Lifestyle

10 rzeczy, za które nigdy żadna kobieta nie powinna przepraszać

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 lipca 2018
1 z 1

10 rzeczy, za które nigdy żadna kobieta nie powinna przepraszać

Za wyrażanie swoich emocji

Nigdy nie pozwól, by ktoś zabronił ci wyrażać siebie. Przez pół swojego życia słyszymy, że dziewczynki są grzeczne, że złość piękności szkodzi, że od zbytniego śmiania się będziemy mieć większe zmarszczki. I co z tego. Jesteś zła – wyraź to, szczęśliwa, radosna – także. Nie daj sobie wmówić, że musisz tłumić swoje emocje. Nigdy nie wstydź się tego, jak czujesz się w danym momencie.

Za to ile zarabiasz

Dopóki jesteś zadowolona emocjonalnie i psychicznie ze swojej pracy, nigdy za nią nie przepraszaj. Bez względu na to, ile zarabiasz, nie ma to znaczenia, jeśli twoja praca jest tym, co kochasz robisz. , Wszystko, co sprawia, że czujesz się spełniona, a jednocześnie pomaga ci utrzymać pełną lodówkę, jest dla ciebie dobre, nie pozwól, by ktoś inny sprawił, byś poczuła inaczej.

Za optymizm

W świecie, w którym ludzie ciągle się mówi, by oczekiwać najlepszego, ale przygotować się na najgorsze, trudno utrzymać optymizm na powierzchni. Jednak wielu naukowców i badaczy podkreśla, jak wiele korzyści może przynieść nam pozytywne myślenie – zmniejsza stres, wydłuża życie, zwiększa kreatywność. Dlatego jeśli jesteś optymistą nigdy za to nie przepraszaj, wręcz przeciwnie – wzmacniaj w sobie pozytywne nastawienie do świata, ludzi i siebie.

Za przeszłość

Niektórzy ludzie lubią nieustannie wracać do błędów popełnionych w przeszłości, wytykając także i tobie, co zrobiłaś źle. Serio, chcesz się na tym skupiać? Każdy z nas popełnia błędy, ważne, by wyciągnąć z nich wniosku i iść dalej, a pod koniec życia mieć w głowie przede wszystkim dobre doświadczenia i wspomnienia. Nie przepraszaj za to kim, byłaś, co zrobiłaś. To minęło, a ty odebrałaś lekcję i idziesz do przodu, nie musisz do tego wracać. Żyjemy i uczymy się, a nasza przeszłość nie musi nas określać.

Za swoją dietę

Jak to jest, że ludzie uwielbiają zaglądać w cudze talerze i komentować to, co inni jedzą, a przecież to każdego indywidualna sprawa. Ty wiesz, jak i czym chcesz karmić swoje ciało, by służyło tobie najlepiej jak potrafi. I tak jak nikt nie powinien ci mówić, co masz jeść, tak ty nie nie dyktuj innym swoich nawyków żywieniowych. Od wegan po mięsożerców – każdemu się wydaje, że zna przepis na optymalną dietę, ale to ty wybierasz, co dla ciebie jest dobre i zdrowe.

Za swoje opinie

Nie zgadzając się z kimś, nadal możesz tę osobę szanować. Różnica zdań nie sprowadza się do tego, że chcesz kogoś obrazić czy zdyskredytować, a ty masz pełne prawo wyrazić swoje racje, nawet jeśli nie są one zbyt „popularne”. Świat nigdy się nie zmieni, jeśli wszyscy ze strachu, poczucia winy, będziemy mówić jednym głosem. Masz swoje zdanie – wyraź je i nie przepraszaj za to, że myślisz inaczej.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Jeśli widzisz białe paski na piersi z kurczaka, nie kupuj tego mięsa! Może ci zaszkodzić

Redakcja
Redakcja
6 lipca 2018
Fot. iStock/anandaBGD
 

Kurczak to chyba najczęściej jadane przez nas mięso. Decydujemy się na niego częściej niż na czerwone mięso, bo wydaje się nam mniej tłuste, delikatniejsze i… zdrowe. Tymczasem coraz częściej mięso tego drobiu nie oznacza zdrowszej wersji jedzenia. 

Niestety kurczaki hodowane na farmach coraz częściej karmione są modyfikowaną paszą, która sprawia, że rosną one nienaturalnie szybciej, więc i szybciej nadają się do uboju i sprzedaży. Oczywiście, że spotykamy się z informacjami „Kurczak z wybiegu”, „Ekologiczny kurczak”, ile jednak prawdy w tych komunikatach? Naukowcy w ostatnim czasie dowiedli, że dwa najczęściej występujące sygnały świadczące o tym, że mięso pochodzące z kurczaka, a dokładnie – piersi, jest niezdrowe to „białe paski” i rozrośnięta pierś. Taki wygląd mięsa spowodowany jest słabym rozwojem mięśni, co powoduje nienaturalnie sztywną strukturę. Kiedy kurczak staje się zbyt duży, zbyt szybko rośnie z powodu modyfikacji genetycznych i hormonów, którymi jest faszerowany, to poważnie wpływa na jakość mięsa spożywanego przez ludzi.

