wybiela się je za pomocą pochodnych chloru — rakotwórczych dioksyn.

Nawet tym, wytwarzanym z czystej bawełny, brakuje sporo do doskonałości. Na wielu uprawach bawełny (np. w Chinach) stosuje się pestycydy i herbicydy, a także wielu środków owadobójczych. Te substancje chemiczne są szkodliwe, a jak dowiódł dr David Macht, toksyny przedostają się do organizmu przez błony śluzowe dróg rodnych kobiet, które są bardzo chłonne i wrażliwe na substancje toksyczne. Z tego powodu W USA tampony uznano za „umiarkowanie ryzykowne środki medyczne”.

Jak je stosować, by było bezpieczne?

Najbezpieczniej jest sięgać po środki higieniczne pochodzące z upraw ekologicznych. Poza tym należy bezwzględnie przestrzegać zasad higieny, nie przetrzymywać tamponów wewnątrz ciała dłużej, niż 4 godziny. Im dłużej nasiąknięty krwią menstruacyjną tampon znajduje się w ciele, tym mocniej namnażają się szkodliwe bakterie. Tampon blokuje krew, co podnosi temperaturę w pochwie. Jeśli kobieta jest nosicielką gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus), jej organizm zacznie produkować toksynę TSS-1, która dostanie się do krwiobiegu i może wywołać zagrażający życiu zespół wstrząsu toksycznego.


 

źródło: www.wysokieobcasy.pl


Lifestyle Zdrowie

5 oznak, że starzejesz się szybciej, niż powinnaś. Podpowiadamy, jak temu zaradzić

Redakcja
Redakcja
8 marca 2018
1 z 1

5 oznak, że starzejesz się szybciej, niż powinnaś. Podpowiadamy, jak temu zaradzić

Fot. iStock / gradyreese

3. Tyjesz

Wraz z upływem czas zwalania metabolizm i łatwiej łapiemy nadprogramowe kilogramy. Te zmiany przyczyniają się do powstawania otyłości brzusznej, szczególnie u kobiet i mężczyzn w średnim wieku. To przyspiesza starzenie się i powoduje zagrożenia dla zdrowia, takimi jak choroby serca, cukrzyca typu 2, wysokie ciśnienie krwi i niewydolność oddechowa. Ruch i zbilansowana dieta są receptą na wiele problemów.

4. Twoje oczy tracą blask

Ucieka z nich młodzieńczy blask, są stale podrażnione, zaczerwienione, a nawet zapadnięte. Może to być związane ze stanem zapalnym organizmu, szczególnie gdy środki stosowane zewnętrznie nie pomagają na te dolegliwości. Warto sięgać po bataty, ogórki, migdały, orzechy włoskie i czosnek, które pomogą zwalczać stany zapalne, będące winowajcą wielu procesów związanych ze starzeniem.

5. Masz problemy z koncentracją

W miarę starzenia się spada wydolność mózgu, czego objawem są opóźnienia w przywoływaniu informacji, takich jak nazwiska, tytuły filmów, numery telefonów. To może irytować, szczególnie gdy dotyka cię przewlekły stres. Dieta bogata w omega-3 i odpowiednie nawodnienie organizmu, a także wysiłek intelektualny doskonale wspierają pracę mózgu.

źródło: www.mindbodygreen.com

PoprzedniNastępny

Zobacz także

O samotności rodziców wcześniaków i facebookowej grupie wsparcia

To nie starość, to dojrzałość! Kilka cech, które świadczą o tym, że zdobyłaś życiową mądrość

Zostali zaproszeni na swój własny pogrzeb… Pokaż ten film bliskim, których kochasz