Lifestyle

10 sprytnych sposobów, by każdego dnia „uciąć” 500 kalorii i schudnąć bez diety

Redakcja
Redakcja
17 maja 2017
7 z 10

Unikaj wysokokalorycznych owoców

Fot. iStock / anandaBGD

Należy jeść owoce, ale nie da się tego robić bezkarnie w wielkich ilościach. Owoce mogą „tuczyć”, ponieważ niektóre z nich są bardzo kaloryczne i naprawdę niewskazane przy walce o spadek masy ciała. Jeśli masz w zwyczaju w ciągu dnia sięgać po dwa duże banany, zjadasz przy okazji nawet 250 kcal! Podobnie kaloryczne są winogrona, których z reguły zjada się za jednym posiedzeniem dużo, a pół kilograma jasnych winogron ma więcej kalorii niż pączek i pół tabliczki czekolady! Jeszcze gorzej jest z rodzynkami – 100 g rodzynek zawiera 300 kcal.

Zamiast tego, sięgaj po arbuzy 26 kcal/100g, czy truskawki 28 kcal/100g, kiwi 45 kcal/100g, ananas 46 kcal/100g.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Kolorowy ptak czy delikatna romantyczka? Przewodnik po stylu boho. Na co powinnaś zwrócić uwagę?

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
17 maja 2017
7 z 10

Jak łączyć elementy?

Fot. iStock/wundervisuals

Styl boho na wiele przymyka oko. Możesz łączyć ze sobą różne wzory, krzykliwe wzory. I nadal będziesz wyglądać stylowo. Nie bój używać wyobraźni i baw się. Ważne, żebyś dodawała jak najwięcej dodatków – w słoneczne dni zaopatrz się także w kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Nie bój się łączyć materiałów. Zamszowa spódnica świetnie pasuje do dżinsowej kamizelki, tunika do luźnych dżinsów oraz ciężkie botki do luźnej sukienki.

Ten styl jest bardzo kobiecy – kroje sukienek podkreślają atuty sylwetki, mogą eksponować dekolt i nogi oraz zakrywać wystający brzuszek. Znajdź ten odpowiedni dla siebie, wybór jest ogromny. Ten styl jest bardzo seksowny, jeśli dobrze dopasujesz kroje.

 

Jest on świetny zarówno dla szczupłych dziewczyn, jak i tych o pełniejszych kształtach. Przy wyborze elementów kieruj się swoją sylwetką i wzrostem. Jest to ważne, ponieważ unikniesz wpadek. Jakich?

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Bądź Hopi: walcz nie raniąc i wychowuj, dając przykład. To indiańskie przesłanie jest bardzo aktualne

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 maja 2017
Fot. iStock/wwing

Słyszeliście o Hopi? To mały, indiański naród, żyjący w północno-wschodniej części Arizony w Stanach Zjednoczonych, w pobliżu Wielkiego Kanionu, jedna z najstarszych kultur Ameryki Północnej. Indian Hopi cechuje charakterystyczne widzenie świata, oparte na harmonii i współdziałaniu (ze sobą i z naturą). Przeczytajcie koniecznie ich przesłanie.

Przesłanie pokoju Hopi

Jest mocą prawdziwych Hopi, zjednoczyć umysły i dusze wszystkich ludzi, którzy szczerze pragną pokoju na Ziemi.

„Hopi” znaczy „Ludzie Pokoju”… a najprawdziwszą i największą siłą jest siła Pokoju… bo to on jest wolą Wielkiego Ducha.

Ale nie myślcie jednak, że skoro Wielki Duch powiedział Hopi, by nie chwytali za broń, nie będą oni walczyć ani umierać za to, co jest właściwym sposobem życia.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak walczyć, nie zabijając ani nie raniąc.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak walczyć – prawdą i pozytywną siłą w świetle Wielkiego Ducha.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak uczyć i wychowywać – poprzez dobre, jasne myśli,  pozytywne, dobre obrazy  i starannie dobrane słowa.

Prawdziwi Hopi wiedzą jak pokazać wszystkim dzieciom świata Prawdziwą Drogę Życia poprzez swój przykład: pracę i taki sposób porozumiewania się, który dociera do umysłów i serc wszystkich ludzi, którzy szczerze pragną prostego, uduchowionego życia, jedynego, jakie przetrwa.

Prawdziwi Hopi zachowali świętą wiedzę o ziemi, ponieważ prawdziwi Hopi wiedzą, że ziemia jest żywą, rozwijającą się osobą … i wszystko, co na niej się znajduje, to jej dzieci.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak pokazać właściwą drogę życia wszystkim ludziom na świecie, którzy chcą słuchać i patrzeć oraz którzy mają serca, aby zrozumieć.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak tworzyć wystarczającą moc, aby połączyć siły Umysłów i Duchów wszystkich prawdziwych dzieci Ziemi … i zjednoczyć je z pozytywną siłą Wielkiego Ducha, tak, że razem położą kres uciskowi i prześladowaniom w każdym miejscu na świecie.

Prawdziwi Hopi deklarują, że moc Hopi jest siłą, która odmieni świat.


źródło: banyacya.indigenousnative.org


Zobacz także

Wierzysz w miłość idealną? Jesteś na dobrej drodze do zniszczenia swojego związku

Sposób, w jaki przytulamy, może oznaczać wiele różnych rzeczy

Zrób pierwszy krok, by pozbyć się wady wzroku – tylko dla naszych czytelniczek mamy zaproszenia na bezpłatne konsultacje okulistyczne