Badania opublikowane w Italian Journal of Animal Science wykazały, że białe paski na kurczaku były obecne w 96% z 285 kurcząt, które zostały zbadane i że „nasilenie białych pasków wzrosło w ostatnich latach.”

POLKA NA DIECIE BANER

Mówi się, że białe paski na piersi z kurczaka są czerwonym światłem dla kupujących, oznaczają nienaturalny wzrost zawartości tłuszczu nawet o 224% (!!!) i zmniejszenie zawartości białka. Zwykle tłuszcz można znaleźć po bokach kawałka mięsa z kurczaka, ale nie w jego środku. Sygnałem ostrzegawczym powinna być także twarda struktura mięsa i blady kolor.

Zwracacie uwagę na jakoś mięsa, które kupujecie? Od dawna się już mówi, żeby unikać dużych, przerośniętych piersi z kurczaka, a kupować te mniejsze. To czym karmione są kurczaki, niestety wraz z ich mięsem przedostaje się do naszego organizmu. Bądźmy ostrożni.


źródło: Peacequarters

 


Lifestyle

Co sposób, w jaki wyciskasz pastę z tubki, mówi o tobie i o twojej osobowości

Redakcja
Redakcja
6 lipca 2018
Fot. iStock/busracavus

Psychologowie twierdzą, że  40% twoich działań to nie świadome decyzje, ale nawyki. To, co uważasz za nieistotne, w rzeczywistości stanowi codzienną rutynę i i ogromną część twojego życia,  może zatem ujawnić wiele o twojej osobowości i aktualnym stanie psychicznym.

Ściskasz tubkę od tyłu do przodu

Jesteś bardzo oszczędną i porządną osobą, a gdy dbasz o to, co masz, troszczysz się również o ludzi wokół ciebie. Jesteś perfekcjonistą i nie lubisz marnować niczego, więc wykorzystujesz wszystkie zasoby, które posiadasz. Jesteś przyzwyczajony do ciężkiej pracy i bardzo dobrze ją wykonujesz, co oznacza, że ​​inni mogą na tobie polegać. Twój dom jest zawsze czysty, a twoje życie jest bardzo zorganizowane.

Przyciskasz ją od środka

Jesteś realistyczną i aktywną osobą, zazwyczaj w ciągłym pośpiechu. Nie jesteś najlepiej zorganizowany, ale jeśli stoisz przed wyzwaniem, jesteś w stanie zebrać się i rozwiązać problem. Jesteś bardzo towarzyski, masz wielu przyjaciół. Wiesz, jak zrównoważyć swoje życie i jesteś emocjonalnie stabilny.

Wyciskasz od góry

Jesteś bardzo uparty i jesteś w stanie zrobić dużo, aby osiągnąć to, co chcesz i zrealizować swoje cele. Jesteś podatny na pesymizm i nie ufasz ludziom bardzo, bo przyzwyczaiłeś się polegać tylko na sobie. Jesteś wystarczająco skoncentrowany na sobie i kochasz siebie, co jest bardzo dobre, dopóki nie zaczniesz być samolubny i nie zaczniesz wykorzystywać innych do własnych celów.

Trzymasz ją w stanie nienaruszonym

Lubisz być sam, jesteś marzycielem i artystą. Czasami może się wydawać, że żyjesz w swoim własnym świecie, w swojej głowie. Jesteś wrażliwy, delikatny, niefrasobliwy, troskliwy i tolerancyjny. Jednocześnie możesz być bardzo bezpośredni i szczodry. Zawsze masz wiele przemyśleń i pomysłów i chcesz podzielić się nimi z innymi.

Po prostu wyciskasz z dowolnego miejsca

Masz zdolność postrzegania świata w innym świetle niż większość ludzi i jesteś bardzo artystyczną, twórczą duszą. Wszędzie możesz znaleźć piękno. Może być ci trudno być punktualnym i uporządkowanym przez cały czas i możesz mieć trudności z planowaniem i wykonywaniem zadań, ale jesteś bardzo optymistyczny i otwarty. Możesz jednak być podatny na częste wahania nastroju.


Na podstawie: brightside.me


Zobacz także

Czego rodzic uczy się w szkole? Lista kontrolna

Doda, Tyszkiewicz, Trojanowska, Fijał… gwiazdy wspominają najlepsze wigilijne prezenty swojego dzieciństwa

To Superman? Batman? Nie, to Super Babcia! Zachwycająca reklama wzajemnej pomocy i życzliwości