Lifestyle

10 sygnałów, że on przejmuje nad tobą kontrolę w związku

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2018
1 z 1

10 sygnałów, że on przejmuje nad tobą kontrolę w związku

Fot. iStock / MangoStar_Studio

6. Ma wysokie oczekiwania

Partner najprawdopodobniej nie będzie w stanie uznać, że jesteś wystarczająco dobra dla niego. Bez względu na to, jak się starasz, zawsze będzie coś na co będzie próbował wpłynąć w twoim zachowaniu lub wyglądzie.

7. Jest ekstremalnie zazdrosny

Zaborczy partner bardzo często jest również partnerem bardzo zazdrosnym, który nie potrafi na spokojnie przyjąć zainteresowania innych osób tobą. Okazuje nieuzasadnioną zazdrość nawet o zwykłych znajomych, kolegów z pracy, o rodzinę. Partner wścieka się i awanturuje na samą myśl, że możesz spędzać czas z kimś innym, zamiast z nim.

8. Domaga się dostępu do twoich kont

Partner chciałby mieć kontrolę nad wszystkim co wychodzi od ciebie do świata zewnętrznego. Sprawdza twoją aktywność na portalach społecznościowych, zagląda do maila, co wynika z braku podstawowego zaufania.

9. Podejmuje próby zmian

Osoba bardzo zaborcza może sugerować, co mogłabyś w sobie zmienić, jak wyglądać, jak się zachowywać, czym się zajmować, aby dopasować cię idealnie do wyobrażeń. Nawet jeśli starasz się, aby zadowolić partnera, on i tak będzie nie czuł się usatysfakcjonowany.

10. Chce wiedzieć wszystko

Dopytuje się,  co będziesz dzisiaj robiła, z kim, kiedy wrócisz, ale nie po to, by zapewnić ci bezpieczeństwo, ale by móc szpiegować twoje poczynania, kiedy jesteś poza jego kontrolą.

Życie z zaborczym partnerem nie należy do szczególnie łatwych. Gdy funkcjonowanie w takim związku staje się uciążliwe, lepiej jest odpuścić i zrobić miejsce na taki związek, w którym druga osoba będzie ci ufać i nie będzie próbowała kontrolować każdego twojego ruchu.

źródło:  www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

3 znaki zodiaku, o których wiadomo, że są wysoce inteligentne

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2018
1 z 3

Skorpion

Fot. iStock / Artemisia1508

Osoby spod tego tajemniczego i pełnego temperamentu znaku zodiaku są również niezwykle inteligentne. Wiąże się to z umiejętnością przewidywania, bystrym osądem sytuacji i przebiegłością, która sprawia, że trudno jest podejść Skorpiona. Osoby spod tego znaku są również bardzo pamiętliwe, skupiają się na szczegółach, których nikt inny nie zauważa. Doskonale rozumieją otaczający ich świat i potrafią korzystać z jego dobrodziejstw. mają wyjątkową intuicję, więc są zawsze świadomi tego, ile są warci, jakie są ich mocne i słabe strony.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Używacie tamponów? „Widziałam zmarłych, myślałam, że umieram. Tampon prawie mnie zabił”

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2018
Fot. istock / gpointstudio

Aimee Haller Follis ma 37 lat i pochodzi z Pensylwanii. W ostatnich dniach sądziła, że jej zmęczenie jest wynikiem stresu związanego z przeprowadzką do nowego domu. Kiedy obudziła się w środku nocy źle się czując, specjalnie się tym nie przejęła. 

Z dnia na dzień było jednak coraz gorzej. „Kiedy obudziłam się w środku nocy z gorączką, myślałem, że to wszystko przez zamieszanie z przeprowadzką. Byłam pewna, że mam grypę, bo objawy były podobne” – wspomina Aimee.  „Nie mogłam jeść, zaczęłam wymiotować. Byłam coraz słabsza”.

Aimee przestraszyła się, kiedy zobaczyła swoich zmarłych krewnych, między innymi kuzyna Jimmy’ego, który odebrał sobie życie w wieku zaledwie 16 lat. „Nikt do mnie nie przemówił, ale każdy się uśmiechał. Mieli za sobą białe światło. Wszyscy byli razem. To było bardzo kojące doświadczenie. Byłam szczęśliwa, że mogłam ich zobaczyć. Wiedziałam, że tam są. Wiedziałam, skąd pochodzą, ale nie chciałem tam iść”.

Kiedy stan Aimee zaniepokoił jej męża, zawiózł ją do szpitala. Okazało się, że kobieta ma ponad 41 stopni gorączki i bardzo niskie ciśnienie krwi. „Bolał mnie żołądek, miałam dreszcze, pomimo tego, że byłam rozpalona”.

Okazało się, że Aimee ma  zespół wstrząsu toksycznego, który wywołują bakterie na co dzień nieszkodliwe żyjące na skórze, nosie lub ustach. Jeśli jednak dostaną się głębiej do organizmu, mogą uwolnić toksyny uszkadzające tkanki i zatrzymujące pracę narządów. Zespół wstrząsu toksycznego może zostać wywołany przez:

  • pozostawiony na dłużej niż jest to zalecane tampon
  • stosowanie barierowych środków antykoncepcyjnych
  • rany na skórze
  • poród

Po dwóch godzinach badań, lekarz zdał sobie sprawę, że w przypadku Aimee źródło infekcji miało miejsce w szyjce macicy, a wstrząs toksyczny został wywołany używaniem tamponu. „Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Używam cały czas tych samych tamponów, najdłużej pozostawiam na osiem godzin podczas snu”. Aimee ledwo uszła  z życiem. To przestroga dla innych, by lekceważyć objawów złego samopoczucia. To naprawdę może mieć poważne konsekwencje.


 

źródło: The Sun

 


Zobacz także

Uśmiech jest bardziej atrakcyjny niż makijaż. 15 faktów świadczących o jego niezwykłych właściwościach

Rozwiązanie konkursu „Poczuj świat wszystkimi zmysłami”

Nie możesz spać w upale? Włóż pościel do lodówki, ale nie śpij nago!