Lifestyle

10 rzeczy, które staną się, gdy tylko zaczniesz codziennie ćwiczyć

Redakcja
Redakcja
21 lutego 2018
1 z 1

10 rzeczy, które staną się, gdy tylko zaczniesz codziennie ćwiczyć

Fot. iStock/SrdjanPav

6. Pozytywnie doładujesz swój mózg

Endorfiny to „hormony szczęścia”, które wpływają na dobre samopoczucie oraz energię do działania. Wyrzut endorfin jest jednym ze skutków ubocznych ruchu, dlatego miłośnicy sportu po treningu odczuwają satysfakcję i radość z ruchu, są mniej zestresowani. I mają ochotę na więcej.

7. Wzmocnisz pamięć

Ruch, szczególnie ten na świeżym powietrzu doskonale dokarmia nie tylko mięśnie, ale i mózg. Ćwiczenia pobudzają serce, które zasila mózg stałym przepływem krwi i tlenu, zmniejszając również szkodliwy stres oksydacyjny. Naukowcy stwierdzili, że ćwiczenia zwiększają gęstość hipokampa, czyli tej części mózgu, która jest niezbędna do nauki i pamięci.

8. Zwiększysz próg odczuwania bólu

Co prawda ból odczuwamy w ten sam sposób, jednak to regularne ćwiczenia i przełamywanie kolejnych barier sprawia, że nasze ciała stają się na ból bardziej odporne, przywykając do niedogodności. Regularne rozciągające i wzmacniające ciało ćwiczenia przy dolegliwościach takich jak bóle kości i stawów, chroniczny ból pleców, fibromialgia, przynoszą realną ulgę, a czasem i zniesienie problemu.

9. Będziesz miała lepsze życie seksualne

Lepsze wytrenowanie to lepsza i kondycja i sylwetka. To przekłada się na chęci i możliwości testowane z partnerem w łóżku. Oczywiście uprawianie sportu nie jest wyznacznikiem fantastycznego seksu, ale osoby bardziej wygimnastykowane, świadome ciała, mogą pozwolić sobie na więcej niestandardowych pozycji i nowych doświadczeń.

10. Odczujesz satysfakcję

Świadomość własnego uporu i gotowości do wprowadzenia zmian w życie wzmacnia poczucie sensu tego, co robimy. Sport hartuje nie tylko ciało, ale i psychikę, pozwala pokonywać kolejne bariery, czyni nas silniejszymi od wewnątrz. Niesamowicie jest być świadkiem własnej przemiany, z osoby która wieczory spędzała na kanapie, w kogoś, kto z uśmiechem wkłada strój do ćwiczeń. Po takim doświadczeniu wiesz, że możesz naprawdę wiele.

źródło: www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Vata, pitta lub kapha. Dieta ajurwedyjska i zalecenia dla 3 typów kształtu ciała

Redakcja
Redakcja
21 lutego 2018
1 z 3

Vata

Fot. iStock/fizkes

Cechy charakterystyczne — sylwetka smukła, nie ma tendencji do przybierania na wadze. Osoby w typie vata są albo bardzo wysokie, albo niskie, mają suche, często rozdwajające się włosy i przesuszoną skórę, tendencję do zimnych kończyn. Cechują się niskim progiem odporności na ból i częstymi problemami trawiennymi.

Najlepsze pokarmy do spożycia — ciepłe pożywienie, gotowany owies i płatki, orzechy, zboża, takie jak orkisz, ryż, owies, mąka durum, komosa ryżowa,
gotowane warzywa, szczególnie strączkowe, ghee (masło klarowane). Polecane są owoce słodkie oraz leśne, cytrusy, melony.

Żywność, której należy unikać — żywność mrożona lub zimna, żywność sucha (np. płatki zbożowe), surowe owoce i warzywa.

Styl życia i ćwiczenia fizyczne — osoby w typie vata są energiczne i służy im codzienna rutyna o ustalonych porach dnia. Najlepsza dla nich aktywność to joga, taniec, pływanie lub chodzenie.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

8 sygnałów, że związek nie przetrwa, czyli okiem ślubnego fotografa

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 lutego 2018
1 z 1

8 sygnałów, że związek nie przetrwa, czyli okiem ślubnego fotografa

Fot. iStock/

6. Para robi sobie wyrzuty podczas sesji zdjęciowej

Nieprzyjemne, sarkastyczne komentarze w dniu ślubu, który powinien być przepełniony szczęściem i miłością, to bardzo zły znak. Jeśli oboje lub tylko jedno z nich jest złośliwe i niemiłe w takim dniu, dlaczego coś miałoby się zmienić na lepsze w „normalnym” życiu?

7. Związek wydaje się zbudowany wyłącznie na atrakcyjności fizycznej

I czuć, że nic więcej ich nie łączy. Namiętność, która nie jest poparta uczuciem zrozumienia i przywiązania szybko wygaśnie i małżonkowie staną przed smutną prawdą: zbyt wiele ich różni, żeby mogli ze sobą być.

8. Para nie spędza ze sobą zbyt wiele czasu

Podczas wesela stres związany ze ślubem jest już zazwyczaj za nimi i nadszedł czas na dobrą zabawę i relaks. Pary zwykle spędzają ten wieczór witając gości, tańcząc i świętując swój nowy stan cywilny. Kiedy małżonkom nie można zrobić wspólnego zdjęcia, bo stale są oddzielnie, to niepokojący znak.


Na podstawie: huffingtonpost.com

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

21 sposobów jak stracić kobietę. Poradnik dla mężczyzn, którzy nie potrafią rzucić

Dlaczego warto używać wody siarczkowej? O tym dlaczego siarka jest ważna dla naszego organizmu

"Pragnęliśmy tylko wolności. Ale ten świat nie lubi wolności". Ratuj Aleppo, ratuj człowieczeństwo!

„Pragnęliśmy tylko wolności. Ale ten świat nie lubi wolności”. Ratuj Aleppo, ratuj człowieczeństwo!