Go to content

10 rzeczy, które cię uszczęśliwią i sprawią, że twoje życie będzie lepsze

Nie ma co się spierać ze stwierdzeniem, że chcemy być szczęśliwsi? Bo kto by nie chciał. Chcemy mieć lepsze życie, być zdrowi, realizować swoje marzenia. Tego chcemy, a co robimy, by te pragnienia urzeczywistnić? No i tu zaczyna się zgrzyt, bo rzeczywiście robimy niewiele, albo działamy chaotycznie, czasami kompletnie na oślep. A gdyby tak wszystko uregulować, spokojnie sobie ustalić, wyodrębnić z tego natłoku pomysłów i zadań kilka ważnych rzeczy i po prostu wprowadzić je w życie. Czy wtedy nie byłoby ono lepsze i szczęśliwsze? Co na takiej liście znaleźć się powinno?

1/10 Zrób badania okresowe

To akurat przekładamy chyba najczęściej, ale te z najczęściej zdrowia sobie życzymy, a ono przecież samo nie przyjdzie. Warto więc zaplanować w kalendarzu wizyty u specjalistów, zrobienie badań. To przecież nie zabierze nam dużo czasu, a kto wie… może uratuje nasze życie. Miejmy odwagę dbać o nasze zdrowie.

Fot. Istock/Geber86

2/10 Śpij siedem godzin dziennie

I te siedem godzin wcale nie jest przesadą. Chcesz być zdrowy, odnosić sukcesy, realizować postawione sobie cele? Wyśpij się. Odpuść sobie wieczorne gapienie się w telewizor lub komputer. Połóż się spać. Nic tak nie regeneruje i nie wzmacnia naszego organizmu jak sen. A my nadal tak mało go doceniamy. Brak snu może prowadzić do depresji, nerwicy, powodować stany lękowe.

Fot. iStock / Yuri_Arcurs

3/10 Raz w tygodniu przygotuj posiłek

Wyznacz sobie, czy to będzie sobota, czy niedziela, ale niech chociaż jeden dzień będzie skupiony na przygotowaniu zdrowego posiłku, zwłaszcza po intensywnym tygodniu. Zadbaj o to, by dostarczyć swojemu organizmowi wszystkie niezbędne składniki, bo wspomóc jego regenerację.

Fot. iStock / elenaleonova

4/10 Jedz co dwie do trzech godzin

Pomijanie posiłków nie jest dobrym pomysłem, bo twój organizm tylko magazynuje, to co dostał przygotowując się głodówki. Zaczynasz mieć problem z metabolizmem, znowu nie jesz, i wpadasz w błędne koło. Skończ z tym. Pamiętaj, by jeść co trzy godziny – spróbuj, to naprawdę działa. Będziesz czuć się lepiej, lżej i na pewno nie przytyjesz.

Fot. iStock / Sophie James

5/10 Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej

Rak skóry niestety dotyka ludzi coraz częściej. Dlatego warto pamiętać, by używać kremów z filtrem nawet w miesiącach zimowych, a także nosić okulary przeciwsłoneczne.

Fot. iStock/andreonegin

6/10 Znajdź sposób na rozładowanie stresu

To ważne w szczególności dla kobiet, które zbyt dużo biorą sobie na głowię, zbyt wiele od siebie wymagają zapadając coraz częściej na nerwicę i depresję, jak doliczymy jeszcze do tego zmiany hormonalne, to w ogóle robi się nam mieszanka wybuchowa. Dlatego warto znaleźć własny sposób na radzenie sobie ze stresem. To może być basen, sauna, bieganie, joga, medytacja. Znajdź to, co jest dla ciebie najbardziej odpowiednie i pomaga się prawdziwie zrelaksować.

Fot. iStock / KatarzynaBialasiewicz

7/10 Seks jak zastrzyk szczęścia

Seks to przyjemność, która daje nam wiele korzyści fizycznych i psychicznych, obniża ciśnienie krwi, dobrze wpływa na nasz sen i zmniejsza stres. Nie zapominajmy o tym, bo często ze zmęczenia, właśnie przez stres spychamy seks gdzieś na dalszy plan. A ten poprawia nam jakoś życia.

Ćwiczenia i dieta, a szczególnie ich umiejętne łączenie to klucz do sukcesu. Zapomnij o słomianym zapale, sprawdź jak wytrwać na diecie i w ćwiczeniach. Fot. iStock / Georgijevic

8/10 Aktywność fizyczna taka jak lubisz

Błagam, nie katuj się ćwiczeniami, do których się zniechęcisz, na myśl o których będzie cię ogarniała złość i frustracja. Pomyśl o aktywności, która będzie dla ciebie przyjemnością. Spacer, pływanie, może siłownia z założeniem, że potu w podłogę wcierać nie musisz. Niech aktywność fizyczna przestanie być karą za nadwagę za ociężałość, zacznijmy ją traktować jak przyjemność.

50 sposobów na to, by obłaskawić szczęście Fot. iStock / osipro

9/10 Cele stawiaj sobie blisko

Nie zakładaj, że za pół roku awansujesz, albo schudniesz 15 kilogramów. Stawiaj sobie cele, które osiągniesz szybko, do tych długoterminowych każdy w końcu się zniechęci. Więc lepiej załóż sobie, że w miesiąc schudniesz 3 kg, albo, że przygotujesz i wyślesz cv, w zależności, co sobie zakładasz i co chcesz osiągnąć. W ten sposób nie działasz chaotycznie, a wiadomo, że do sukcesu dochodzi się małymi krokami.

10/10 Motywuj się

Wiadomo, że to, co opuszcza nas najszybciej, to motywacja. Jesteśmy w szale zmiany swojego życia, kiedy wpadamy na ten pomysł, by po chwili stracić zapał. Dlatego ważne, by być odpowiedzialnym za to, co chcemy zrobić. Wpisz w kalendarz rzeczy, które planujesz, tak łatwiej będzie się motywować. Wyznacz sobie cele, zaplanuj np. treningi i dąż do realizacji tego, co sobie wyznaczyłaś.