Lifestyle

10 sprytnych sposobów, by każdego dnia „uciąć” 500 kalorii i schudnąć bez diety

Redakcja
Redakcja
17 maja 2017
10 z 10

Śpij więcej

Fot. iStock / Wavebreak

O dobry i odpowiednio długi sen wcale niełatwo. A ludzie, którzy śpią zbyt mało, łatwiej przybierają na wadze. Jeśli zmienisz swoje nawyki i zaczniesz przesypiać przepisowe 7-8 godzin w nocy, odczujesz pozytywne efekty — ludzie, którzy spali zalecaną ilość godzin, spożywali w ciągu dnia 300 kalorii mniej niż ci, którzy na sen przeznaczali tylko 4 godziny na dobę.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Kolorowy ptak czy delikatna romantyczka? Przewodnik po stylu boho. Na co powinnaś zwrócić uwagę?

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
17 maja 2017
10 z 10

Makijaż i fryzura

Fot. iStock/Jasmina007

Makijaż i fryzura to dopełnienie stylu boho. Kolorowe i wyraziste stylizacje wymagają stonowanego makijażu. Najbardziej będzie pasować taki, którego nie widać. Czyli delikatny podkład, muśnięte różem policzki, tusz i lekka pomadka na ustach. To samo dotyczy looku romantycznego, choć tu można troszkę poszaleć np. z kolorem szminki bądź kolorową kreską.

Jeśli chodzi o fryzurę, to tutaj panuje zasada naturalnego looku. Nie baw się w wymyślne loki, sztywne upięcia. Wszystko ma wyglądać delikatnie i tak, jakby było ułożone przez wiatr. Dlatego postaw na delikatne fale, luźne upięcia, dziewczęce warkocze. Możesz także wpiąć we włosy subtelne ozdoby lub użyć chustki.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Bądź Hopi: walcz nie raniąc i wychowuj, dając przykład. To indiańskie przesłanie jest bardzo aktualne

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 maja 2017
Fot. iStock/wwing

Słyszeliście o Hopi? To mały, indiański naród, żyjący w północno-wschodniej części Arizony w Stanach Zjednoczonych, w pobliżu Wielkiego Kanionu, jedna z najstarszych kultur Ameryki Północnej. Indian Hopi cechuje charakterystyczne widzenie świata, oparte na harmonii i współdziałaniu (ze sobą i z naturą). Przeczytajcie koniecznie ich przesłanie.

Przesłanie pokoju Hopi

Jest mocą prawdziwych Hopi, zjednoczyć umysły i dusze wszystkich ludzi, którzy szczerze pragną pokoju na Ziemi.

„Hopi” znaczy „Ludzie Pokoju”… a najprawdziwszą i największą siłą jest siła Pokoju… bo to on jest wolą Wielkiego Ducha.

Ale nie myślcie jednak, że skoro Wielki Duch powiedział Hopi, by nie chwytali za broń, nie będą oni walczyć ani umierać za to, co jest właściwym sposobem życia.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak walczyć, nie zabijając ani nie raniąc.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak walczyć – prawdą i pozytywną siłą w świetle Wielkiego Ducha.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak uczyć i wychowywać – poprzez dobre, jasne myśli,  pozytywne, dobre obrazy  i starannie dobrane słowa.

Prawdziwi Hopi wiedzą jak pokazać wszystkim dzieciom świata Prawdziwą Drogę Życia poprzez swój przykład: pracę i taki sposób porozumiewania się, który dociera do umysłów i serc wszystkich ludzi, którzy szczerze pragną prostego, uduchowionego życia, jedynego, jakie przetrwa.

Prawdziwi Hopi zachowali świętą wiedzę o ziemi, ponieważ prawdziwi Hopi wiedzą, że ziemia jest żywą, rozwijającą się osobą … i wszystko, co na niej się znajduje, to jej dzieci.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak pokazać właściwą drogę życia wszystkim ludziom na świecie, którzy chcą słuchać i patrzeć oraz którzy mają serca, aby zrozumieć.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak tworzyć wystarczającą moc, aby połączyć siły Umysłów i Duchów wszystkich prawdziwych dzieci Ziemi … i zjednoczyć je z pozytywną siłą Wielkiego Ducha, tak, że razem położą kres uciskowi i prześladowaniom w każdym miejscu na świecie.

Prawdziwi Hopi deklarują, że moc Hopi jest siłą, która odmieni świat.


źródło: banyacya.indigenousnative.org


Zobacz także

„Kiedy za pracą wyjeżdża hydraulik, nikt nie ma z tym problemu. Kiedy wyjeżdża lekarz, na pewno uderzyła mu sodówa do głowy”

5 koniecznych zmian, które pozwolą zerwać z nałogową miłością

Kto powinien dbać o dobrą atmosferę w domu i jak to robić?