Lifestyle

10 sprytnych sposobów, by każdego dnia „uciąć” 500 kalorii i schudnąć bez diety

Redakcja
Redakcja
17 maja 2017
8 z 10

Zamień drinka na lampkę wina

Fot. iStock / ViewApart

Co prawda nie co dzień wychodzisz do klubu, czy organizujesz imprezę dla przyjaciół, ale być może często wieczorami sięgasz po drinka na rozluźnienie czy lampkę wina do obiadu. Takie przyzwyczajenie bywa zgubne, nie tylko ze względu na widmo choroby alkoholowej. Alkohol jest kaloryczny, więc jeśli lubisz po niego sięgać, wybieraj jego lżejsze wersje, ponieważ dodatki do drinków bywają kaloryczne. W dodatku alkohol opóźnia rozkład tłuszczów przez wątrobę, wzmaga apetyt i pozbawia kontroli nad ilością pochłanianych przekąsek. Wino jest łaskawsze dla naszej figury i bezpieczniejsze dla zdrowia — kieliszek czerwonego wina to ok. 115 kcal, piwo jasne pełne ok. 250 kcal, kieliszek wódki aż 130 kcal.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Kolorowy ptak czy delikatna romantyczka? Przewodnik po stylu boho. Na co powinnaś zwrócić uwagę?

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
17 maja 2017
8 z 10

Wpadki

Fot. iStock./gpointstudio

Zabawa z długością ubrań i fasonami może skończyć się wpadką. Dlatego ważne jest, żebyś świadomie oceniła swoją sylwetkę. Dzięki temu podkreślisz swoje atuty i zatuszujesz mankamenty.

Szczupłe i wysokie dziewczyny mają łatwiej. Ten styl jest dla nich idealny. Te o pełniejszych kształtach i niższe muszą zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Przede wszystkim niskie dziewczyny powinny unikać bardzo długich sukienek, bo po prostu się w nich utopią. Nie dla nich są także buty wiązane na łydce, bo sprawią, że ich nogi będą wyglądać na krótsze. Powinny także wybierać sandałki na koturnie, zamiast na płaskiej podeszwie. Złym pomysłem jest także łączenie krótszych sukienek lub tunik z kamizelkami tej samej długości, ponieważ zostaną zakłócone proporcje sylwetki.

 

Te o pełniejszych kształtach powinny raczej unikać futrzanych kamizelek, bo będą wyglądać na grubsze. Przy masywnych nogach, powinno się zrezygnować z botków, bo sprawią, że sylwetka będzie wyglądać ciężko. To samo dotyczy spodni – krótsze spodnie to zły pomysł. Zdradliwe są także naszyjniki. Panie o pełniejszym dekolcie powinny unikać ciężkich, długich naszyjników. Raczej powinny postawić na oryginalne kolczyki, które przyciągną wzrok.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Bądź Hopi: walcz nie raniąc i wychowuj, dając przykład. To indiańskie przesłanie jest bardzo aktualne

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 maja 2017
Fot. iStock/wwing

Słyszeliście o Hopi? To mały, indiański naród, żyjący w północno-wschodniej części Arizony w Stanach Zjednoczonych, w pobliżu Wielkiego Kanionu, jedna z najstarszych kultur Ameryki Północnej. Indian Hopi cechuje charakterystyczne widzenie świata, oparte na harmonii i współdziałaniu (ze sobą i z naturą). Przeczytajcie koniecznie ich przesłanie.

Przesłanie pokoju Hopi

Jest mocą prawdziwych Hopi, zjednoczyć umysły i dusze wszystkich ludzi, którzy szczerze pragną pokoju na Ziemi.

„Hopi” znaczy „Ludzie Pokoju”… a najprawdziwszą i największą siłą jest siła Pokoju… bo to on jest wolą Wielkiego Ducha.

Ale nie myślcie jednak, że skoro Wielki Duch powiedział Hopi, by nie chwytali za broń, nie będą oni walczyć ani umierać za to, co jest właściwym sposobem życia.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak walczyć, nie zabijając ani nie raniąc.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak walczyć – prawdą i pozytywną siłą w świetle Wielkiego Ducha.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak uczyć i wychowywać – poprzez dobre, jasne myśli,  pozytywne, dobre obrazy  i starannie dobrane słowa.

Prawdziwi Hopi wiedzą jak pokazać wszystkim dzieciom świata Prawdziwą Drogę Życia poprzez swój przykład: pracę i taki sposób porozumiewania się, który dociera do umysłów i serc wszystkich ludzi, którzy szczerze pragną prostego, uduchowionego życia, jedynego, jakie przetrwa.

Prawdziwi Hopi zachowali świętą wiedzę o ziemi, ponieważ prawdziwi Hopi wiedzą, że ziemia jest żywą, rozwijającą się osobą … i wszystko, co na niej się znajduje, to jej dzieci.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak pokazać właściwą drogę życia wszystkim ludziom na świecie, którzy chcą słuchać i patrzeć oraz którzy mają serca, aby zrozumieć.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak tworzyć wystarczającą moc, aby połączyć siły Umysłów i Duchów wszystkich prawdziwych dzieci Ziemi … i zjednoczyć je z pozytywną siłą Wielkiego Ducha, tak, że razem położą kres uciskowi i prześladowaniom w każdym miejscu na świecie.

Prawdziwi Hopi deklarują, że moc Hopi jest siłą, która odmieni świat.


źródło: banyacya.indigenousnative.org


Zobacz także

Po pierwsze, nie obwiniaj. 10 rzeczy, które powinieneś wypróbować, zanim zrezygnujesz ze swojego małżeństwa

Po pierwsze, nie obwiniaj. 10 rzeczy, które powinieneś wypróbować, zanim zrezygnujesz ze swojego małżeństwa

Katarzyna Lengren: „Przestańmy zmieniać facetów, zmieńmy siebie”. Kilka rzeczy, które musimy wiedzieć o miłości

Ona przywraca nam wiarę w siebie i w normalność. Celeste Barber w swojej najlepszej formie