Lifestyle

Jeśli widzisz białe paski na piersi z kurczaka, nie kupuj tego mięsa! Może ci zaszkodzić

Redakcja
Redakcja
6 lipca 2018
Fot. iStock/anandaBGD
 

Kurczak to chyba najczęściej jadane przez nas mięso. Decydujemy się na niego częściej niż na czerwone mięso, bo wydaje się nam mniej tłuste, delikatniejsze i… zdrowe. Tymczasem coraz częściej mięso tego drobiu nie oznacza zdrowszej wersji jedzenia. 

Niestety kurczaki hodowane na farmach coraz częściej karmione są modyfikowaną paszą, która sprawia, że rosną one nienaturalnie szybciej, więc i szybciej nadają się do uboju i sprzedaży. Oczywiście, że spotykamy się z informacjami „Kurczak z wybiegu”, „Ekologiczny kurczak”, ile jednak prawdy w tych komunikatach? Naukowcy w ostatnim czasie dowiedli, że dwa najczęściej występujące sygnały świadczące o tym, że mięso pochodzące z kurczaka, a dokładnie – piersi, jest niezdrowe to „białe paski” i rozrośnięta pierś. Taki wygląd mięsa spowodowany jest słabym rozwojem mięśni, co powoduje nienaturalnie sztywną strukturę. Kiedy kurczak staje się zbyt duży, zbyt szybko rośnie z powodu modyfikacji genetycznych i hormonów, którymi jest faszerowany, to poważnie wpływa na jakość mięsa spożywanego przez ludzi.

Badania opublikowane w Italian Journal of Animal Science wykazały, że białe paski na kurczaku były obecne w 96% z 285 kurcząt, które zostały zbadane i że „nasilenie białych pasków wzrosło w ostatnich latach.”

POLKA NA DIECIE BANER

Mówi się, że białe paski na piersi z kurczaka są czerwonym światłem dla kupujących, oznaczają nienaturalny wzrost zawartości tłuszczu nawet o 224% (!!!) i zmniejszenie zawartości białka. Zwykle tłuszcz można znaleźć po bokach kawałka mięsa z kurczaka, ale nie w jego środku. Sygnałem ostrzegawczym powinna być także twarda struktura mięsa i blady kolor.

Zwracacie uwagę na jakoś mięsa, które kupujecie? Od dawna się już mówi, żeby unikać dużych, przerośniętych piersi z kurczaka, a kupować te mniejsze. To czym karmione są kurczaki, niestety wraz z ich mięsem przedostaje się do naszego organizmu. Bądźmy ostrożni.


źródło: Peacequarters

 


Lifestyle

Co sposób, w jaki wyciskasz pastę z tubki, mówi o tobie i o twojej osobowości

Redakcja
Redakcja
6 lipca 2018
Fot. iStock/busracavus

Psychologowie twierdzą, że  40% twoich działań to nie świadome decyzje, ale nawyki. To, co uważasz za nieistotne, w rzeczywistości stanowi codzienną rutynę i i ogromną część twojego życia,  może zatem ujawnić wiele o twojej osobowości i aktualnym stanie psychicznym.

Ściskasz tubkę od tyłu do przodu

Jesteś bardzo oszczędną i porządną osobą, a gdy dbasz o to, co masz, troszczysz się również o ludzi wokół ciebie. Jesteś perfekcjonistą i nie lubisz marnować niczego, więc wykorzystujesz wszystkie zasoby, które posiadasz. Jesteś przyzwyczajony do ciężkiej pracy i bardzo dobrze ją wykonujesz, co oznacza, że ​​inni mogą na tobie polegać. Twój dom jest zawsze czysty, a twoje życie jest bardzo zorganizowane.

Przyciskasz ją od środka

Jesteś realistyczną i aktywną osobą, zazwyczaj w ciągłym pośpiechu. Nie jesteś najlepiej zorganizowany, ale jeśli stoisz przed wyzwaniem, jesteś w stanie zebrać się i rozwiązać problem. Jesteś bardzo towarzyski, masz wielu przyjaciół. Wiesz, jak zrównoważyć swoje życie i jesteś emocjonalnie stabilny.

Wyciskasz od góry

Jesteś bardzo uparty i jesteś w stanie zrobić dużo, aby osiągnąć to, co chcesz i zrealizować swoje cele. Jesteś podatny na pesymizm i nie ufasz ludziom bardzo, bo przyzwyczaiłeś się polegać tylko na sobie. Jesteś wystarczająco skoncentrowany na sobie i kochasz siebie, co jest bardzo dobre, dopóki nie zaczniesz być samolubny i nie zaczniesz wykorzystywać innych do własnych celów.

Trzymasz ją w stanie nienaruszonym

Lubisz być sam, jesteś marzycielem i artystą. Czasami może się wydawać, że żyjesz w swoim własnym świecie, w swojej głowie. Jesteś wrażliwy, delikatny, niefrasobliwy, troskliwy i tolerancyjny. Jednocześnie możesz być bardzo bezpośredni i szczodry. Zawsze masz wiele przemyśleń i pomysłów i chcesz podzielić się nimi z innymi.

Po prostu wyciskasz z dowolnego miejsca

Masz zdolność postrzegania świata w innym świetle niż większość ludzi i jesteś bardzo artystyczną, twórczą duszą. Wszędzie możesz znaleźć piękno. Może być ci trudno być punktualnym i uporządkowanym przez cały czas i możesz mieć trudności z planowaniem i wykonywaniem zadań, ale jesteś bardzo optymistyczny i otwarty. Możesz jednak być podatny na częste wahania nastroju.


Na podstawie: brightside.me


Zobacz także

5 problemów, które mogą pojawić się, gdy zarabiasz więcej niż twój partner

10 wskazówek jak żyć zdrowo, szczęśliwie i w poczuciu spełnienia

Konto osobiste. Na co zwracać uwagę przy wyborze?