Go to content

10 zasad, dzięki którym facet będzie cię pragnął jeszcze bardziej

Spotykacie się ze sobą pewien czas, a może nawet ze sobą mieszkacie? Myślisz, że jest dobrze, ale w głębi serca chciałbyś, aby było lepiej? Jeśli tak, to wiedz, że nie ty pierwsza odczuwasz takie pragnienie. Niezależnie od długości stażu w związku chcemy być kochane, adorowane, zauważane i po prostu pożądane. 

Nie zawsze jednak jest to takie proste, bo dwoje ludzi w związku może różnić się charakterami i temperamentem. Ponadto przy dłuższym stażu pary, wzajemne pożądanie i pragnienie swojego towarzystwa może słabnąć. Jest to zupełnie naturalne, choć zdecydowanie lepiej dla związku, gdy płomień jest stale podtrzymywany.

10 zasad, dzięki którym facet będzie cię pragnął jeszcze bardziej

1. Daj mu czas

Nie poganiaj go do zaangażowania w waszą relację. Dla mężczyzny nie ma nic gorszego i studzącego zapał, niż przymus i próba włożenia pod pantofel partnerki. Nie naciskaj na niego, miej swoją klasę i pokaż mu, że doskonale sobie radzisz bez niego, ale jego obecność daje ci szczęście. Mężczyzna, który będzie czuł się dobrze obok kobiety, będzie przy niej świadomie i dla prawdziwego uczucia.

2. Bądź niezależna

Tam, gdzie możesz poradzić sobie sama, nie wykorzystuj chęci pomocy faceta. Niech on wie, że nie masz potrzeby wisieć na nim non stop. Pokaż mu, że masz swój świat i swoje zainteresowania i zdecydowanie się nie nudzisz. Załatwiając samodzielnie swoje sprawy, spędzasz czas bez niego A nieobecność powoduje tęsknotę. Stęskniony mężczyzna bardziej pragnie swojej kobiety.

3. Dotykaj go mimochodem

Gdy siedzicie razem, dotknij jego dłoni, zbliż się, aby mógł poczuć zapach twoich włosów. Nie chodzi o to, by wchodzić na niego, ale dać mu do zrozumienia, że wspólna bliskość jest tym, czego teraz potrzebujesz. Niewinny dotyk może rozpalić zmysły i stworzyć ciekawy scenariusz dla chwil sam na sam.

4. Zaskarb sobie sympatię jego bliskich

Poznaj jego przyjaciół i bliskich. Zaskarbiając sobie ich sympatię pokażesz mu, że naprawdę tobie na nim zależy. A on zrozumie, że kobieta, która „kupiła” sobie sympatię ważnych dla niego osób, musi być kimś wyjątkowym. A to zachęca do bliskości.

5. Odpuść sobie zazdrość

Awantury, szczególnie te nieuzasadnione, sprawiają, że mężczyzna prędzej czy później straci cierpliwość. Daruj sobie sceny zazdrości, ale pomyśl, że delikatne ukłucie w sercu zachęca do większych starań o partnera. Niektórzy faceci lubią czuć rywalizację i taka świadomość ich nakręca.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/g-stockstudio

1/1 10 zasad, dzięki którym facet będzie cię pragnął jeszcze bardziej

6. Nie wyjawiaj mu wszystkich tajemnic

Zatrzymaj pewne rzeczy dla siebie i nie wierz w to, że partnerzy muszą sobie wszystko opowiadać. Gdy przestaniesz być dla faceta pewną niewiadomą, może stracić zainteresowanie tobą. Tajemnice kuszą, rozbudzają emocje i ciekawość drugiej osoby, wpływają na nastrój i budują pożądanie.

7. Miej własne zdanie

Bądź zadziorna, drocz się i stawiaj na swoim. Takie „przepychanki” podkręcają atmosferę, bądź kąśliwa i baw się ironią, zobaczysz, że trudno będzie mu przejść obok tego do porządku dziennego. To może się podobać, bo pokazuje, że nie jesteś potulną i zawsze miłą dziewczynką, ale kobietą z ostrym pazurem.

8. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś

Nie podążaj w stronę sztuczności, bo to ostudzi zapał większości facetów. Nie udawaj przed nim kogoś, kim nie jesteś, bo faceci takie zagrania wyczuwają z kilometra. Bądź spontaniczna, bo o wiele bardziej pociąga go naturalność, szczerość i przekonanie, że on przy tobie może czuć się swobodnie. I o to przecież chodzi podczas wspólnie spędzanego czasu.

9. Pozwól sobie na drobny flirt

Wyżej już pisałam co prawda, ze awantury na tle zazdrości nie są dobrze przez faceta widziane, ale teraz skorzystaj z czegoś zupełnie innego. Poflirtuj na jego oczach, gdy nadarzy się okazja. Ale nie w sposób obcesowy, który go urazi. Zaakcentuj raczej fakt, że robisz wrażenie na wielu facetach, aby twój własny wyłapał, że ma przy sobie bardzo, ale to bardzo atrakcyjną kobietę. Taka zazdrość może rozbudzić z nim pożądanie i chęć udowodnienia światu, że ty „należysz” do niego.

10. Pozwól mu mówić

Nie zagaduj go przez cały czas, pozwól mu mówić i pokaż mu, że naprawdę chcesz go lepiej poznać. To sprawi, że szybciej otworzy się na ciebie i doceni chęć takiej bliskości. A to jeden ze składników wzajemnego przyciągania.

Powodzenia!